İsveç Diyeti | Hanımların Dünyası

loading...

İsveç Diyeti

İsveç Diyeti

İsveç Diyeti

isvec-diyeti

İsveç diyeti kilo verme konusunda etkili olmasının yanında iki yıl boyunca verilen kiloların alınmaması ile dikkat çekmektedir. İki haftalık bir uygulama ile 7 ile 20 kilo arasında kilo vermeyi sağlayan İsveç diyeti şok diyetler listesinde sayılabilecek bir diyet programı içermektedir. Amerikan kalp vakfı yetkilileri kilo vermesi gerekli olan kalp hastalarının İsveç diyeti uygulayarak kilo vermelerini önerirken 35 yaş üstü için pekte uygun olmayan bir diyet türü olduğunu belirtmektedirler. Bu alanda yapılan çalışmalarda İsveç diyetinin metabolizma üzerindeki etkisinin diğer diyet programlarından farklı olarak etkisinin uzun süre devam etmesi ve vücut yapısı 9nın bu değişime ayak uydurarak iki yıl boyunca kilo almaması dikkat çekici özellikleri ile kilo verme konusu dile geldiğinde ilk akla gelen isveç diyeti olmaktadır. İsveç diyeti ve tüm diyet programlarının asıl yapılış amacının vücut metabolizması üzerinde değişiklik uygulayarak mevcut yağların yakılması amaçlandığından diyet yapmanın pekte normal bir vücut fonksiyonu olmadığını göstermektedir.

Bundan dolayı diyet yapmaya karar veren herkesin kendisini ne kadar sağlıklı hissederse hissetsin kesinlikle diyete başlamadan önce doktora başvurarak test yaptırması gerekmektedir. İsveç diyeti uygulayarak çok kısa sürede büyük oranda kilo verilmesi vücut için ani uyarılara sebep olacağından uygulama esasları bakımından çok dikkatli davranılması gerekmektedir. 3 günlük bir süre içinde 4 veya 5 kilo verebilmek için uygulanan beslenme alışkanlığı kesinlikle 3 günün sonunda bırakılarak vücut metabolizması dinlendirilmeli ve eski performansını kazanması için zaman tanımalıdır. Bu işleme tekrar etmek için bu bekleme süresi en az bir hafta olarak ayarlanmalıdır. İsveç diyeti uygulaması esnasında dikkat edilmesi gereken çok önemli detaylar bulunmaktadır.

Öncelikle yapılması gereken uygulamada verilen listenin dışına çıkılmamalıdır. Verilen beslenme listesinde bulunan içeceklerin dışında sıvı tüketilmemeli sadece bol miktarda su içilmelidir Tuz tüketimi belirtilenin dışında kesinlikle yapılmamalı tuzsuz gelse dahi katkı yapılmamalıdır Yeşil salata kullanımında liman ve zeytinyağı dışında katkı yapılmamalıdır Diğer miktarı belirtilmeyen yemek ve salata türleri bir porsiyon olarak kabul edilerek tüketilmelidir Gün içinde mutlaka en az iki litre su tüketilmelidir

Diyet programı 13 günden fazla uygulanmamalıdır Diyete ara verdikten sonra tekrar uygulanacaksa en az üç ay ara verilmelidir Yemek önerileri içinde aynı sınıfın bitkileri birbirinin yerine kullanılarak ikame ettirilebilir. Brokoli olmadığı zamanlarda yerine karnabahar kullanımı gibi Kolesterol problemi olan ve İsveç diyeti uygulayanlar yumurtanın akını yiyerek uygulamaya devam edebilirler ayrıca miktar belirtilmeyen hafif yiyeceklerden istediğiniz kadar tüketebilirsiniz. Diyet programı şok diyet programı olacağından herhangi bir rahatsızlık durumunda anında kesilerek normal beslenmeye başlanmalı ve en az üç ay diyet yapılmamalıdır. En başta da belirtiğimiz gibi İsveç diyeti hızlı kilo verilmesini, sağlayan bir diyet türü olduğundan kesinlikle doktor tavsiyesi alınmadan diyete kendi kararınızla veya kulaktan dolma duyumlarla başlamalısınız. Çünkü diyet programları önceden bile geçirmiş olsanız bazı rahatsızlıkların tekrar kendini göstermesine sebep olabilir.

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

BENZER YAZILAR

Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb