Hürriyet Vefat İlanları Örnekleri | Hanımların Dünyası

loading...

Hürriyet Vefat İlanları Örnekleri

Hürriyet Vefat İlanları Örnekleri

Hürriyet Vefat İlanları Örnekleri

hurriyet-vefat-ilanlari-ornekleri-1

Ulusal ve günlük gazetelerde özel olarak ayrılan vefat ilanı sayfalarında yayınlanmakta olan, vefat eden kişilerin ailesi, iş arkadaşları, dostları ya da yakınları tarafından verilen çerçeveli formattaki ilanlar vefat ilanı olarak isimlendirilmektedir. Hürriyet vefat ilanları örnekleri incelendiğinde bu ilanların tam sayfa, yarım sayfa ve çeyrek sayfa formunda hazırlanan örnekleri görülmektedir. Ancak daha farklı ölçülerde, daha ekonomik boyutlarda da örnekler bulunmaktadır. Bu durum yapılan talebe bağlı olarak değişmektedir. Hürriyet ya da diğer gazetelerde ölüm ilanı verilebilmesi için internet üzerinde bu konuda hizmet veren web siteleri aracılığıyla ya da gazetelerin iletişim formları ve telefon numaraları üzerinde iletişim kurulabilmektedir. Bu sayede istenen taleplerin daha detaylı bir şekilde verilmesi, nasıl bir yazı yazılmasına ilişkin örneklere ulaşılması ve ayrıntılı bilgi alınması mümkün olabilmektedir.

hurriyet-vefat-ilanlari-ornekleri

Ölüm ilanına neler yazılır? Yaşanan vefat olayından sonra merhum ya da merhume ölümünün bildirilmesi amacıyla verilen vefat ilanlarının nasıl verilmesi gerektiği, içeriğinde neler olması gerektiği konusunda zaman zaman tereddüt yaşanmaktadır. Bu konuda hürriyet vefat ilanları örnekleri kategorisinde yer alan ilanlar incelenerek fikir sahibi olunabilir. Bununla birlikte ölüm olayından sonra büyük bir üzüntü içerisinde olan kişilerin işini kolaylaştırmak ve daha hızlı hizmet verebilmek için hazır taslaklar bulunmakta ve ilgili yerler uygun şekilde doldurulduktan sonra bu ilanlar yayınlanabilmektedir.

hurriyet-vefat-ilanlari-ornekleri

Vefat ilanlarında genel olarak iki başlık, iki paragraf ve bir sonuç bölümü yer almaktadır. 1.başlıkta vefat, acı kaybımız, vefat ve başsağlığı, vefat ve teşekkür, başlığı, mevlit, anma, taziye gibi ilan başlıkları bulunmaktadır. 1.paragraf içeriğinde vefat eden merhum ya da merhumenin birinci derece yakınları tanımlanır. Ayrıca varsa iş bilgileri ve kariyeri de eklenir. 2.başlık ilk bakılan bölüm olması nedeniyle kolay okunabilir, büyük puntolarla yazılmalıdır. Bu bölümde vefat eden kişinin ad ve soyadı başlık olarak kullanılır. 2.paragraf bölümünde vefat ile ilgili detaylar bulunmalıdır. Vefatın gerçekleştiği mekan, vefat sebebi, vefat tarihi, cenaze namazının hangi cami ve vakitte kılınacağı gibi bilgiler yer almaktadır. Sonuç bölümünde ise ilan verenlerin aile, dostları ya da yakınları olması durumunda yalnızca ad ve soyadları eklenmekte, kurum ya da şirket olması durumunda ise unvan yazılmaktadır.

hurriyet-vefat-ilanlari-ornekleri-3

Ölüm ilanı çeşitleri

• Anma ilanı: Ölüm ilanları gibi gazetelerde yayınlanmakta olan vefat eden kişilerin yıl dönümlerinde verilen ilanlardır. Bu ilanlar çerçeveli formda ve sosyal ilanlar kapsamında yer alan ilanlardır. Vefat eden kişinin yakınları, arkadaşları, ailesi ya da iş arkadaşları aracılığıyla verilebilmektedir. Bu ilanlar için en çok tercih edilen gazeteler arasında hürriyet, cumhuriyet, posta, sözcü gazeteleri bulunmaktadır. Verilecek ilanlar için iletişim numaraları ile irtibat kurulmakla birlikte internet üzerinden hizmet veren sitelerden de irtibata kurulabilmektedir. İlanlarda görülen eksikler, hatalar gibi durumların düzeltilmesi için ise geri dönüş yapılmaktadır.

hurriyet-vefat-ilanlari-orneklerinden

• Başsağlığı ilanı: Gazetelerde vefat sayfalarında yayınlanan bu ilanlar her gün birçok kişiye ulaşılmakta ve geniş kitleler tarafından okunmaktadır. Vefat eden kişilerin ailesi, iş arkadaşları ve yakınları tarafından verilen bu ilanlar daha fazla kişiye ulaşılmak istenen durumlarda oldukça etkili olmaktadır. Verilecek ilan için yalnızca belirli bir bölge hedefleniyorsa yerel gazeteler yeterli olmaktadır. Ancak vefat ilanının tüm ülkede duyulması isteniyorsa ulusal gazetelerin tercih edilmesi gerekmektedir.

hurriyet-vefat-ilanlari-ornekleri-2

Hürriyet Vefat İlanları Örnekleri Resimleri

 

hurriyet-vefat-ilanlari-orneklerinden-1hurriyet-vefat-ilanlari-orneklerindenhurriyet-vefat-ilanlari-orneklerinden-2hurriyet-vefat-ilanlari-ornekler-3hurriyet-vefat-ilanlari-ornekler-2hurriyet-vefat-ilanlari-ornekler-1hurriyet-vefat-ilanlari-ornekler

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb