İnternette Satılan Zayıflama İlaçlarına Bakanlıktan Yasak Geldi | Hanımların Dünyası

loading...

İnternette Satılan Zayıflama İlaçlarına Bakanlıktan Yasak Geldi

İnternette Satılan Zayıflama İlaçlarına Bakanlıktan Yasak Geldi

Dikkat o ilaçlara yasak geldi

Bakanlık yasak olduğu halde internette satılan zayıflama haplarına karşı halkı uyardı: Hepsi yasaklı, almayın.

Habertürk gazetesinden Tülay Şubatlı’nın haberine göre alarma geçen Sağlık Bakanlığı genelgeyle uyardı: “Tarım Bakanlığı onaylı diye satılan ilaçların izni iptal edildi, reklamı yayınlayan bazı sitelere de ceza kesildi. Denetim artsın, RTÜK reklamları durdursun.”

Sağlık Bakanlığı’nın defalarca yasaklamasına rağmen “gıda takviyesi” adı altında Tarım Bakanlığı’ndan izin alınarak ithal edilen bazı ürünler, toplumun yakından tanıdığı ünlü kişilerin isimleriyle internet ortamında peynir ekmek gibi satılıyor. Sağlık açısından sakıncalı bu ürünleri satabilmek için çekilen reklam filmlerinde, ünlü isimler ve doktorlar rol alıyor.

‘ONAYLI’ YALANI

Bu hapların satıldığı internet sitelerinde, ürünün Sağlık ve Tarım bakanlıklarınca “onaylı” olduğu özellikle belirtiliyor. İlaçların kısa sürede zayıflatıcı etkisi olduğu vurgulanarak ayda 6-8 kilo zayıflattığı ileri sürülüyor. Oysa ünlülerin reklam filmlerinde oynadığı bu ürünler, daha önce Sağlık Bakanlığı tarafından yasaklanmıştı. Bakanlık 2 ay önce, 13 Şubat’ta Antakya Biberi adlı hapı yasakladığını da açıklamıştı.

İVANA SERT: BİLMİYORDUM YAYINI DURDURACAĞIM

Haberde adı geçen sağlıklı zayıflama ürününün reklam yüzü olan İkoncan lakaplı modacı İvana Sert, yasaktan haberi olmadığını ifade etti. Sert, şunları söyledi: “Ben bu ürünler yararlı ve yasal olarak satılıyor düşüncesiyle gelen teklifi kabul edip tanıtımında yer aldım. Böyle bir yasağı sizden duydum. Hemen avukatım devreye giriyor. Eğer öyle bir şey varsa durduruyoruz. Ben sağlıksız bulunan bir ürünü asla tanıtmam, böyle bir şeyin içinde asla yer almam. Oğlumun Sırp asıllı bakıcısı biraz şişmandı. Önce onun denemesini istemiştim. Kilo verdiğini görünce teklifi kabul ederek tanıtım filmlerinde oynamıştım.
Şimdi gerekli yasal incelemeleri yapıp anlaşmamı gözden geçirerek yayını durduracağım.”

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

BENZER YAZILAR

Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb