İstanbul’a Yakın Hafta Sonu Tatil Yerleri

Author

Categories

Share

İstanbul’un şehir gürültüsünden bir hafta sonu kendinizi uzaklaştırmak istiyorsanız bu içeriğimizi iyi incelemenizde fayda var. Hem İstanbul’dan uzaklaşarak yolculuk yorgunluğu yaşamayacaksınız hemde keyifli bir hafta sonu tatili geçirmiş olacaksınız.

Kefken

Kocaeli doğal güzellikleri ile her zaman göz alıcı. Kefken’de Kocaeli’nin Kandıra ilçesine bağlı bir yer. Hafta sonu tatilinde doğa ile iç içe tertemiz bir keyif yaşamak istiyorsanız kesinlikle tercih edilmesi gereken ilk bölgeler arasında yer alabilir. Tertemiz kumsalı, muhteşem çam ormanları, ilginizi çekebilecek kayaları ve tekne gezileriyle eğlenceli dakikalar yaşayabileceğiniz bir adadır. Ayrıca, tekne gezisi sırasında tarihi kalıntıları’da görebilirsiniz.

Kerpe

İzmit’in muhteşem doğasına sahip yeni keşif olan bu tatil köyü eminiz ki ilginizi çekecektir. Kerpe, karadenize bağlı çam ormanlarıyla dolu bir köydür. Farklı bir yer arayanlar için Kerpe İstanbul’a yakın olmasının yanı sıra keşfedilmeye müsait yeni yerlerden biridir.

Maşukiye

İzmit’e gittiğiniz kolay bir şekilde ulaşabileceğiniz Maşukiye, İstanbul’a yakın en güzel tatil bölgeleri arasında yer alıyor. Hafta içi yorgunluğunu muhteşem bir şekilde atacağınız Maşukiye tatilini hiç unutmayacaksınız. Alabalık çiftliklerinin oldukça fazla olduğu Maşukiye’de doğa ile iç içe kuş sesleri eşliğinde huzurun keyfine varacaksınız.

Silivri

Silivri’nin oldukça sakin ve keyifli vakit geçirebileceğiniz sahilleri mevcut. Denizine girilmesini çok tavsiye etmesek’de hoş vakit geçirmek ve birazda dinlenmek için çok keyifli otel, pansiyon ve kamp alanları mevcut.

 

Author

Share