İş Görüşmesine Giderken Kıyafet Rengi Seçimi

Author

Categories

Share

İnsanlar arasında gerçekleşen ilk iletişim görselliktir.  Bu yüzden iş görüşmelerinde konuşma ve beden dili kadar görselliğin de önemi ve bıraktığı etki büyüktür. İş görüşmelerinde görselliğin etkileyici olması bakım, saç modeli, kıyafet ve tabi ki renklerin ne olduğuna bağlıdır. Renkler; sıkıcı, pozitif, negatif ve daha birçok özelliğe sahiptir ve iş görüşmesine giderken bu özellikleri biraz daha dikkate almalı ve kıyafetinizin rengini doğru seçmelisiniz. Sizlere, iş görüşmesine giderken hangi renkleri tercih edebileceğiniz konusunda yardımcı olmak istedik.

Vazgeçilmez Siyah!

Listenin başında vazgeçilmez olan siyah geliyor. Asilliğin rengi siyah, kişiye öz güven veriyor. Liderlik gerektiren bir pozisyon için başvuruyorsanız siyah vazgeçilmeziniz olmalı. Fakat stajyer veya asistanlık için başvuruyorsanız siyah sizin için fazla iddialı bir renk olacaktır. Tercihinizi siyahtan yana kullanıyorsanız ton uyumuna dikkat etmeniz gerekiyor. Ayakkabınız, takım elbiseniz veya çantanız siyahın farklı tonları olmamalı.

Güven Veren Mavi!

İş görüşmesine giderken kullanabileceğiniz renklerin başında mavi geliyor. Çünkü mavi; karşınızdaki insana güven veriyor ve yaratıcı ruhunuzu yansıtıyor. Seçeceğiniz kıyafet ve aksesuar parçaları her ne olursa olsun mavinin tüm tonlarını kullanmak mümkün.

Cesurluğun ve İddianın Sembolü Kırmızı!

Gideceğiniz iş görüşmesinde cesur ve iddialı gözükmek istiyorsanız kırmızı ve tonlarını tercih etmelisiniz. Aynı zamanda asi ve otoriter bir renk olan kırmızıyı giymeden önce bir kez daha düşünmelisiniz. Örneğin satış-pazarlama gibi bir işe başvuruyorsanız kırmızı sizin için doğru renk seçimi olacaktır.

Düz Kahverengi Tercih Edilmemeli!

Kahverenginin tek bir tonunu kullanmak ve başka renkler ile kombin etmemek sizi olduğunuzdan yaşlı ve demode gösterecektir. Bu yüzden genç ruha sahip olan ve genç düşünen biri iş görüşmesine giderken kahverengiyi tercih etmez. Fakat herhangi bir negatif çağrışımda bulunmadığı için bu rengi modern kıyafetlerde kullanabilir, trend aksesuar ve parçalar ile kombin edebilirsiniz.

Author

Share