Hızlı Saç Uzatma | Hanımların Dünyası

loading...

Hızlı Saç Uzatma

Hızlı Saç Uzatma

Hızlı Saç Uzatma

Saçları hızlı bir şekilde uzatmak istiyorsanız mesela omzunuzdaki saçı ertesi günkü düğün için beliniz hizasına ulaştırmak istiyorsanız kuaförün yolunu tutup çıtçıt, postiş vb malzemelerle bunu mümkün kılabilirsiniz. Hızlı saç uzatma deyince aklıma malesef böyle bir muziplik gelmekte. Amacımız saçlarımızı hızlı bir şekilde uzatmak diyorsak neler yapmalı ya da uygulamalıyız ya da nelere dikkat etmeliyiz. Maddeler halinde şöyle sıralanabilir;

hizli-sac-uzatma

– İşe saçlarımızdaki kırıkları düzenli olarak aldırarak başlamak gerekir. Kırık saçlar zor uzayacaktır.

– Saç derimiz çok önemlidir. Saç diplerimizdeki kalıntıları uzaklaştırmamız ve kalıntı oluşumunu engellemeliyiz. Saç diplerine masaj uygulamalıyız. Böylece nefes alan, kan akışı hızlanmış saç diplerine kavuşabiliriz. Bu da saçların hızlı uzamasında önemli etki sağlayacaktır.

– Folik asit kullanımı saçların hızlı uzamasında etkilidir.

– Balık (özellikle somon balığı), yumurta, tavuk, peynir tüketimimizi artırmalıyız. Aslında kısaca protein alımımızı artırmalıyız demek daha doğru olacaktır.

– Fındık, badem gibi kuru yemişleri ara öğünlerde tüketmeye özen göstermeliyiz.

– Isıya karşı koruyan serumlardan edinip fön, saç kurutma, düzleştirme ve maşa gibi işlemlerden önce kullanabilirsiniz.

– Piyasada hızlı saç uzatma şampuanlar mevcuttur. Yüksek fiyatları olanlar yanında daha makul fiyatlarda olan şampuanlar da vardır. Bütçenize ve saç tipinize uygun olan şampuanı seçip kullanabilirsiniz.

– Piyasada at kuyruğu şampuanı adı altında satılan birkaç ürün bulunmaktadır.

Bu ürünleri araştırıp kullanabilirsiniz. Bunların hızlı saç uzatma, dolgun ve canlı gösterdiğini ifade eden olumlu yorumlar ürünlerin hepsi için geçerli fakat bir ürün hakkında bu olumlu yanları dışında saçları çok fazla döktüğü bazı kişilerce yorumlara eklenmiş. Yani inceleyip yorumları okuyarak hareket etmenizde fayda bulunmaktadır. Bunlar dışında evde kendinizin hazırlayacağı kürler mevcuttur. Bu kürleri uygulayabilirsiniz. Bunlardan birkaçını size aşağıda sıralayacağım. Tercih ettiğiniz bir tanesini uygulayabilirsiniz.

– Sadece saf zeytin yağını hafif ısıtıp saç diplerine ve saça uygulamak

– Yarım çay bardağı zeytin yağına bir yumurta akı ekleyip iyice çırpmak ve bu karışımı saça ve saç diplerine uygulamak.

– Jojoba yağı, hint yağı ve üzüm yağını karıştırıp hafif ısıtıp saçlara ve saç diplerine uygulamak.

– Hint yağı badem yağı, argan yağı ve zeytinyağı karışımını hafif ısıtıp saça ve saç diplerine uygulamak

– Haşlanmış patates suyu yumurta akı ve bal’ı çırpıp saç dipleri ve saçlara uygulamak

– Haşlanmış turp suyu ve yumurta akı karışımını saç dipleri ve saçlara uygulamak Yukarıdaki kürlerin hepsi sıvı ve yağ karışımlarından oluşmaktadır.

Bu sebeple sprey şişe hem bu karışımları saçlarınıza ve saç diplerinize kolayca uygulamanızı sağlayacaktır hem de homojen bir dağılım sağlayacaktır. Bu karışımları saç diplerinize uygulayıp kafanızı önünüze eğip 10 dakika kadar parmak uçlarınızla masaj yapmanız başınızdaki kan dolaşımını hızlandıracaktır. Sonra karışımı tüm saçınıza uygulayıp saçlarınızı bir saç bonesi ile kapatıp bir saat kadar bekleyip sonrasında yıkamalısınız. Yıkadıktan sonra saç nemlendirici krem de sürebilirsiniz bu kürleri haftada iki ya da üç kez uygulayarak ayda 2-5 cm arasında saçlarınızı uzatabilirsiniz. Zeytin yağı’nın faydaları o kadar fazla ki zeytinyağı mucizesine inanmak gerektiğini düşünüyorum.

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

BENZER YAZILAR

Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb