İğneli Epilasyon

Author

Categories

Share

İğneli Epilasyon

 

lazer ve İğneli epilasyon istenmeyen tüylerden kurtulmanızı sağlayacak ili yöntemi belirtir. Bazı benzerlikleri olsa dahi bu iki teknoloji farklı şartlar gerektirmektedir. Farklı sonuçlar doğurur ve maliyetler barındırıyor. İğneli epilasyon sürecinde cildinize ince bir iğne batırılıyor. Bu iğne tam da tüy köküne batırılması gerekir. Oldukça az bir elektrik verilerek kıl kökünün parçalanarak dökülmesini sağlar. Bu işlem her tüy kökü için tek tek yapılmaktadır. İğneli epilasyon için 10 ve 25 seansa katılmanız gerekiyor. Seans fiyatları lazerin seanslarına göre oldukça düşük olur. Her cilt ve kıl yapısına uygulanır.

Elektrik enerjisi ile iğneli epilasyonun kıllar son bulurken lazer epilasyonda ışık enerjisi kullanımı uygulanır. Işık enerjisi, saç kökündeki melanini hedefleyerek kökü ısıtarak yok etmektedir. Ama lazer epilasyon süercinde açık renkli tüylere etki edilmesi oldukça güç bir durumdur. Eğer ki, tüyleriniz lazer epilasyon için uygunsa her biri arasında 6-8 hafta geçecek şekilde minimum 4-5 seansa katılacağınızı biliniz. Dahası seans başına ödeyeceğiniz ücretlerin elektrolisisten çok daha fazla olacağını da hesaba katmayın. Her iki metod da benzer riskler taşır. Bu sebeple tecrübeli bir klinikte tedavi almak çok önemli bir durumdur. Bu konuda doğru klinik ve uzman doktor seçimi için hazırladığımız yazıyı okumaya devam ediniz.

İğneli Epilasyon Türleri Nelerdir? Eğer ki, iğneli epilasyon tedavisini tercih edecek bir durumunuz varsa kliniklerin 2 farklı tipte elektrolisis uyguladıklarını farkedersiniz. Kullanımı tercih edilen metodlar birbirlerinden iletkenleri ile ayrışmaktırıyor. Galvanik İğneli Epilasyon Yöntemi: belirtilen bu yöntemde kimyasalları iletken olarak kullanımı tercih edilir. İğne köke elektrik enerjisi aktarıp kökün sodyum hidroksit üretmesini sağlıyor. Sodyum hidroksit ısınınca kök hücresi parçalanmasını sağlar. Termolisis İğneli Epilasyon Yöntemi: belirtilen bu yöntemde ise iletken olarak suyu kullanılmaktadır. İğne tüy köküne gönderilmekte olan elektrik sayesinde kökü titreşmektedir. Bu titreşim kökü sarmalayan suyu titreterek ısıtır ve sonuç olarak kökün kendini yok etmesini sağlıyor.

İlk olarak belirtmemiz gerekiyor ki, iğneli epilasyon halen en verimli epilasyon uygulama yöntemini belirtir. Lazer epilasyon ile ortalamada 40 ile 80 arası bir sonuç alınıyor. Ancak iğneli epilasyon ile bu oran 100’e yaklaşır. Bir diğer avantajı tamamen doğal olma durudur. Bu yöntem ya kökün içindeki tuz yada suyu harekete geçirerek köke ulaşmasını sağlar. Özellikle de lazer epilasyon cildi yakar ve yara izleri oluşturabilmektedir. Ağrı yapabilirken iğneli epilasyonda ışık kullanılmadığı için bu riskler bulunmaz. Son olarak ise cilt tipine ve ya tüy rengine bağlı kalmadan uygulanabilir ki bu özelliği ile lazer epilasyondan ayrılır. Ayrıca iğneli epilasyon zaman alan bir tedavi yöntemini belirtir. Bir uzmanın tüyleri tek tek yok etmesini gerektiriyor. Tedavi edilecek bölge büyükse bir sene sürer ve tüylerden 100 arınmalısınız.

İğneli epilasyon kimyasal ya da ışık barındırmasa da bu yöntemin de bazı yan etkileri bulunur. Mesela, sürekli bir iğne batırılacak derinize ve bu size acı verecektir. Bunu önleyebilmek için uzmanınız tedaviden bir saat önce size özel bir uyuşturucu krem sürerler. Son olarak ise eğer kalp pili takıyorsanız iğneli epilasyonu tercih etmeyiniz. Bu tedavi kalp pilinizi de ısıtacaktır. İğneli epilasyon yöntemi uygulama yapılacak bölgenin tüy yapısına ve genişliğne göre değişkenlik göstermektedir. Bu verilen zarar hiçbir zaman geri dönüşümü olmayacağı için kalıcı çözüm üretir. Özellikle bu uygulamayı yapan bireyler uzun zamandır kullanılan iğneli epilasyon yönteminin çok yararlı olduğunu bildikleri için günden güne geliştirerek yeni teknolojiler keşfediyorlar. Keşfedilen bu yeni üretilen sistemle beraber tüy köküne verilen zararın tamamen doktor kontrolünde olabilmesi için bir bilgisayar ve ya bir monitör gerekir.

Bu cihazın yardımıyla faaliyet gösteren ve kontrolün tam manasıyla doktorda olduğu yeni elektroliz tedavi şekli oluşturmaktadır. Bu yeni sistemle birlikte tüy köklerinin bulunduğu bölgeye nokta atışı yapılmakta ve uygun elektrik akımı hastaya verilir. Bu sayede ise hastanın güvenliği en üst seviyede olmakla beraber tedaviden alınan sonuçta maksimum seviyeye çıkılmaktadır. Ancak iğneli epilasyonun bilgisayarlı olan tedavisi her kurumda ne yazık ki bulunmuyor. Ülkemizde gerçekleştirilen ince sarı ve beyaz kıllarda etki gösterir. Gerçekleştirilen uygulama mutlaka uzman bir kişi tarafında yapılmalıdır.

Author

Share

Önceki İçerikAdet Söktürücü Bitkiler
Sonraki İçerikHemoroid Kremi