İtalya’da Gezilip Görülmesi Gereken 5 Yer

Author

Categories

Share

İtalya; tarihi, şehirleri, restoranları, cafeleri ve sokakları ile tatil yapılacak, gezilecek yerlerden biri. Ülkemizden de İtalya’yı gezip görmek isteyen ve giden bir çok insan oluyor. İtalya’ya tatile gidenlerin mutlaka görmesi gereken yerler var.

İtalya’da 5 Muhteşem Yer;

1-Büyük Kanal (Venedik)
Venedik, İtalya’da bir kanaldır. Kanal, şehirde büyük su trafiği koridorunu şekillendirir. Kanalda genel olarak taşıma deniz taksileri ve deniz otobüsleri ile sağlanır. İtalya’ya tatile gidenler, kanal üzerinde gondollar ile gezerek burayı görür. Kanal 3.800 metre uzunluğunda ve 5 metre derinliğindedir.

Büyük Kanal Venedik

2-Kolezyum (Colosseum)
Kolezyum, İtalya’nın başkenti Roma’da bulunur ve Flavianus Amfi tiyatro olarak da bilinen bir arenadır. Arena, usta bir komutan olan Vespasianus tarafından MS 72 yılında yaptırılmaya başlandı ve MS 80 yılında Titus döneminde tamamlandı. İmparatorlar burada Roma halkını ve kendilerini eğlendirmek için gladyatör dövüşleri düzenlerdi. 7 Temmuz 2007 tarihinde Dünyanın 7 Harikasından biri olarak seçildi.

Kolezyum

3-Floransa Katedrali
İtalya’nın Floransa kentinde 1296-1436 yılları arasında inşa edilmiş katedraldir. Floransa Katedrali; Duomo ya da Santa Maria Fiore olarak da bilinir.

Floransa Katedrali

4-San Pietro Bazilikası
San Pietro Bazilikası; Roma’daki en büyük 4 bazilikadan ikincisidir. Aziz Petrus Bazilikası olarak da bilinir. Yapı, Vatikan’daki en göze çarpan binadır. Kubbesi ile Roma’nın siluetindeki en önemli parçalardan biridir.

San Pietro Bazilikası

5-Amalfi
Amalfi; Güney İtalya Campania bölgesindeki Salerno ilinde bir yerel yönetimdir. Dikkat çeken mimari yapıları ile İtaly’da gezilip görülmesi gereken yerlerden biridir.

Amalfi

Author

Share