İstanbul’un Elit Düğün Mekanlarından Sumahan Hotel Çengelköy’de Düğün | Hanımların Dünyası

loading...

İstanbul’un Elit Düğün Mekanlarından Sumahan Hotel Çengelköy’de Düğün

İstanbul’un Elit Düğün Mekanlarından Sumahan Hotel Çengelköy’de Düğün

Çengelköy’de boğaz’a nazır çok özel bir konumdaki 20 odalık bir butik otel olan Sumahan, elit düğünlerin en sık tercih edilen isimlerinden biri. Sumahan’dan izlenebilen ışıl ışıl boğaz, saraylar ve köprü manzarası mekanda yapılan düğünleri peri masalına çeviriyor diyebiliriz.

Sumahan; Suyun Üzerinde bir Otel…

Sumahan, Avrupa ve Asya’yı ayıran, aynı zamanda da Karadeniz’in soğuk sularını Marmara ve Ege ötesi ılık sulara bağlayan boğazın hemen kıyısında konumlanmaktadır. Boğaziçi şehrin kalbini ve ruhunu besler.

Sumahan; Tarihi olan bir Otel…

Sumahan 19.Yüzyılın ortalarında rakı yapmakta kullanılan katkısız ispirto ‘suma’ üretimi için inşa edilmiştir. O günlerde Sumahan’a yanaşan incirlerle donatılmış mavnalar yerine, bugün otelin motorlu teknesi konuklarını şehir merkezine götürmektedir.

Sumahan; Eşşiz…

Boğaz kıyısındaki, el değiştirmeden nesiller boyu aynı aileye ait ender mülklerden biri. Türk ve Amerikalı sahipleri Nedret ve Mark Butler, sıradışı bir aile evladiyesi olan bu Osmanlı alkol fabrikasını bugünkü ziyaretçilerine, ‘şehir içinde ama şehirden uzak’ karakteriyle çok özel bir mekana çevirmişlerdir. Sumahan, samimi ve aile ortamıyla konuklarına her zaman en iyi servisi vermeyi amaçlıyor.

Sumahan; Nefes Kesen Manzara…

İstanbul’da statü evvelden beri, sahibi olduğunuz aracın beygir gücünden değil, oturma odanızın manzarasından ölçülür. Sürekli değişmekte olan balıkçı siluetleri ve gecenin sessizliğinde süzülen vapur ve gemiler, tüm odaların manzarasını süsleyen; efsane ve tarihin bir manzarasıdır. Odysseus, Jason, Argonautları, hatta Sovyet Denizaltıları bir zamanlar Sumahan’ın önünden geçenlerdendir.
The Guardian Gazetesi’nin Topkapı Sarayı ve Kız Kulesini de içeren, İstanbul’un en iyi beş deniz Manzarası listesinde bahsi geçen tek otel Sumahan’dır.

Sumahan; Şık ve Rahat, Özel ve Samimi

Hareketli ve işlek İstanbul her gün sergileniyor – güzel ve aydınlık bir günde, dokunulabilecek kadar yakın – ve her gün Sumahan’ın misafirleri, İstanbul’un bu eşsiz panoramasını sessiz ve tenha boğaz kenarından izleme zevkini tadıyorlar.

Sumahan Mahallesi

Sumahan, İstanbul’un otantik mahallelerinden biri olarak tanınan Çengelköy’ün hemen sınırında kalıyor. Çengelköy, ahşap evlerin, balık restoranlarının, meyve bahçelerinin, yiyecek pazarlarının bulunduğu; boğaz kenarı gezintilerinin sıklıkla yapıldığı alçak gönüllü bir mahalle. Yakınlardaki yalılar ise, Türkiye’nin en görkemli yapıtlarının bazı örnekleri. Çengelköy’lü bir balıkçının oğlu olup sonradan sadrazamlığa kadar yükselen Abdullah Paşa Yalısı ve sonuncu Osmanlı Sultanının yetiştirildiği saray ise bu yapıtlardan sadece bazıları.

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

email kaydol hotmail kaydol
fb