İlgi Çekici Sunum Konuları | Hanımların Dünyası

loading...

İlgi Çekici Sunum Konuları

İlgi Çekici Sunum Konuları

İlgi Çekici Sunum Konuları

İlgi çekici sunum konuları içinde sizlere önerebileceğim ilk konu sosyal ağlar. İnternet bağımlısı olan, sosyalleştiğini zannederken hayattan tümü ile kopan halkımız için sosyal ağlar muhteşem bir platform. Özellikle bol bol resim paylaşılan bu ağların kullanım amaçlarından bir tanesi de laf sokmak. Bunun dışında sosyal ağlar daha çok para kazanmak, gurup kurmak, yemek tarifi paylaşmak, göze batan haberleri daha çok göze sokmak için işe yarıyor. Öğrencilerin ise sadece bedava oyun oynamak için kullandıkları eğlenceli bir platform. Kaliteli ve ilgi çekici bir sunum yapmak güncel konuları dile getirmek demektir. Sosyal ağlar şu an Türkiye’ nin en güncel konularından. Diğerlerini şöyle bir sıralamak gerekirse…

• İnternetin İstikbali İnternetin istikbali harika bir sunum konusu olabilir. Çok geniş bir yelpazeyi içine alan bu konuyu istediğiniz yöne çekme özgürlüğünüz var. Örneğin ulusal internet sınırlarını aşıp, evrensel internet ile ilgili ilgi çekici sunum konuları ele alabilirsiniz. Yeni çıkan teknoloji dergilerinde bu konu ile alakalı çok fazla örnek mevcut. En azından internet üzerinden nasıl para kazanılır konusu bile kendi başına bir sunumdur. Fakat sunumunuz okul ile alakalı olacaksa bu konulara girmeye gerek yok.

• Çevre ve Doğa Faktörleri Çevre ve doğa faktörleri ilgi çekici sunum konuları kapsamında oldukça geniş bir yer tutuyor. Küresel ısınma, yok olmaya yüz tutmuş hayvan türleri, nesli tükenmiş bitki türleri çok geniş bir tez oluşturabilir. Bu konuda bir sunum hazırlarken doğanın gelecekteki durumunu anlatan bir konu da eklerseniz duyarlılığa dikkat çekmiş olursunuz. bu arada küresel ısınmanın sebep olduğu faktörleri de unutmamalısınız.

• Teknoloji Çağının Zararları Gün geçtikçe ilerleyen ve her gün ortaya yeni bir ürünün sunulduğu teknoloji çağının yeni nesle nasıl zararlar verdiği konusu iyi bir sunum konusudur. Bu konu hakkında milyonlarca sunum yazılsa da bitmeyecektir. Yeni gelişen bilgisayar ürünleri ve android cihazlar, onların içerisine yüklenen onlarca uygulama çocukları ve gençleri bir virüs gibi nasıl sarıyor? Yeni neslin başıboş ve umursamaz olmasının sebepleri bunlar mı? Bazı örnekler vererek ve akıllarda soru işaretleri bırakarak konuyu bitirebilirsiniz.

• Kadınlar ve Erkekler arasındaki Yaşam Farkları Örneğin kadınlar alışverişte neden daha dikkatli, erkekler bir kadından ilk hoşlandıklarında nasıl davranır, kim daha fazla kitap okuyor, kim konulara soğukkanlı ve mantıklı yaklaşabiliyor gibi soruların cevapları son derece ilgi çekici ve merak uyandırıcı olabilir. Ayrıca bu konu uzun süre tartışılacak bir konu da olabilir. Kadınlar ve erkekler arasındaki uyku farkı, kim daha erken yaşlanıyor gibi soruların kanıtlanmış soruların cevaplarını da bu sunumda verebilirsiniz.

• İnsan ve Hayvan Arasındaki Psikolojik farklar ve Eşitlikler Bu konu da yukarıda sayılan bazı örnekler gibi geniş bir açıklama ve bilgi gerektiriyor. Fakat konuyu maddeler halinde ele alırsanız çok daha başarılı olacaktır. Örneğin hayvanlar ve insanların cinsellik yönünde eşlerine nasıl yaklaştıkları, bir şok durumunda insanların ve hayvanların nasıl tepki verdikleri, hangi hayvan türünün insan nesline daha yakın duygular taşıdığı gibi konular güncelliğini koruyan konulardır. Bu konulara bilimsel olarak kanıtlanmış verileri de örnek gösterirseniz hem bilgilendirmiş hem de ilgi çekici bir konuya parmak basmış olursunuz.

• Çocuk Gelişimi ve Yeni Çıkan Eğitim Şekilleri Çocuk gelişimi ve yeni çıkan eğitim modelleri konu başlığı olarak harika bir örnek. Anaokulundan başlamak üzere hangi eğitim türlerinin verildiği konular, montessori, high scope eğitim modellerinin açıklaması, yabancı dil eğitimi ve önemi gibi konular ele alınarak akıcı bir konuşma dili ile şahane bir yazı ortaya koyulabilir. Hatta bu konuda sadece sunum değil tez bile yazılabilir. Aha önce defalarca ele alınan bu konuyu sizin daha detaylı ve anlamlı bir şekilde ele almanız gerekecek.

• Radyasyonun En Çok Bulunduğu Cihazlar ve Zararları Dünya Sağlık Örgütünün bu konu üzerine yaptığı çalışmaları da araştırarak, radyasyonu en çok bulunduran cihazlar özellikle küçük çocuk ve bebekler olmak üzere insan sağlığına, doğaya ve hayvanlara nasıl ve ne tür zararlar verdiğinden bahsedilebilir. Radyasyon yüzünden gittikçe çölleşen topraklar, yaşama zorluklar, artan ve adının ne olduğu dahi bilinmeyen bir takım hastalıklar muhteşem bir ilgi çekici sunum konuları oluşturur.

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

BENZER YAZILAR

Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb