Hızma Hakkında Şok Edici Gerçekler | Hanımların Dünyası

loading...

Hızma Hakkında Şok Edici Gerçekler

Hızma Hakkında Şok Edici Gerçekler

Hızma Hakkında Şok Edici Gerçekler

hizma

Hızma hakkında şok edici gerçekler. Hızma aynı zamanda pirsing diye de adlandırılan cilt altında bulunan yağ tabakasının üzerine veya kıkırdak dokuya delinerek takılmakta olan halkalar, toplar, pullar ve iğneler ile yapılan kişisel ifade şekli ve ya vücut sanatı olmaktadır. Hızma ilk takılması esnasında altın, niyop, platin, polytetrafluorethylen veya tıbbi çelik niteliğinde metaller kullanılarak delme işlemi yapılır. Acemice yapılan ve sterilize olmayan diğer metallerle yapılan delme işlemleri alerji tehlikesi yaratarak sıkıntılı durumlar ortaya çıkarmaktadır. İlk hızma yapım aşamalarında bu işi yapan merkezler ve ilk kez hızma yaptıracaklar için kullanılan G23-titanyum veya 316L- ımplantat çeliğinden yapılmış malzemeler kullanılarak delme işlemi yapılmaktadır. Hızma hakkında şok edici gerçekler delme işlemlerinde özellikle dil hızmaları delinirken bir çok farklı alet kullanılmaktadır.

hizma-hakkinda

Bu konuda dikkat edilmesi gereken önemli noktalar Aletlerin çok iyi koşullarda saklanarak titiz bir şekilde dezenfekte edilmesine önem verilen yerlerde yaptırılmalıdır. Hızma yapan merkezler olarak gittiğiniz kuruluşlarda steril makinası olduğunu kontrol edilmelidir. Yeterli steril ortamında bulundurulmayan aletler delme işleminde kullanılırken enfeksiyon ve mikrop kapma tehlikesi yanında iltihaplanmalara sebep olarak sonuçları önüne geçilemeyecek boyutlarda rahatsızlık vermesine sebep olabilecektir. Hızma yeri değiştirildiğinde kısa süre içerisinde çıkarılmadan kullanılmalı iltihaplanmaları engellenmelidir.

hizma-hakkinda-bilgiler

Hızma deliği oluşturulmadan evvel uyuşturucu kafein içeren içecekler veya alkollü içecekler tüketmeniz sakıncalı olmaktadır. Çünkü bu tür maddeler kan pıhtılaşmasını engelleyerek delme esnasında ortaya çıkacak kanamaların durdurulmasını engelleyecektir. Hızma hakkında şok edici gerçekler son zamanlarda hızma takma ve değişik modelleri kullanma moda haline dönüşse de takanların yapmış olduğu yorumlar kullanım konusunda değişik fikirler ortaya atmaktadır. Belirtilen ifadelerde küpe takılır şekilde ilk izlenimi yarattığı aradan geçen 10 dakika sonra hızma taktırdığınız bölgede bir fazlalık oluşumu hissedildiği fakat bunun belirli bir zaman sonra alışkanlık yaparak hissedilmediğidir. Hızma takma işlemini yaptıktan sonra yapılması gereken davranışların başında hızma takılan bölgeye bir hafta süre ile enfeksiyon tehlikesine karşı günde 2 defa olmak üzere krem sürmeniz gerekmektedir. Ayrıca daha öncede belirtildiği gibi delme işleminin yapıldığı metallerin steril ortamlarda korunarak platin, altın, titanyum olmasına dikkat edilmesi gerektiğini belirtmektedirler.

hizma-hakkinda-bilgiler

Bu aşamada kullanılacak gümüş veya diğer metaller komplikasyonlara neden olduğu açıklanmaktadır. Ayrıca hızma takıldığı ilk hafta hızma ile oynanmaması gerektiği ve döndürülmemesi gerektiği kıyafet değişimlerinde takılarak yerinden çıkmaması gerektiği belirtilmektedir. Bunun devamında taktırdıktan sonra 2 haftalık bir süre geçtiğinde küpeniz ile nasıl oynuyorsanız hızma ile de aynı şekilde oynayabileceğiniz hatta 1 ay sonra yeni modelleri beğendiğinizde kendiniz değişim yapabileceğiniz fakat ilk değişimlerde taktırdığınız yerde değişim yaptırarak nasıl yapıldığını görmenizin daha iyi olacağı yapılan yorumlar arasında yer almaktadır. Hızma hakkında şok edici gerçekler kullanılan hızma çeşitleri bakımından en kullanışlı olarak L şeklinde olan ucu kıvrık model tavsiye edilmektedir.

hizma-hakkinda-bilinmesi-gerekenler

Hızma Hakkında Şok Edici Gerçekler Resimleri

hizma-hakkinda-bilinmeyenlerhizma-nedirhizma-hakkinda-sok-edici-gerceklerhizma-nasil-kullanilmalihizma-hakkinda-sok-edici-bilgilerhizma-hakkinda-sok-bilinmeyenlerhizma-hakkinda-sok-edicihizma-hakkinda-sok-bilgilerhizma-hakkinda-sokhizma-hakkinda-gercekler

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

BENZER YAZILAR

Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb