Hindistan Cevizi Yağı | Hanımların Dünyası

loading...

Hindistan Cevizi Yağı

Hindistan Cevizi Yağı

Hindistan Cevizi Yağı

Özel besin grubunda bulunan ve özel bileşenlere sahip, mikroplarla savaşabilecek antibakteriyel, antioksidan özelliği taşıyan bir yağdır. Aynı zamanda metabolizmayı hızlandırıcı bir özelliğe sahip sivilcelere lekelere gözaltı kırışıklıklara nasırlara çatlamış ve kurumuş el ve ayak derisine iyi gelen yağ asitlerini bulunduran bir besindir. Bu besinden elde edilecek yağ ise aynı şekilde mucizeler yaratabilecek bir yağdır.

Nasıl Kullanılır?

Tek başına kullanılabildiği gibi diğer aromatik yağlarla da kullanılabilir. Saç diplerinde ve ciltte kullanılabilir. Ciltte leke tedavisinde kırışıklıklarda kullanılabilir. Ciltte sorun yoksa bile ışıltıyı artırıcı bir özelliği vardır. Neredeyse vücudun her alanında kullanılabilir. Önemli olan ise uygulandığı bölgenin oldukça temiz olmasıdır.

Saça Nasıl Uygulanır?

Saça uygulanması için salt olarak kullanılabilir. Dairesel hareketlerle saç dibine uygulanabilir. Strec film sayesinde saçın hava alması engellenerek uygulama sağlanır.

Kirpiklere Nasıl Uygulanır?

Dökülen kaş ve kirpiklere uygulanan yağlar göze gelmemek şartıyla kullanılmalıdır. Uygulamada zorluk yaşanıyorsa örneğin bitmiş rimel fırçalarının temizlenmesinin ardından yağa batırılarak kirpik ve kaşlara uygulanabilir. Gece yatarken kullanılabilir ve her gün uygulanabilir. Kirpiklere tek başına kullanıldığı gibi tatlı badem ve susam yağı kullanılarak da zenginleştirilebilir.

Cilde Faydaları Nelerdir?

Cildin hücre yenilenmesini sağlar. Cildin ışıltılı ve güçlü olmasını sağlar. Sivilce lekelerine çok iyi gelir. Aynı zamanda egzama veya kaşıntı gibi dökülmelere engel olucu bir yağdır.

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb