İstanbul’un En İyi Kahve Durakları

Author

Categories

Share

İstanbul’un En İyi Kahve Durakları

 

istanbulun-en-iyi-kahve-duraklari

Türk kahvesine kim hayır diyebilir ki? Ayrıca Türk ve dünya kahve çeşitlerinin en lezzetlileri, en özel sunumlarıyla, en gözde kahve duraklarında kahve severleri bekliyor. İşte, İstanbul’un en iyi kahve mekanları… Karaköy Coffee Sapiens Karaköy İstanbul’un en işlek ve en sevilen yerlerinden biri. Bu tarihi mekanda boğaz havası alırken 35 çeşit kahvenin yapıldığı, 7 farklı pişirme tekniğinin kullanıldığı Sapiens Coffee’ye mutlaka uğrayın. Özenle seçilen kahve çekirdekleri ile hazırlanan kahvelerin tadına doyum olmaz. Bicherin kahve favorilerinden.

Sultanahmet – Cihangir – Maslak Kronotop İstanbul’un farklı semtlerinde en iyi kahveleri yudumlayabileceğiniz Kronotop, 27 çeşit kahvesi ile hizmette. Kahve çekirdekleri hasat dönemine göre getiriliyor. Mekanın favorisi Cafe au lait. Karaköy Kota Beyoğlu’nun sonunda tarihi Karaköy semtinde hizmet veren Kota, mağaza konseptine sahip bir mekan. Lezzetli kahve çeşitleri ile sıcak yemekler de sunuluyor. Favori kahvesi Americano. Beşiktaş 7 Gr Art Cafe Beşiktaş Çarşı’da hem merkezi hem güzel bir ortamda. Tatlı çeşitleri ve kahve çekirdeklerine hayran kalacağınız kahve türlerine bayılacaksınız. Sanatçı ruhuyla tasarlanan mekan çok şirin. Ev yapımı kekleri ile 7 Gr Art Cafe’yi denemelisiniz. Nişantaşı Moc Moc Cafe şu sıralar çok popüler oldu. Shop ve cafe bir arada tasarlanmış bir mekan. Butik kahve durağını çok beğeneceksiniz. Kahve çekirdekleri dünyanın dört bir yanından buraya geliyor. Kendileri çekirdekleri çekip kahveleri hazırlıyor, satıyor ve müşterilere mekanda sunuyor. Ayrıca kahve yapmayı da öğretiyorlar. Kahve çekirdeklerini satın alabiliyorsunuz.

Bebek Cup of Joy Sağlıklı kahvaltısı ile güne başlarken, 10 farklı kahve türünden dilediğinizi için. Geisha kahvenin çekirdekleri Panama’daki bir çiftlikten geliyor. Favori kahvesi ise Cortado espresso. Gayrettepe Petra Roasting Co Petra Coffee İş merkezlerine yakınlığıyla bilinen Şişli-Beşiktaş arasında kalan Gayrettepe’de buraya mutlaka gelin. Mekanda, Türkiye’de yetişen kahve çekirdekleri kullanılıyor. Kahve içerken sanat molası verebiliyorsunuz. Aromatik tatlar ve sert kahveler favorilerinden. Cihangir Geyik 13 farklı kahve çeşidi sunan Geyik, kahve kruvasan ikilisiyle karşınızda. Etiyopya, Guatemala, Kolombiya ve Kenya’dan gelen çekirdeklerle hazırlanıyor. Chemex demleme kahve favorisi.

Author

Share