İmamın Götürdüğü Piknikte FACİA | Hanımların Dünyası

loading...

İmamın Götürdüğü Piknikte FACİA

İmamın Götürdüğü Piknikte FACİA

KUTAHYA’da Kuran Kursu öğrencisi 13-14 yaşlarındaki 3 çocuk, gittikleri piknikte serinlemek için girdikleri suda boğularak öldü.

Olay öğle saatlerinde Kütahya kent merkezine yaklaşık 30 kilometre uzaklıktaki Yaylıbaba Mesire yerinde meydana geldi. Alınan bilgilere göre, cami imamı Mehmet Ali Gürses ile birlikte piknik yapmak için Yaylıbaba mesire yerine gitti.Kuran Kursu öğrencilerin 5’i Mesire yerinin yaklaşık 200 metre uzağında hafriyat kazısı yapılmış ve içerisinde yağmur suyu biriken çukura serinlemek amacıyla girdi. 2 metre derinliğinde suya giren çocuklardan Orhan Ersoy (14), Sefa Doğan (14) ve Salih Cengiz (13) bir anda çırpınmaya başladı.Diğer 2 çocuk 3 arkadaşının suda kaybolduğunu görünce çıkıp durumu piknik alanında bulunan cami imamına bildirdi. Cami imamının da cep telefonundan 156 jandarma İmdat hattını arayıp yardım istemesinin ardından olay yerine 112 sağlık, jandarma ve sivil savunma ekipleri sevk edildi.Suya giren dalgıçlar Orhan Ersoy, Sefa Doğan ve Salih Cengiz’in cesedini çıkarttı. Cesetler otopsi için Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Evliya Çelebi Eğitim Araştırma Hastanesi morguna kaldırıldı. Olayla ilgili soruşturmanın sürdürüldüğü bildirildi.

TOPRAĞA VERİLDİLER

Kütahya’da gittikleri piknikte serinlemek için girdikleri suda boğularak ölen Kuran kursu öğrencileri Orhan Ersoy, Sefa Doğan ve Salih Cengiz’in cenazeleri Aslanapa ilçesine bağlı Adaköy’üne getirildi. Köy caminde düzenlenen zenaze törenine Aslanapa Kaymakam Vekili Yaşar Aksanyar, Kütahya Müftü Yardımcısı Ahmet Akyıl, ölenlerin yakınları ile çok sayıda kişi katıldı. Orhan Ersoy, Sefa Doğan ve Salih Cengiz, ikindi namazının ardından kılınan cenaze namazından sonra köy mezarlığında toprağa verildi.

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb