İç göstermeyen ferace modelleri | Hanımların Dünyası

loading...

İç göstermeyen ferace modelleri

İç göstermeyen ferace modelleri

İç göstermeyen ferace modelleri

 

Günümüzde muhafazakâr bayanların dinimiz gerekliliklerini yerine getirilmek amacıyla tercih ettiği iç göstermeyen ferace modelleri her neredeyse kendine her mağazada yer bulmuştur. Bu giyim ürünlerinde en çok aranan husus, ürünlerin şık bir görünüm sağlaması ve fakat dini yükümlülüklerin herhangi bir şekilde dışına çıkılmayacak kıyafetler olmasıdır. Tesettürlü giyim ürünlerin arasında yer alan ve muhafazakâr Müslüman kadınların sıklıkla tercih ettikleri ürünlerden olan ferace de bu kapsamda değerlendirilmekte, dolayısıyla feracelerde aranan özellik de herhangi bir biçimde vücut hatlarını belli etmemesi ve giyildiğinde içini belli etmemesidir. İç göstemeyen ferace olarak tabir edilen bu model feraceler de tesettürlü giyim modellerini satan mağazaların neredeyse tamamında bulunabilmektedir.

Bu model feraceler arasında genellikle daha kalın kumaşlı ve klasik feraceler yer almaktadır. Kıstas olarak iç kısmını göstermemesi alınan feraceler düşünülüyorsa, Hürrem modeli olarak tanımlanan feracelerden uzak durulması gerekmektedir. Çünkü bu feraceler ince ve tül benzeri bir yapıya sahip olup, giyildiği zaman kesinlikle iç kısmını gösterecektir. Yine ürünlerde aranan şart b olduğunda yarasa kollu feraceler de çok uygun olmamaktadır. Hangi modeller iç göstermez? Yukarıda bahsi geçen modeller dışında genel olarak hiçbir ferace içi göstermemektedir. Ancak iç göstermeyen ferace arayan kadınların dikkat etmesi gereken şey feracenin kumaşıdır. İç göstermeyen ferace modelleri ,Kumaşın kalınlığı ve türü bu konuda çok etkilidir.

Bazı kumaşlarda alındığında iç göstermese dahi daha sonra yıkandığında ya da sık kullanıldığında kumaş incelmekte ve yine istenilen özellikleri sağlayamaz hale gelmektedir. Bu nedenle kalın kumaşlar tercih edilmeli, alınan yerde konuya dair mutlaka konuşulmalı ve ürünün kullanım koşulları, yıkanma şartları gibi özellikleri dikkatle incelenmelidir. Her yerde bulma imkânı var İç göstermeyen modellerin her yerde bulma imkânı bulunuyor. Çeşitlik olarak ise oldukça fazla seçenek sunan bu modeller arasında fermuarlı, bağcıklı ve ya düğmeli modellerini bulmak mümkündür. İç göstermemesini isteyen kadınların fermuarlı feraceleri tercih etmesi daha makul olmaktadır. Çünkü bağcıklı modeller ve düğmeli modellerde genellikle bağcık, düğme bölümünde açıklıklar bulunmaktadır.

İnsanların giyim tarzları birbirinden farklıdır. Modanın gelişmesiyle birlikte artık insanlar kendilerini yansıtan tüm ürünleri her yerden kolayca elde etme imkanına sahipler. Tesettür giyimin vazgeçilmezi Tesettürlü bayanlar giyinirlerken dikkat ettikleri bazı durumlar elbette ki vardır. Kıyafet seçimini zorlaştıran detaylar yüzünden seçim zorlu olabiliyor. Fakat artık tesettürlü bayanlar ferace ile çektikleri bu zorlukları bir kenara bırakmak zorunda kaldılar. Önceleri daha çok tunik tercih edilirken günümüzde ferace modelleri daha çok tercih edilmeye başlamıştır. İç göstermeyen ferace modelleri Bacak bileğine kadar uzun olan ferace hem şık hem de zarif bir görünüşe kavuşmanız da yardımcı olur. Ayrıca rahat kullanımı sayesinde rahat hareket edebilmenize yardımcı olur. Birbirinden farklı ferace modelleri ile sizde hem günlük yaşamınızda hem de özel günlerinizde kolayca şıklığa ulaşabilirsiniz.

Son zamanlarda özellikle lazer kesim feraceler bayanlar tarafından daha çok tercih ediliyor. Spor giyinmek isteyen bayanlar için kot ferace modeli ilk sıralarda yer alıyor. Ayrıca bel büzgülü feracelerde her mevsim tercih edilen modeller arasında. Son dönemlerde dikkat çeken bir diğer model ise hakim yaka feraceler hem günlük yaşam hem de özel günler için tercih edilebilen bu model sayesinde şıklığa kolayca ulaşmak mümkün. Kış aylarında kullanılmak için üretilmiş olan feraceler kapüşonları ile de sizi soğuklara karşı koruyor. Genç bayanların en çok tercih ettikleri model ise yarasa model feraceler oluyor. Her yaştan ve her tarzdan insanın giymesine uygun olan modeller ile sizde dört mevsim şıklığı kolayca yakalayın.

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb