İsveç Şurubu | Hanımların Dünyası

loading...

İsveç Şurubu

İsveç Şurubu

İsveç Şurubu

Gençlik iksiri olarak tanımlanan İsveç şurubu birden fazla hastalığa iyi gelmektedir. Hayatınıza kolaylıklar sağlayan ve sizi yaşadığınız sürece güçlü kılan bir etkiye sahiptir. Hafıza için iyi bir zekâ arttırıcı olarak da bilinir. Çok eski zamana dayanan bir geçmişi bulunmaktadır. Tıpta adını altın harflerle yazdıran İsveç şurubu çok sayıda faydalar sağlamaktadır. İsterseniz sizlere bu faydalardan bahsedelim. Bakalım bunlar tam olarak nelermiş.

• Kokusu ense köküne iyi gelmektedir. Bunun dışında kokusunu içine çektiğiniz zaman baş ağrılarına iyi gelir. Beyni geliştirerek unutkanlığa iyi gelir. Hafızada sıkıntı çekmez ve yaşananları uzun yıllar geçmesine rağmen hatırlarsınız.

• Yaralara oldukça iyi geldiği söylenmektedir. Özellikle strese bağlı durumlarda meydana gelen çiçek hastalığı, egzama, mantar, sedef ve benzeri deri rahatsızlıklarında iyileştirici etkiye sahiptir.

• Mide rahatsızlıklarına oldukça iyi geldiği söylenmektedir. Özellikle midede bulantılara yol açan mide hastalıklarında çok iyi bir etkiye sahip olduğu bilinir. Kusma durumlarına iyi gelir. Kusmayı durdurur. Mideyi yumuşatarak yemeklere karşı alerjilerin oluşmasının önüne geçer.

• Diş rahatsızlığı için oldukça yüksek tedavi edici özelliğe sahiptir. Diş eti hastalıklarına iyi gelir. Önceden oluşabilecek diş çürüklerinin önüne geçerek siz rahatlatır.

• Her türlü safra kesesi ağrılarına iyi geldiği gözlemlenmiştir. Özellikle düzenli bir şekilde sabah akşam bir yemek kaşığı tepeleme İsveç şurubu içilirse kompres uygulanırsa kısa bir süre diliminde var olan ağrıların azaldığını fark edeceksiniz.

• Gebelikte doğuma kattığı fayda büyüktür. Özellikle doğuma 15 ve ya 20 gün kala alınırsa doğum sancılarını azaltarak sağlıklı bir şekilde kasılmadan normal doğum yapmayı gerçekleştirmiş olursunuz.

• Çocukların kullanmasında var olan faydaları sizlere saymakla bitiremeyiz. Suçiçeği, kabakulak, kızamık gibi rahatsızlıklarda sizi korur. Özellikle yara olarak bilinen çiçekbozuğu hastalığında iyileştirici etkiye sahiptir. İştah arttırıcı özelliği vardır. Zayıf çocuklara sabah aç karna bir yemek kaşığı verildiğinde iştah artar ve çocuk kısa bir süre sonra toparlamaya başlar kilo alır.

• Sara hastalığına da faydası bulunmaktadır. Epilepsi bir kişi nöbet esnasında kriz geçirirse onu sakinleştirmek için bu şuruptan bir kaşık içirilir ve bu kişi kısa bir sürede normal hayatına döner.

• Dilde çıkan vitaminsizliğe bağlı yaralar oluşur. Bu yaralar yaygınlaşmadan İsveç şurubundan içirilirse dilde var olan yaraların kısa bir zaman diliminde iyileştiği fark edilir. Dilde çıkan yaralar enfeksiyona bağlı ise bakteri öldürücü özelliği ile bu rahatsızlıktan arınmanıza katkıda bulunur.

• Gırtlak rahatsızlığına iyi gelir. Yutkunma problemlerine iyi gelerek size daha rahat nefes alma ve yemek yeme olanağını tanır. Damak tadına yaralara bağlı oluşan acımsı ve kokulu maddeyi azaltarak dilin doğal renge dönmesine vesile olur. Dil ve damak artık eskisinden daha iyi tat alacak ve bu konuda sıkıntılar yaşamamanıza katkıda bulunacaktır.

• Mide krampları genelde ilaç öncesi ve sonrası durumlarda orta çıkar.

İlaç öncesi kramplar midenin üşütmesi ile alakalı bir durumdur. Bir de giyilen pantolonlar çok dar ise ve mide üzerinde basınç uyguluyorsa rahat kan dolaşımı olmadığından bu doğal olarak krampa dönüşecektir. İlaç sonrası kramplar ise hekim tarafından değil de rastgele bilmediğiniz bir ilacı aldığınız zaman bu sizde mide rahatsızlıklarına yol açacaktır. Midenizin kaldırmayacağı bir ilacı içmeyin ve her içtiğiniz ilaç doktor tarafından verildiğine dikkat edin. Çünkü bu durumlarda sağlık ihmale gelmez. Sizde istenmeyen durumlar yaratabilir. Bu gibi durumlarda acile gitmeden önce doğal olan bitkisel İsveç şurubundan bir yemek kaşığı kadar alın. O bu rahatsızlığı azaltacaktır. Azaldıktan sonra hastaneye gitmemezlik yapmayın. Çünkü önceden aldığınız ilacın tesiri hala kalıcılığını sürdürebilir ve bu sizi hiç ummadığınız bir zamanda yatarken yakalayabilir. Bu gibi durumlarda hastaneye gitmek şarttır. İsveç şurubu mide kramplarını geçici bir süre azaltır sonrasını bilemezsiniz. Bu durum kesinlikle araştırılmalıdır.

• Kolit rahatsızlıklarına iyi gelir.

• Vücudun ürettiği gazı alarak sizde rahatsız edici gazların oluşmasını engeller. Gazlar biriktiği zaman hareketsizlikler meydana gelir ve şişkinlik sizde bir takım ağrılara neden olur. Bu durumları yaşamamak için gaz sorununuz varsa yemeklerden sonra bir yemek kaşığı İsveç şurubu içerek bunu azaltabilirsiniz.

• Karaciğerde gereksiz yağları yakar ve karaciğeri temizleyerek serinletici bir özelliği taşır. Karaciğer için oldukça ideal şifa deposudur.

• Her türlü sindirim problemlerine iyi gelir. Mide hareketlerinde var olan bağırsak tembelliğini keşfederek bağırsakların daha sağlıklı ve aktif olmasına katkıda bulunur. Kısacası her türlü sindirime iyi geldiği bilinmektedir.

• Vücutta oluşan ödemlere iyi gelerek vücudun çeşitli yerlerinde oluşan şişmeleri azaltır. Ödem için bu şurubu kesinlikle kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

• Kulak çınlamasına ve kulak basıncı içinde gelişen uğultulara iyi gelir. İç kulak hastalıklarına şifadır. Kulakta kaşıntı söz konusu ise onu hemen azaltır. Kulak için iyileştirici bir büyüye sahiptir.

• Basur kanamalarına iyi gelir. Kısa sürede basuru iyileştirir.

• Sindirimi düzenleme etkisine sahip olduğundan iştah açıcı özelliğe sahiptir. Zayıf kişiler bunu kilo almak amaçlı da kullanabilir. İştahı açması için yemeklerden önce bir yemek kaşığı almaları gerekir. • Kanserli hücreleri önceden tespit ederek kansere karşı sizi önceden korur. Bu şurubu düzenli içenler kansere yakalanmaz.

• Anemi hastalıklarına, kansızlık sorunlarına ,kan değerlerine ve diğer kan hastalıklarına oldukça iyi geldiği söylenmektedir.

• Her türlü enfeksiyona bağlı durumlarda kullanılır. Ateş düşürücü etkiye sahiptir.

• Balgama oldukça iyi geldiği söylenmektedir. Özellikle geceleri sürekli balgam şikâyet ile uyananlar bu şuruptan bir yemek kaşığı kadar aldıklarında yutkunma problemi yaşamayacaklar. Sabaha kadar daha derin bir uyku uyuyarak güne mutlu uyanacaklar. Balgam içim iyi bir söktürücü şuruptur.

• Her türlü kaşıntıya iyi gelir, deri kaşıntıları, uyuza bağlı kaşıntılar, alerjilere bağlı kaşıntılar ve benzeri durumlarda kullanılmaktadır.

• Romatizma rahatsızlıklarına iyi gelir. Bu tür sancılar oluştuğu zaman hap kullanmak yerine İsveç şurubu içerek bu ağrıları azaltabilirsiniz.

• Öksürük, kuru öksürük ve çeşitli nedenlere bağlı öksürüklerde kullanılır. Özellikle astım, bronşit ve benzeri solunum yolu rahatsızlıklarına iyileştirici etkiye sahiptir.

• Saç derisindeki ağrıları azaltır. Saçın kısa sürede uzatır. Dökülmelere karşı koruyucu etkiye sahiptir.

• Kalp rahatsızlıklarına iyi gelir. Kalbiniz ile dosttur.

• Sağlık açısından benzersiz bir özelliği ele alan ve her türlü rahatsızlığa şifa olan bu iksir kullanmanız sizin için güç toplamak demektir.

Özellikle halsizlik ve yorgunluklarda canlandırıcı özelliğe sahiptir. İsveç şurubu içerek güçlü ve dinç olarak hayatı daha mutlu yaşayabilirsiniz. İsveç şurubunun içerisinde bulunan maddeleri le almak gerekirse; bunlar: Ravent kökü, sarısabır, cedvar, mirra, domuz dikeni, centiyane, doğal afur, sinemaki, eğirkökü, melakotu kökü, besbase, safran, tarçın, tabii kaynak, kakule ve eşitli vitaminler mineraller bulunmaktadır. Bu nedenle şifa olarak en çok tercih edilen şuruplardan birisidir. Peki, bunu aldığınız vakit nasıl kullanmanız gerekir? Bir de sizlere kullanma talimatı hakkında genel bilgilerden bahsedelim. Eğer şurup kalın olduğundan içemiyor iseniz bir miktar su ile inceltebilirsiniz. Dilerseniz bir miktar bitkisel çayla da eritebilirsiniz. İncelterek tüketmek her zaman daha sağlıklıdır. Size zarar vermez ve midenizi bulandırmaz.

Bu şurubu basit rahatsızlıklarda kullanmak istiyorsanız tatlı kaşığı almanız yeterli olacaktır. Havaların değişimi ve çevresel faktörlerden dolayı insan sağlığı günden güne yitirilmiş bir vaziyeti ele alıyor. Özellikle bakteri üreten yiyeceklerde, hormonsal gıdalarda sağlık problemleri gün yüzüne çıkıyor. Sürekli bu durumlardan dolayı rahatsızlanıyoruz. Hastaneye gittiğimizde birden fazla ilaca maruz kalıyoruz. Bu iyileşmek için önemli ilaçlardır. Fakat İsveç şurubu yüzde yüz bitkisel olduğundan zarar vermiyor hatta sizleri kısa sürede dinç olmanıza yardımcı oluyor. Bağışıklığı kuvvetlendiren ayrıca birden fazla hastalıklarla savaşan bir güce sahiptir. Eğer ilaçlara karşı alerjiniz varsa ve bu konuda diğer hastalıklardan hızlıca kurtulamıyorsanız İsveç şurubunu içerek kendinizi doğru bir şekilde tedavi edebilirsiniz. Baş ağrılarında özellikle migren tedavisinde çok etkilidir. Sizin için kurtarıcı iyileştirici bir iksirdir. Adını fazla duymadığımız fakat faydası dünyaca bilinen bu şurubun çok eski zamanlarda keşfedildiği fark edildi. İçerisinde saydığımız gibi birden fazla enzim, element, madde ve vitaminler bulunmaktadır. Bu da sizin sağlığınızı koruma altına alıyor.

İnsanın bazen yaşam kalitesini arttıracak gıdalara ihtiyacı olur. Bu tek başına bir şurup olmasına rağmen size birden fazla vitamin depolaması oldukça hoş bir durumdur. Mide bulantıları olan kişilerin bundan bir yemek kaşığı incelterek içmesindeki yararı anlatamayız. Ayrıca midedeki yaralarında kısa sürede iyileşmesine aracı oluyor. Ayakta oluşan mantarlara, egzamalara ve çeşitli yaralarda da iyi bir etkiye sahiptir. Faydalarına şöyle bir baktığımızda neredeyse yok yok. En küçük hastalıklardan en büyük hastalıklara kadar tedavi edici özelliğini ele alır. Gençlik iksiri olarak bilinen ve birçok insan tarafından çok kullanılan İsveç şurubunun mucizelerinden kurtulabilirsiniz. Tedavisi basit kullanımı oldukça kolaydır. Çok fazla kalın olduğundan inceltmenizde yarar vardır. İncelterek tüketmek sizin için daha kullanışlı olacaktır. Sağlığınıza iyi gelecek gıdaları almaktan vazgeçmeyin ilaç kullanımı için de doktorunuza her defasında danışın.

loading...
Etiketler:

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

BENZER YAZILAR

Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb