Hurma Diyeti Nasıl Yapılır | Hanımların Dünyası

loading...

Hurma Diyeti Nasıl Yapılır

Hurma Diyeti Nasıl Yapılır

Hurma Diyeti Nasıl Yapılır

Hurma diyeti genellikle yoğurtla yapılması tavsiye edilir. Fazla kilolarından kurtulmak isteyenler hurma diyetini uygulayarak hayallerindeki az kilolara kavuşabilirler. Hurma diyeti nasıl yapılır diye soranlara bu siteden cevaba ulaşabilirler. Bunu sakın unutmayınız. Ramazan aylarında da hurmalar sofralardan eksik olmaz. Hurma diyeti ile bir hafta içerisinde beş kilo verebilirsiniz. Bundan hiç şüpheniz olmasın. Uzman doktor Ender Saraç da hurma diyetinin kilo vermek isteyenlere öneriyor. Ayrıca hurma çok faydalı bir yiyecektir. Sağlıklı bir şekilde zayıflamak isteyenlere hurma diyeti zayıflatırken tansiyonu dengeler ve kansızlığı da gidermektedir. Bundan kesinlikle emin olabilirsiniz.

Hurma çok tok tutan bir yiyecek olduğundan dolayı diyet için uygun görülmektedir. Hurma diyeti yapan insanlar çok memnun kalmaktadır. Yedi günde en az üç kilo verebilen insanların sayısı da çok fazladır. Bir hafta boyunca diyetinde bir küçük kabın içerisinde yoğurt ve dört adet de hurma yemelisiniz. Şimdi gelelim hurma diyeti nasıl yapılır diye soranlara cevap verelim. Hurma ile yoğurt diyetinin malzemelerini yazalım. Yüz kırk yedi adet hurma ve üç kase de yoğurttur. Şimdi de hurma diyetinin nasıl yapılacağını anlatalım. Gün boyunca yirmi iki tane hurma yiyebilirsiniz. Bunları sabah, öğlen ve akşam diye öğünleri ayırmalısınız.

Her öğünlerde sekiz tane hurma yemelisiniz. Ama yoğurt yerken de yoğurdun kesinlikle yağsız olmasına dikkat etmelisiniz. Bu sırada bol, bol su içmeyi de asla unutmayınız. Çay ve kahve içerken içerisine kesinlikle şeker koymayınız. Tabi ki de asitli içeceklerden de uzak durmanız gerekmektedir. Hurmalar tok tutar ve enerji de harcattığı için asla bir halsizlik dahi yaşamayacaksınız. Hurma garanti olarak zayıflattığı için herkesin denemesini istiyoruz. Hurma sayesinde kilo vermeniz olumlu sonuçlanacaktır. Hurma diyeti yaparken bitki çaylarını da için. Ya yeşil çay ya da meyveli çayları tüketmelisiniz. Hurma diyetini bir hafta uygulayın ve iki hafta da ise ara verin. Hurma diyeti nasıl yapılır diye merak edenler bu sayfa çok yaralı olacaktır.

Hurma diyetinin diğer diyetlerden farkı ise vitamin kaybı yaşatmadan ve kansızlık yaşatmadan kilo yakmakta başarılı bir diyettir. Hurma larınızın içerisinde bolca A vitamin içermektedir. Beraberinde b1, b2 ve b3 vitamin bulunmaktadır. Hurmada yer alan kalsiyum ise insanlara diyet sırasında güç vermektedir. Tabi dikkat etmeniz gereken bazı durumlar da vardır. Bunlar stresten uzak durmaktır. Çünkü diyet sırasında bir çok insan stres yaşamaktadır. Hem de hurma yiyerek magnezyum ihtiyacınız varsa onları da giderebileceksiniz. Hurma aynı zaman da protein yetersizliği yaşayanlara da protein kaynaklıdır. Vücudunuzun herhangi bir yerinde enfeksiyonlar varsa hurma sayesinde enfeksiyonlardan kurtulmuş olacaksınız. Hurma ile hem zayıflamış olacak ve hem de vücudundaki hücreleri de yenilemiş olacaktır. Hurma diyette kullanılması en sağlıklı yiyecek olarak görülmektedir.

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb