Hiperaktive Tedavisi Var Mı | Hanımların Dünyası

loading...

Hiperaktive Tedavisi Var Mı

Hiperaktive Tedavisi Var Mı

Hiperaktive Tedavisi Var Mı?

 

Dünya’nın gelişmesi ve büyümesi ile artan rahatsızlıklar beraberinde yeni teknolojiyi getirmesi ve tıbbın bu teknolojilerinden en üst seviyede faydalanabilmesi, kimyasal ve bitkisel ilaçların her hastalığa daha rahat çare bulabilmesi sonucu ile birçoğu hastalığın çaresi olduğu gibi bu hastalığında tedavisi bulunmaktadır. Özellikle küçük yaşlarda teşhis konmuş çocukların ailelerinin çok fazla kaygı taşıdığı sorulardan olan hiperaktive tedavisi var mı? Sorusuna cevaben evet birçok ilaç tedavisi ve terapilerle tedavi süreci uzman doktorun yönlendirmesi ile mümkündür. Özellikle hastalığın ilk evrelerinde tedavinin daha kolaylaştığı bilinmeli ve hasta tedavisinde doktor kontrolünde olunmalıdır. Çağın hastalığı haline gelmiş bu hastalık kişiden kişiye tedavi farklılık göstermekle birlikte kişinin ilaç ve terapilere verdiği yanıtta tedavi süreci için önem teşkil eder. Uzman kontrolün de olan kişi tedavi sürecinde hiperaktive tedavisi var mı? Sorusuna ailesi ile birlikten doktor desteği ile görecektir.

Hastalık gereği yaşadığı olumsuz davranışları bu tedavi ile en aza indiği gözle görülür derecede büyüktür. Tavır ve davranışlarının normalleşeceği, saldırganlığının azalacağı, dikkat dağınıklığının en aza ineceği düşünülerek uzmanın uygulayacağı tedavi kişiyi rahatlatacaktır. Bu sayede kişi gördüğü tedavi ile sosyal hayata daha kolay adapte olacak ve kendini normal bireyler gibi hissetmeye başlayacaktır. Tedavi sırası ve sonrasında olumlu davranışlar sergileyen kişi eğer öğrenci ise ders notlarında yükselme derse daha rahat adapte olmaya başlayacaktır. Eğer kişi çocuk ise saldırganlık başta olmak üzere öfke ve adaptasyon sorununu daha çok ortadan kalkmış olacağı bilinmektedir. Türkiye de bulunan bir çok uzmanında kendini bu dalda eğittiği ve en iyi hizmeti verdiği en iyi sonuçlara ulaştığı bilinen en büyük gerçektir. Hiperkativlik denince akla ile gelen çok hareketli yerinde hiç duramayan kişiler gelir. Fakat işin sorununa inildiğin de çok farklı sorunların olduğu halk arasında çok bilinmemektedir. Hiperaktive tedavisi yöntemi hakkında en bilinmedik şeylerin başında sağlık sorunları gelmektedir.

Kişi çok hareketli ise ben hiperaktivim der ve kendine bu kılıfı uygun görür. Yalnız işin aslına inildiğinde çok farklı sonuçlarla karşılaşılmıştır. Eğer kişi çok hareketli, saldırgan davranışlar, tepkisel davranış ve kolayca avutulabiliyorsa bu kişide gerçek oranda hiperaktivite bulunmaktadır. Hiperaktive tedavisi yöntemi hakkında uzman birilerinden yardım almalı ve uzmanların kontrolü altında periyotlar belirlenerek tedavi görmeliler. Eğer kişiye hiperaktiv ise; kişi de çok fazla dikkat dağınıklığı, psikolojik sorunlar, sinir sistemi bozukluğu bibi sorunlar yaşıyorsa kişinin kendi veya yakın çevresi onu hiperaktive tedavisi yöntemi hakkında bilgilendirmeli veya uzman biri tarafından destek almaya teşvik edilmelidir. Kişi eğer kendisinde bu tarz şikayetleri görüyorsa yapması gereken ilk şey belirtilerini araştırmak ve eğer bu belirtilere uygun bir davranış sergiliyorsa hiperaktive tedavisi yöntemi hakkında bilgi edinmelidir.

Hormonal sebeplerinde etkili olduğu bu rahatsızlık tiroid hormonlarının hızlı çalışmasından da kaynaklı olduğu bilinmelidir. Sadece bir sebepten ortaya çıkmayan bu rahatsızlık kişinin sosyal yaşantısını da olumsuz yönde etkiler. Uzmanlarında sıkça üstünde durduğu bu durum tedavi edildiği zaman en iyi sonuçlarla kişiye geri dönmektedir. Kişi normal yaşama erken döner ve sosyal çevresine daha rahat adapte olur. Toplumuzda gelende yanlış olarak anlaşılmıştır ve yanlış olarak kullanılmaktadır. Bilenen yerinde duramayan hareketli bir çocuğa veriliyor olmasıdır. Genel olarak Hiperaktivite dikkat eksikliği aşırı hareketlilik bozukluğu olan çocuklar çok olan enerjilerini kontrol edemez. Bu problemin beraberinde getirdiği arkadaş ve aile ilişkilerinde ve okulda ki başarısızlığa neden olur Bu konu hakkında en doğrusu konun uzmanı ile hiperaktive tedavisi yapılması gerekir. Bu yazımızda sizlere hiperaktive tedavisi var mı konusunu en kapsamlı biçimde dile getirdik.

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb