İşte Uzun Yaşamanın Sırrı | Hanımların Dünyası

loading...

İşte Uzun Yaşamanın Sırrı

İşte Uzun Yaşamanın Sırrı

Bilim teknoloji alanındaki gelişmelerin etkisiyle ortalama insan ömrü sürekli artış göstermekte. Peki sağlıklı ve uzun yaşamak için biz neler yapmalıyız? Bu konumuzda sizlerle uzun yaşamın sırlarını paylaşıyoruz.

Uzun yaşamın en önemli sırrı “Aşk”

ask-sevgi

Aşık olmanın insan üzerindeki etkileri tartışılamaz. Peki insanın ömrünü artırdığı söylesek size? Yapılan araştırmaların gösterdiğine göre sevdiği kişiyle birlikte yaşayanlar, yalnız yaşayanlara göre daha uzun yaşıyorlar. Başkasıyla birlikte yaşayan insan, ister istemez kendine dikkat eder. Hijyene önem verir. Ayrıca gelen sorumlulukla birlikte riskli davranışlardan kaçınır. Sevdiğiniz insanla birlikte yaşamak stresinizi azaltacağı için ömrünüze de ömür katacaktır.

Kendini salmış, bir köşeye çekilmiş, yaşamdan beklentisi olmayan insanların ömrü de ister istemez daha kısa olabiliyor. Bir hobi edinin, kendinize iyi bakın. Heyecanınızı asla kaybetmeyin.

Hayat şartları, ev işleri, iş yerinin koşturmacası derken gelen yorgunlukla insan kendini daha da yaşlanmış hissediyor. Bu durumdan sıyrılmak için fırsat buldukça kafanızı dinleyecek küçük kaçamak tatiller yaratın. Yaşamın tadına varmaya çalışın.

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb