İburamin Cold | Hanımların Dünyası

loading...

İburamin Cold

İburamin Cold

İburamin Cold

Vücutta doğal bir kimyasal olan histaminin yol açtığı ödem, sıcaklık, kızarıklık, gözlerde sulanma, kaşıntı, burun tıkanıklığı ve burun akıntısı gibi alerjik belirtileri tedavi edici antihistaminik etki etmektedir. Burun ve sinüslerde mukozanın şişkinliğini azaltarak üst solunum yollarını açar, iltihap ve sonrasında ağrıya sebep olan hormonları azaltarak iltihabı önler, ateşi düşürür ve ağrıyı kesmektedir. Soğuk algınlığı, nezle, grip, alerjik nezle, farenjit, soluk borusu iltihabı, sinüzit gibi üst solunum yolları enfeksiyonları ile birlikte görülen burun akıntısı, burun tıkanıklığı, gözlerde sulanma, baş ağrısı, hapşırma, ödem, boğaz ağrısı, ateş ve vücut ağrılarının giderilmesinde kullanılmaktadır. İburamin Cold kullanımı 12 yaş üstü çocuklar, gençler ve yetişkinler için geçerlidir.

İburamin Cold Kapsül Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar ise:

İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmemektedir. Soğuk algınlığı, grip, nezle, soluk borusu iltihabı, alerjik nezle, farenjit ve sinüzit gibi üst solunum yolları enfeksiyonları ile birlikte görülen burun akıntısı, gözlerde sulanma, burun tıkanıklığı, hapşırma, baş ağrısı, ödem, boğaz ağrısı, ateş ile vücut ağrılarının giderilmesinde kullanılıyor. Şiddetli karaciğer ya da böbrek yetmezliğiniz varsa ve ya aspirin ve türevlerinin kullanımı sırasında astım, ürtiker veyahut alerjik tipte reaksiyonla karşılaştıysanız ya da tedavi edilmemiş mide ile on iki parmak bağırsağı ülseri, iltihabi bağırsak hastalığı, koroner arter yetmezliği, yüksek tansiyon, şiddetli kalp yetmezliğiniz varsa ya da depresyon veya duygu durum bozukluğunuzun tedavisi için Monoamin oksidaz inhibitörü kullanıyorsanız veya son 14 gün içinde kullandıysanız veyahut beyin damarları ile ilgili kanama veya başka bir aktif olan kanamanız varsa İburamin cold’u kullanmamalısınız. 5 günden fazla kullanılması sakıncalıdır. Şikayetleriniz ile ilgili belirtilerin 3 günden fazla sürmesi ya da daha da kötüye gitmesi ve ya yenilerinin ortaya çıkması durumlarında doktorunuza başvurmanız gerekir.

Diğer ağrı kesiciler ile birlikte kullanmamaya dikkat ediniz. Özellikle de yaşlı hastalarda kullanımı mide ve bağırsaklarda kanama veya delinme gibi riskler oluşturabilmektedir. Siyah, kanlı ve ya katranımsı dışkı ve kanlı öksürük ya da kahve telvesi gibi görünen kusma gibi kanama belirtilerinden herhangi biri görüldüğünde acilen doktorunuza başvurmanız gerekir. Kullanımı kalp krizi ile felç de dahil olmak üzere yaşamı tehdit eden kalp ve dolaşım problemlerini artış göstermektedir. İlacın kullanım süresi uzadıkça bu riskler daha da artar. By-pass ameliyatı öncesi ve ya sonrası ağrılarında kesinlikle kullanmanız önerilmez. İlacı kullanırken doktorunuza danışmadan grip, soğuk algınlığı yada ağrıya karşı başka bir ilaç kullanmayınız. İlacın içeriği ile aynı olan pek çok reçetesiz ilaç bulunur. Bunun için kullanmakta olduğunuz diğer ilaçların etiket ya da prospektüsünü okuyarak asetilsalisilik asit, indometasin, ibuprofen, piroksikam, meloksikam, ketoprofe ya da naproksen içerip içermediğini öğrenmelisiniz.

12 yaşın altındaki çocuklarda kullanmayınız. Kullanımı baş dönmesine sebebiyet verebileceğinden, araç veya makine kullanmak gibi dinç ve uyanık olmayı gerektiren aktivitelerden kaçınınız. Hamilelik ve emzirme dönemlerinde kullanılmaması gerekir. İburamin Cold Kapsül’ün Yan Etkileri ise: Karın ağrısı, kurdeşen, nefes almada güçlük, yüzde, dudaklarda, dilde ile boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendirmeniz gerekir. Sakinlik, baş ağrısı, uykululuk hali, baş dönmesi, kusma, mide bulantısı, karın ağrısı, ishal, hazımsızlık, kabızlık, mide ve ya bağırsakta aşırı gaz, mide ya da bağırsak kanaması belirtisi olan kan veya kahve telvesi görünümünde kusma, bilinç bulanıklığı, huzursuzluk hissi, sersemlik, sinirlilik hali ile deri döküntüsü yaygın görülen yan etkileri arasında yer almaktadır.

İburamin Cold Resimleri

 

loading...
Etiketler:

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

BENZER YAZILAR

Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb