İkiz Bebek Bakımı | Hanımların Dünyası

loading...

İkiz Bebek Bakımı

İkiz Bebek Bakımı

İkiz Bebek Bakımı

Sayfamızda iki bebek bakımı için sizlere önerilerde bulunacağız. Bundan kesinlikle emin olabilirsiniz. İkiz bebekler doğdukları zaman mutlaka annelerinin sütüyle beslenmeleri gerektiğini biliniz. Anne ikiz bebeklere anne sütü bazen yetmeyebiliyor. Bunu sakın unutmayınız. Doktorlarda ikiz bebekler muayene edildiği zaman eğer ikiz bebeklerin kiloları normal değilse o zaman doktorlar takviyeler yapmaktadır. Bir çok ikiz bebekler anne sütünden çok yararlanamıyor. Bu yüzden de ikiz bebeklere anne sütüyle birlikte devam sütü de verilmektedir. Ama bazı ikiz bebeklere anne sütü de yetmektedir. Anneler ikiz bebek bakımından oldukça yorulur. Bundan dolayı da anneler yorulduğu zaman anne sütünü de etkilemektedir. İkiz bebekleri olan annelere evin içerisinde bir takım tavsiyeler vereceğiz. Evinizde kendiniz için pratik yemekler hazırlayınız. Dışarıda satılan hazır yemekler ve ev yemekleri yapılan yerlerin telefon numarasını evlerinizde mutlaka bulundurunuz. Alışveriş yapmak için de internetten alabilirsiniz. Evinizde pet bardak, pet tabaklar, pet çatal, bıçak ve çatallar bulundurun. Bu sayede yorulmayacak ve başka işlerinize yoğunlaşacaksınız. Hatta evinize misafir geldiği zaman da çok fazla bulaşıklar çıkmamış olacak ve bu sayede zamanınızda boşa gitmeyecektir.

İkiz bebeği olanlar defter kaydı tutmaları gerekir. Çünkü ikiz bebeklerde hep aynı bebekler daha çok beslenmektedir. Bu yüzden de kayıt defteri tutmalısınız. Kayıt defterinde beslenmeleri ve dışkıları da yazmalısınız. İkiz bebekler bu yüzden altıncı aydan sonra kendilerini keşfetmeye başlarlar. İkiz bebekler dokuzuncu aylarda birbirlerini keşfetmeye çalışırlar ve bir yaşından itibaren de birbirlerini tanımaya başlarlar. Bunu sakın unutmayınız. İki yaşına geldikleri zaman da iletişim kurmaya başlarlar. İkiz bebekler aralarında kendi ikiz dilleriyle konuşmaya başlarlar. Ama yalnız kendilerinin anladıkları bir dilden konuşmaktadırlar. İkiz bebekler olsa da ikisinin de karakterleri farklıdır. Yani iki farklı karaktere sahiptir. Ayrıca ikiz bebeklerin arasında asla kıyaslama yapmamalısınız. Yoksa aile bebeklerin düzeni ve sorumlulukları bozulabilir. İkiz bebeklerin bazılarında vücudunda sertlik olmaktadır. Bu duruma aileler mutlaka doktora götürmelidirler. Çünkü bir bebeğin beyni hasarlı olabilir.

İkiz bebekleri olacak olan ailelerin aile planlaması yapmaları gerekir. Bebekler doğduktan sonraki yapılacak olan hastanenin masrafının üstünden kalkıp kalkamayacaklarını da planlamaları gerekmektedir. İkiz bebeği olan aileler uyku saatleri sürekli değişim göstermektedir. İkiz bebek olduğu için bazı ikizlerin bir tanesi gece diğeri ise gündüz uyumaktadır. Özellikle anneler çok yorgun düşmektedir. İkiz bebekler tek bebeğe göre daha zorlukları vardır. İkiz bebeklerin masrafları daha çoktur. Bebek malzemeleri çok çabuk bitmektedir. Bu çabuk biten malzemelerden bahsedecek olursak ıslak mendil, mama, krem ve bebek bezi çok çabuk bitmektedir. Tüm bu bahsettiğimiz malzemeler çok çabuk bitmektedir. İkiz bebekler alışveriş bir türlü bitmek bilmez. İkiz bebekler uyudukları zaman anneler diğer kalan ev işlerini hallederler. Anneler çok yorulurlar. İkiz bebekleri olan anneler çok dengeli beslenmeli ve bol, bol vitamin almalıdırlar. İkiz bebeklere anneler tek başlarına bakamazlar. Bu çok zor bir durumdur. Anneler ne kadar bakabilse de ve bakabilirim derlerse psikolojik sorunlar yaşamaya başlarlar.

Fiziksel olarak ikiz bebek anneleri güçlü olsalar da ruhsal olarak güçsüz duruma düşmektedirler. İkiz bebek anneleri hep uykusuz kalmaktadırlar. Çalışan anneler ikiz bebeklerine bakabilecek bakıcı ararlar. Ama ikiz bebek bakıcısı arıyorsanız geceleri de bakıcı evde olması gerekmektedir. İkiz bebek bakımında mutlaka iki kişi olmalıdır. İkiz bebek bakımı daha çok artmaktadır. İkiz büyütmenin zorlukları vardır. İkiz bebek bakımı dört yaşına geldikleri zaman bakımı biraz daha azalır ve anneleri rahatlatmaktadır. Bir çok ikiz anneleri de gece bakımının çok zor olduğunu söylemektedirler. İkiz bebek bakımı hakkında bilgi almak için sitemize girmeniz yeterlidir.

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

BENZER YAZILAR

Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb