Isırgan Otlu Şampuan

Author

Categories

Share

Isırgan Otlu Şampuan

isirgan-otu-sampuan

Isırgan otlu şampuan yapmak için kullanılan ısırgan Isırgangiller familyasındandır. Mayıs ayı ile Ağustos ayları içinde yeşererek çiçek açan bir bitki olma özelliğine sahip Isırgan otu, içeriğinde bulundurduğu potasyum tuzları, histamin maddesi, organik yapılı asitler, formik asitler yanında A, C ve E vitaminleri sayesinde etkisi görülmektedir. Bağışıklık sistemi üzerinde etkili olurken, hem de saçların yapısında sağladığı faydalar konusunda müthiş etki sağladığı tespit edilmiştir. Isırgan otu bitki olarak yemeklerde de kullanılarak içeriğindeki vitaminler sayesinde metabolizma yapısında faydaları hissedilmektedir. İçerdiği formik asitlerin üzerinde bulunan dikenler sayesinde deri tabakasına temasında kaşıntı oluşturmaktadır. Bu nedenle yeşil bitki olarak tüketileceği zaman dikkatli toplanması gerekmektedir. Isırgan otunun saçlar üzerindeki iyileştirici etkisini muhakkak birçok kaynaktan bilgi edinerek çoğu kişi öğrenmiştir. Isırgan otundan elde edilen ısırgan otlu şampuan özellikle dökülme konusunda sorun yaşayan saçlar için içeriğindeki vitamin değeri yüksek maddeler kullanılarak özel olarak formüle edilmektedir.

Isırgan otu şampuanı sadece saçların dökülmesini engellemekle kalmayıp, aynı zamanda dökülen saçların yerine yeni saç üretimi konusunda da fayda sağladığı yapılan dermatolojik deneyler sayesinde ortaya çıkarılan bilgilerden olmaktadır. Isırgan otlu şampuan sağladığı faydaları arasında yer alan saç tellerinin üzerindeki etkisi ve saç derisinin kalitesini artırıcı etkisi bunun yanında saçları kökünden başlayarak uç yapısına kadar canlandırma etkisi de yer almaktadır.

Isırgan Otlu Şampuan Saçlara Sağladığı Faydalar

• Isırgan otlu şampuan içeriğindeki işlenmiş ısırgan vitamin ve mineral topluluğu sayesinde, saç dökülmesine karşı büyük ölçüde azaltma sağlayarak tamamen dökülmeyi yok edici seviyeye taşıyarak durdurur.

• Isırgan otlu şampuan kullanımını periyodik olarak gerçekleştirenlerin saç tellerinin yüksek seviyede beslenmesini sağlayarak, saçların kırılmasını engeller, çatallanma oluşmadan sağlıklı bir şekilde uzamalarına yardımcı olur.

• Saç köklerinde oluşan kepek, mantar oluşumu ve buna benzer saç derisinde oluşan rahatsızlıkları ısırgan otlu şampuan kullanımı iyileşme sağlamaktadır.

• Saç tellerinin içyapısına işleyerek besleyip, şişirerek daha kalın telli olmalarını ısırgan otlu şampuan kullanarak sağlanabilir.

• Canlı bir yapı kazanan, pürüzsüz görünüm elde eden, bu yüzden parlayan saçların temelini ısırgan otlu şampuan kullanarak atabilirsiniz.

• Düzenli kullanımı sayesinde saç derisindeki Ph seviyesini düzenleyebilirsiniz.

• Saçların yapısını dış koşullara karşı ısırgan otlu şampuan kullanarak güçlü ve dirençli tutabilirsiniz.

• Saçlarda oluşan yağlanmayı kontrol altına almak için düzenli bir şekilde ısırgan otlu şampuan kullanabilirsiniz. Isırganın bütün bu sahip olduğu özelliklerinden dolayı, ısırgan otlu şampuan saçlara inanılmaz faydalar sağlarken deri yapısında oluşturduğu dirençli yapı sayesinde saç diplerini ve kök yapılarını sağlamlaştırarak dayanıklı saçlara ortaya çıkarmaktadır. Fakat burada dikkat edilmesi gereken en önemli konu rastgele satış noktalarında adı ısırgan otlu şampuan diye ürün temini yapmamaya özen gösterilmelidir. Çünkü laboratuvar ortamlarında elde edilmeyen bu tür dermatolojik özelliğe sahip ürünler içerdikleri sağlığa zararlı maddeler nedeni ile öncelikle saçları sonrasında tüm vücut yapısını tehdit edici sorunlar ortaya çıkarabilmektedir.

Author

Share