İkiz Bebek Beşikleri

Author

Categories

Share

İkiz Bebek Beşikleri

 

İkiz bebek beşikleri özellikle hamilelik döneminde bebeklerin ikiz olduğunu öğrenen ailelerin merak konusu olmaktadır. Bebek sahibi olmak ne kadar sevinç verici bir şeyse bebeklerin eşyalarını seçmekte o kadar heyecan verici işler olmaktadır. Özellikle kız bebeklerin ve erkek bebeklerin eşyalarının renk seçimleri konusunda ailelerin heyecan dolu anlar yaşadığı bir gerçektir. İkiz bebeklerin ilk dönemlerde yatırılmasında sıkıntı yaşanmazken ilerleyen dönemlerde birbirini rahatsız edecekleri düşünülünce farklı düşünceler ortaya çıkmaktadır. İkiz bebek beşikleri özellikle bebeklerin isteklerini ağlayarak anlattıkları doğum sonrası dönemlerde birbirinin uykusuna engel olmaktadır. Fakat bir başka sıkıntıda ikizlerin anne karnında birlikte gelişmeleri birbirlerini arayabilecekleri, olmaktadır. bu nedenle bebek beşikleri seçiminde önceleri park yatak tercih edilirken ilerleyen dönemlerinde ayrı yatabilecekleri ikiz bebek beşikleri seçmek daha mantıklı olacaktır.

İkiz bebek beşikleri seçiminde asıl önemli olan bebeklerin rahat etmesi olurken bunun yanında sağlığını etkileyici faktörlerinde göz önünde bulundurulması gerekmektedir. Bunun için bilinmesi gereken en önemli unsurlar; İkiz bebek beşikleri özellikle ahşap türden olanlarından tercih edilmelidir. Çünkü diğer sanayi ürünleri içeriğindeki maddelerden dolayı öncelikle bebeklerin ciltlerine zarar vermektedir. Bunun yanında solunum sistemlerindeki etkileri ile rahatsız edici sonuçlar doğurmaktadır. Bu nedenle özellikle boyasız ahşap ürünlerden seçmeniz bebeğinizin sağlığı açısından büyük önem arz etmektedir. Ayrıca ahşap ürünlerin korunması amacı ile kullanılan boyaların bitkisel elde dilenlerinden rahatlıkla kullanabilirsiniz. İkiz bebek beşikleri seçiminde ahşap ürünlerin yanında örtülerin ve yataklarının da saf pamuklu kumaşlardan üretilmiş olmasına özen göstermelisiniz. Diğer sanayi ürünlerinden imal edilmiş bir ikiz bebek beşiği almış iseniz eğer bunu saf pamuklu kumaşlar ile kaplayarak kulanım imkanı bulabilirsiniz.

Fakat bu konuda özellikle dikkat etmeniz terleme etkisi ile beşik yüzeyinden nemlenmenin olmamasına özen göstermelisiniz. İkiz bebek beşikleri imal edilirken özellikle bebeklerin her eşyasının aynı renk ve desenden ortaya çıkarılmış olmasına özen gösterilmektedir. Çünkü bebeklerin doğum sonrasındaki hızlı gelişimleri sonucu algılama ve öğrenme yetenekleri de hızlı bir şekilde gelişmektedir. Eğer en ufak bir detayı atlarsanız ve farklılık yaratırsanız kıskançlık duygularının ortaya çıkarak huzursuzluk çıkarmalarına neden olabilirsiniz. İkiz bebek beşikleri olarak kullanılan ilk etapta park yataklar kulanım bakımından en çok tercih edilen ürünler olmaktadır. Fakat dönüşlerinde ve çıkardıkları sesler birbirini rahatsız edebileceği göz ardı edilmelidir. Bu nedenle park yatak seçimlerinde süreklilik arz etmeyeceğini unutmamalısınız. Belirli bir süre kullanılacak olan park yataklar ilerleyen zaman aralığında yerini ayrı yatak ve beşiklere bırakacaktır. Bu nedenle almış olduğunuz yatak ve beşiklerin ayrılabilir özellikte olmasına özen gösteriniz.

Bebekleriniz gelişip büyüdüklerinde ayırmanız gerektiğinde bu tür yatakları ilerki dönemlerinde de kullanmanız mümkün olacaktır. İkiz bebek beşikleri alınırken yükseklik ve genişlik açısından en önemli unsur bebeğin hızlı gelişimi olacaktır. Bebeklerin gelişimi ile birlikte hareket kabiliyetlerinde gelişeceğinden bebekleri güvenle bu yataklarda ve beşiklerde yatırabilmeniz için inmelerini ve ya düşmelerini engelleyici tedbirler almalısınız. Bunun içinde ikiz bebek beşikleri veya diğer park yataklar yapılırken yükseltilebilen mekanizmalar monte edilmiş olmasına özen gösteriniz. Aynı zamanda genişlik ve boy bakımından ebat farklılığı oluşturabilecek özellikte yatakları almanız bebeğinizin gelişimine uygun ebatlarda yatak elde etmeniz için uygun şartlar ortaya çıkarılmış olacaktır. Sallanma özellikleri bakımından hem aynı mekanizma ile sallanabilen hem de ayrı bir şekilde sallanabilen özellikte ikiz bebek beşikleri kullanmanız uyuyan ve uyumayan bebekler için kulanım kolaylığı sağlayacaktır. Bebeklerin beşikleri içine sereceğiniz 0 pamuklu çarşaf, yastık ve nevresim takımlarının özellikle bebeğinizin beşiğin sert kısımlarında koruyucu nitelikte yerleştirilmesine özen göstermelisiniz.

İkiz bebek beşikleri içine yerleştireceğiniz yatakların zamanla ayrılarak ayrı odalarda bebeklerin büyüdüğünde de kullanabileceği tarzda seçilmesi ekonomik açıdan da fayda sağlayacaktır., İkiz bebek beşikleri kulanım açısından kolaylık sağladığı gibi görsel açıdan da ferahlık sağlaması bebeklerin gözlerini yormaması açısından önemli seçimler olmaktadır. Aynı zamanda kullanılan kumaş boyalarının kanserojen madde içermemesi önemli seçimlerdendir. Beşiklerin içine yerleştirilen döşeme malzemeleri ve eklem yerlerinde kullanılan malzemelerin sallanırken ses yapmaması ayrıca bebeğinizin daha rahat uykuya dalmasına veya rahat bir uyku uyumasına yardımcı olacaktır. İkiz bebek beşikleri seçilirken kız bebek veya erkek bebeklerin gelişimine uygun şartları yerine getirecek nitelikte olması uzun süre kullanım kolaylığını da beraberinde getirecektir. Çünkü kız bebekler ile erkek bebeklerin gelişim dönemleri farklı yapıda olacağı unutulmamalıdır.

İkiz Bebek Beşikleri Resimleri

Author

Share