İntikam Dizisi Yağmur’un Yalısı Gündem Konusu Oldu

Author

Categories

Share

YAKINDA BURASI DA MABET GİBİ OLACAK

Ekranda izlenme rekorları kıran dizilerin başrol oyuncuları kadar çekildiği mekanlar da ilgi uyandırıyor artık…. Bunun son örneği de İntikam adlı dizide yaşandı.

Beren Saat’in canlandırdığı Yağmur karakterinin kiraladığı yalı daha ilk anda sosyal medyada en çok konuşulan konulardan biri haline geldi..

Twitter’da herkes birbirine bu yalının nerede olduğunu sorup durdu. Hatta diziye daha ilk karesinden tutkun olanlar o görkemli yapıdan “Beren’in yalısı” diye söz etmeye başladılar sosyal medyada ya da diziyle ilgili platfomlarda.

Sonunda o yalının “kimliği de” ortaya çıktı. Dizide en az başrol oyuncuları kadar ilgi çeken o yalı Kanlıca’da…

Kanlıca’daki bu yalının Padişah 4’üncü Murad’a kadar uzanan bir geçmişi var.Yalı Şeyhülislam Bahai Efendi tarafından yaptırılmış. Bu yüzden yalının bulunduğu körfezin adı da Bahai Körfezi olarak anılıyor.

Yalının şimdiki sahipleri ise kimliklerini açıklamak istemiyor. Öyle ya da böyle İstanbul Boğazı’nın kıyısına inci gibi dizilen yapılardan biri olan Bahai Yalısı, İntikam dizisi sayesinde belki de adını hiç duymamış olanların bile dikkatini çekti. Büyük olasılıkla kısa bir zaman sonra tıpkı Adnan Ziyagil’in köşkü ya da Asmalı Konak gibi dizinin tutkunlarının akınına uğrayacak. Türkiye’de çok uzun zamandır giderek gelişmekte olan dizi turizminin bir parçası olacak.

Kim bilir belki de yine bu dizi sayesinde yurtdışından gelen hayranların da ziyaret etmeden gitmeyeceği bir mekana dönüşecek.

Author

Share