İsimler Ve Anlamları

Author

Categories

Share

İsimler Ve Anlamları

 

Yeni bebek bekleyen anne, babalar kız ve erkek bebek isimleri arayış içerisine düşmüşlerdir. Bundan kesinlikle emin olabilirsiniz. Bu yazdığımız yazının içerisinde kız ve erkek bebek isimleri ve anlamlarını yazdık. Dilerseniz bu siteye bir göz atabilirsiniz. İlk olarak kız bebek isimlerinden başlamak isterim.

Ahsen kız isimlerinden en çok okunan ve anlamı beğenilen isimlerden bir tanesidir. Ahsen demek muhteşem bir güzellik anlamına gelir. Algın, gönül vermek anlamıdır. Aybike, de ay gibi parlayan kız demektir. Cansel hayat suyudur. Defne, yeşil bir bitki yaprağının adıdır. Dilşah, gönül sultanıdır. Ecesu berrak yani temiz bir sudur. Gülenay ismi de, gülen ay anlamına gelir. Gülfem de ağzı gül gibi kokan. Günnur güneş gibi parlayan anlamını içerir. İmge, hayal gücü anlamını taşır. Keriman çok cömert bir insan demektir. Nükhet güzel kokan demektir. Reyhan güzel kokan bir bitkiye verilen ad olmaktadır. Kızınıza da bu ismi koyabilirsiniz.

Kız isimlerinden Seçkin de çok anlamlı ve söylerken de ağza yakışır. Seçkin isminin anlamı göze çarpan demektir. Ülkü, kız çocukları için en çok sevilerek takılan isimdir. Ülkü de ideal biri demektir. Yeliz isminin anlamı ferahlık ortama verilen addır. Yasemin isminin anlamı da rengarenk çiçekler demek ve birbirinden güzel kokan çiçeklerdir. Bebeğine isimler konusunda kararsız kalıyorsanız bizim sitemizde en çok aranan ve anlamları da isimleri kadar güzel olan kız ve erkek çocuklar için isimler burada yer almaktadır. İsimler ve anlamları için gelin bu siteden okuyun. Kız bebekler için koyacağınız en güzel isimler ve anlamları sizler için koyacağınız en güzel isimleri yazmaya.

Erkek bebeği olan ailelerde çok heyecanlandırır ve ne isim koyacakları konusunda da çok kararsız kalmaktadır. Acun ismi erkeklerde çok kullanılan ve sevilen erkek isimlerinden bir tanesi olmaktadır. Acun isminin anlamı sonsuz varlık demektir. Aybars ismi de erkeklerde bu yıl çok takılan isimdir. Anlamı ise imparator olan Atillanın amcasının ismi olmaktadır. Aydın ismi de çok güzel anlam içerir. Aydın isminin anlamı okumuş ve kültürlü biri demek oluyor. Büke pehlivan ve zeki demektir. Canberk isminin anlamı can kişi demektir. Emre dost ve aşkına tutku olan kişi anlamıdır. Eralp ismi yiğitlerinde yiğidi demek oluyor. Girgin ismi çok sıcakkanlı denir. Pekcan ismi de sağlam olan ve tez canlı olanlara verilen addır.

Polat sertleşmiş bir denize verilmiş olan bir addır. Reşat kahraman olan savaşçılara denir. Salman özgür kişilere denir. Somer ismi çok yiğit olan, adam gibi adam ve tam yiğit olana denir. Sönmez sürekli bir şeyin yanmasına denir. Bir çok ailede bu ismi çok beğenilmekte ve erkek çocuklara konulmaktadır. Sizde bir düşünün derim. Türkmen de oğul Türklere denir. Yaman ismi kurnaz ama zeki kişilere denir. Yetişkin ismi de olgun kişilere verilen addır. Ziya ismi de hem ismiyle hem de anlamı ile çok güzeldir. Ziya isminin anlamı aydınlıktır. Özgün isminin anlamı da harikadır. Özgünün anlamı hiç bir kimseye ve hiç bir şeye benzemeyene denir. Özbek ismi de çok araştırılan isimlerindendir. Özbek isminin anlamı namuslu Türk boyu demektir. Öktem ismi de görkemli bir yiğit anlamıdır. Hem ismi ile hem de anlamı ile çok konuşulmaktadır. Kıvanç ismi de sevinç duymak demek oluyor. Koçhan ismi de koç gibi bir yiğit demektir.

Author

Share

Önceki İçerikYulaf Ezmesi Diyeti
Sonraki İçerikRezene Çayının Faydaları