Hızlı Saç Uzatan Doğal Bakım Yöntemleri | Hanımların Dünyası

loading...

Hızlı Saç Uzatan Doğal Bakım Yöntemleri

Hızlı Saç Uzatan Doğal Bakım Yöntemleri

Hızlı Saç Uzatan Doğal Bakım Yöntemleri

 

Bu yazımızda saçları hızlı saç uzatan doğal bakım yöntemleri hakkında bilgi vereceğiz. Her kadının hayalidir sağlıklı ipek gibi parlak uzun saçlara sahip olmak. Onlarca para verilerek alınan sac bakım ürünleri, uzmanlardan alınan saç bakımı kürü tarifleri, daha neler neler ? Ama bu gün size saç uzatma konusunda uygulaması oldukça kolay ve pratik olan doğal saç bakım kürleri tariflerini vereceğiz. Her saç tipine uygulanan uygulamalar sayesinde üç ile altı ay içinde saçlarınızda gözle görülür bir uzama olduğunu fark edeceksiniz. Ben, öncelikle saç uçları çabuk kırılanlar için çok pratik bir uygulamadan söz etmek istiyor. Halk arasında bilinir şekli ile ayda bir saçların kırıklarının alınması gerekir. Bu konuda saçlarınıza renk açılma vs işlemler uygulamadıkça işe yarayacak bir kür olan madensuyu saç kırıklarını onarılması konusunda mucizeler yaratıyor. Tek yapmanız gereken, madensuyunu tüm saçınıza edip iyice yedirdikten taramak. Bunu düzenli her hafta düzenli olarak uygulamanız halinde saçlarınızda kırıkların yok olduğunu göreceksiniz.

Sarımsağın sağlık açısından faydasını bilmeyen yok. Bin bir deva sarımsağın saç uzatma konusunda etkili olan bir kürü sizlerle paylaşacağım. Hızlı Saç Uzatan Doğal Bakım Yöntemleri;Bunun için gerekenler 3-4 diş sarımsak teflon bir tava ve bir fincan zeytinyağı. Sarımsağı bir bıçak yardımıyla çok ince bir şekilde doğradıktan sonra, çok kısık ateşte teflon tavada ısıtın. Burada sarımsakları yakmadan kavrulmasana dikkat edilmesi gerekiyor. Ateşten aldığımız sarımsakları soğumaya bırakın. Tavada beklettiğiniz sarımsakları bir kâseye alın, üstüne yarım fincan zeytinyağını, ilave edin. Pamuğu hazırladığınız karışıma batırarak, saç diplerine masaj yaparak sürün. Kalan karışımı saçlarınızın ucuna aynı şekilde sürün. Saçınızı tarakla taradıktan sonra başınıza bir bone ya da poşet geçirin. 30-40 bekletin. Ilık suyla saçınızdaki sarımsağı akıttıktan sona şampuanla yıkayın.

Hızlı Saç Uzatan Doğal Bakım Yöntemlerinden  Hindistan Ceviz Yağı Kürleri Hindistan cevizi yağının saç uzatma konusundaki mucizevî etkisini bilmeyen yoktur. Şimdi size Hindistan cevizi yağı kullanarak evde kolaylıkla uygulayabileceğiniz, saç bakım kürleri tarifi vereceğim. İlk kürümüz için bize gerekli olan malzemeler; 2 tatlı kaşığı Hindistan cevizi yağı, 2 tatlı kaşığı bal, 2 adet muz. Bunları iyice karıştırdıktan sonra, saç diplerinden başlayarak yedirerek saçınıza sürün. 40 dakika beklettikten sonra ılık su ile yıkayın. Yine elinizle ısıtarak saçınıza sürdüğünüz Hindistan cevizi yağını saçınıza yedirin. 30-40 dakika bekledikten sonra ılık su ile yıkayın. Bu uygulamayı 6 ay boyunca her hafta düzenli olarak yapmanız saçlarınızdaki kırılmayı önler hem de saç uzamasını hızlandırır. 2 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı, 10 damla kadar E vitamini ekledikten sonra, saçınızın diplerinden başlayarak saç uçlarına kadar uygulayın.

Yine avokado, Hint yağı ve Hindistan cevizi karışından oluşan bur sakçım kürü ile saçlarınızın uzamasını hızlandırabilirsiniz. Bunun için gerekli malzemeler yarım avokado, 1 muz, 1 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı ve bir yemek kaşığı Hint yağı. Yarım ava koda ve bir muzu ezerek, yumuşak bir kıvam almasını sağlayın. 1 yemek kaşığı Hint yağı ve 1 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağını ilave ediniz. Elde ettiğiniz bu karışımı saç diplerinden başlayarak saçınızın her tarafına yedirecek şekilde masaj yaparak sürün. 30 dakika beklettikten sonra yıkayın. Çilekli saç maskesi İçin gerekli malzemeler; bir avuç çilek, 1 yemek kaşığı Hindistan cevizi, çilek ve 1 yemek kaşığı bal. Bir kâse içinde püre haline gelene kadar karıştırdıktan sonra saç diplerinden başlayarak saç uçlarına gelecek şekilde sürün. 1 saat beklettikten sonra yıkayın. Yalnız şampuandan sonra saç kremi kullanmayın.

Bu maske saçıcı yeteri kadar nemlendireceği için ekstra bir saç bakım yağı ya da saç kremine gerek yok. Her saç tipine kolaylıkla uygulanan Bepathenli saç bakım kürü için gerekli malzemeler; Eczaneden kolaylıkla alabileceğiniz Bepathen ampulüne 1 yemek kaşığı bal ve yarım fincan Hindistan cevizi yağını ekleyin. Homojen bir kıvam alana kadar, iyice karıştıırn. Tüm saça eşit bir şekilde yederek sürün. Bir poşet, ya da streç film ile kapatıp, 30 dakika saçınızda bekletin. Bu uygulamayı 3 ay boyunca her hafta düzenli olarak saçınıza uygulayın. Saçlarınızdaki değişime siz de inanamayacaksınız. Saçlarınızın uzaması için gerekli olan tüm vitaminlere sahip olan bu maske ile saçlarınızın eski sağlığına kavuşacak.

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb