İçli Köfte Nasıl Hazırlanır?

Author

Categories

Share

İçli Köftenin Malzemeleri:

2-3 adet kuru soğan

200-250 gr kıyma

Kimyon

Karabiber

İsot

Tuz

İçli Köfte Hamur Malzemeleri:

2 su bardağı su

2 adet yumurta

250 gr ince bulgur

 

İçli Köftenin İç Malzemesi Nasıl Hazırlanır?

Tavamıza yemeklik doğradığımız soğanları ilave edelim. Arkasından kıymamızı ekleyerek karıştıralım. Her ikisi de pişmesi için bekleyelim. Arada karıştırmaya devam ediniz. Kesinlikle yağ eklemek yok. Soğan ve kıymamız pişince altını kapatmaya yakın tuz, karabiber ve kimyon ilave ederek son kez karıştıralım ve altını kapatalım. Sonra kıymamızın soğuması içine kenara alalım. Bu arada içli köftenin hamurunu hazırlayalım.

İçli Köftenin Hamur Malzemesi Nasıl Hazırlanır?

İnce bulguru bir kaba alalım. Eğer acı seviyorsanız içerisinde biraz pulbiber koyabilirsiniz. Tuz da ilave ettikten sonra bulgurumuzun yumuşayıp şişmesi için sıcak su ilave edelim. Ağzını kapatırsanız daha iyi sonuç alacaksınız. Bulgur olduktan sonra içine yumurtaları kırıp karıştıralım. Sert bir kıvam alıncaya kadar yoğuralım. İçli köfte hamur malzemesi hazır.

İçli Köfte Nasıl Yapılır?

İçli köftemizi yapmaya başlarken öncelikle bulgurdan ceviz büyüklüğü kadar parçalar alıp, farklı boyutlarda yapmamız mümkündür. Bulgurun elimize yapışmaması için elimizle suya batırıp, avucumuzla yuvarlak şekilde açalım. İç harcını koyduktan sonra ağız kısmını elimizi suya batırıp kapatalım. İç harcını fazla koymamalıyız. Aynı işlemleri bitene kadar devam edelim.

İçli Köfte Nasıl Servis Yapılır?

İçli kÖftelerimiz yaptıktan sonra tavaya yağ koyup biraz salça ilave edelim. Köfteleri bu yağda kızarttıktan sonra tabağa alalım.Yanında yoğurt, salata yaparak servis yapabiliriz.

İçli Köfte Nasıl Hazırlanır

Author

Share