Ipl Lazer Nedir

Author

Categories

Share

Ipl Lazer Nedir?

 

Son zamanlarda epilasyon sistemlerinde farklı teknolojilerin yer alması hem kullanılan eski teknikleri geri bırakmamızı hem de daha etkili sonuçlar almamızı sağlıyor. Adı en sık karşımıza çıkan tedavi yöntemlerinden bir tanesi de Ipl lazer sistemidir. Peki Ipl Lazer nedir? Yoğun atımlı ışık sistemi olarak tabir edilen bu sistem aslında sadece bir epilasyon sistemi değil pek çok farklı alanda kullanılan tıbbi bir uygulamadır. Renklere karşı duyarlı olan bu sistemde birçok cilt sorunu için çözüm sunulabilmektedir. Ancak uzmanların kesin uyarısı bu teknolojiyi bilen ve bu konuda tecrübeli olan uzmanların yapmasından yana. Dikkatli ve bilinçli uygulanmaması halinde yüksek oranda soruna neden olabilen bir sistem olması nedeni ile özellikle bu teknolojiyi bilen ve bu konuda yetkin kişilerden yardım alabilirsiniz.

Ipl Lazer nedir? Yaklaşık 400 – 1200nm dalga arasında ışığı atımları gerçekleştiren bu sistem aynı zamanda bu ışığın ısıya dönüştürülerek kıl köklerinin kurutulmasını sağlıyor. Lazer epilasyondan farklı olarak farklı dalga boylarının kullanılabilmesi daha etkili sonuçların alınmasında da etkili olabilmektedir. Kullanılan özel cihazlar sivilce ve akne tedavileri için, epilasyon için, cilt yenileme işlemleri için, ciltteki renk farklılıklarını dengelemek için, çatlak tedavisinde, kırışıklık tedavisinde kullanılabilmektedir. Kullanılan yöntemlerde dalga boyu hastalığın şekline ve soruna göre ayarlanabilmektedir. Buna bağlı olarak da yapılacak olan tedavinin süresi ve şekli de belirlenebilmektedir. Uygulama içinde hafif ağrılar görülebilir.

Ipl Lazer nedir sorunun yanı sıra yan etkilerinin olup olmadığı da tartışılan konulardan bir tanesidir. Her ne kadar daha çok kozmetik ve cilt bakımı gibi alanlarda kullanılan bir teknoloji olduğu düşünülse de ciddi cilt hastalıkları için de tercih edilebilmektedir. Ancak elbette yan etkiler görülebilmektedir. Bu durumda her kişiye göre uygulanan tedavinin sonuçları değişebilmektedir. Yan etkiler olarak bakıldığında bilinçli uygulama yapılmaması halinde ciltte kızarıklık, beyazlık, kıl kökü iltihabı, su toplanması gibi belirtiler görülebilmektedir. Cildinizde hassasiyet bulunması gibi durumlarda da uygulayacak kişileri uyararak bilgilendirebilirsiniz.

Ipl Lazer sisteminin uygulanamayacağı durumda da bulunmaktadır. Kanser, özellikle cilt kanseri, gebelik, şeker hastalığı, sara, kan pıhtılaşmasını önleyen ilaçların kullanılıyor olması, kişinin kullandığı doğal bitkiler ya da güneşe hassasiyet gibi durumlarda uygulama yapılmaması gerekir. Bu nedenle bir uzmandan yardım almak istediğinizde sorunlarınızı belirtmeniz aynı zamanda sağlığınızı korumanıza da yardımcı olur. Aksi halde kalıcı cilt sorunlarına neden olabilirsiniz. Herkes için uygulanabilecek bir tedavi şekli olmadığı gibi herkesin yapabileceği bir tedavi de değildir. Öncelikle bu sistemi kullanmak istediğinizde kıl renginin işlem için uygun olup olmadığına dikkat edilmesi gerekir. Cihazlar daha çok kıl rengine odaklanarak çalıştığı için uygun olmayan kişilerde yanıklara ve daha büyük sorunlara neden olabilmektedir. Ayrıca vücutta bulunan benlerin analiz edilmesi ve uzmanın buna dikkat ederek çalışması gerekir. Yanlış yapılan bir uygulama benlerin kötü huylu hale gelmesine ve doğal olarak kansere sebebiyet verebilmektedir.

Ipl Lazer nedir? Sonuçlarına bakıldığında her ne kadar etkili ve sorunsuz bir çalışma yapılıyor olsa da henüz ülkemizde bu sistemi kullanabilecek yetkinliklde uzmanlar olmaması ve cihazın dikkat gerektirmesi nedeni ile bunun yerine diğer lazer sistemlerinin kullanılması gerekebilmektedir. Buna bağlı olarak tercih ettiğiniz güzellik merkezlerinde bu tür sistemlerin bulunması halinde hem uygulayan kişiler hakkında hem de seanslar hakkında bilgi sağlayabilirsiniz. Bu sayede güvenli şekilde epilasyon yaptırabilirsiniz. Bu tarz işlemlerin daha çok kliniklerde, hastane ortamlarında muayene sonrasında yapılması sağlıklı sonuçlar almanıza da yardımcı olacaktır.

Author

Share