Hemoroid Kremi | Hanımların Dünyası

loading...

Hemoroid Kremi

Hemoroid Kremi

Hemoroid Kremi

 

Basur sıkıntısını genel olarak toplumuzda büyük bir oran yaşamaktadır. Basurun ilk belirtisi, kişinin fark etmesini sağlayan ilk göstergesi makattan tuvalet ihtiyacı giderilirken kan gelir. Bu durum genelde kabız olan kişilerde oldukça sık rastlanan bir durumu belirtir. İlk olarak şunu belirtmekte fayda var ki, makatta kanaması olan her insan basur olmaz. Ayrıca bağırsak kanserinin belirtileri genel olarak basurla aynı bir durumdur. Bu sebepten basur olduğundan şüphelenen bir kişinin ilk olarak bir hastaneye başvurarak gerekli testleri yaptırarak rahatsızlığının ne olduğundan emin olması gerekir. Özellikle basur olduğunu kabul edip kontrol yapılmamışsa kremle ancak yatıştırırsınız ama kanserin ilerlemesine olanak tanımaktadır. Hemoroid Kremi ve ya ilaçları, içeriği ne olursa olsun basuru tamamen iyileştirici bir etken olmuyor. Bu rahatsızlığı yaşayan kişilerde kanamasını azaltılmaktadır. Kaşıntısını ve ya ağrısını giderip etkili olabilir fakat basur’un kesin bir tedaviye ulaşması için cerrahi müdahale en kestirme yöntemi belirtir.

Basura iyi gelen kremler ise;

• Kostos Kremi (yani basur kremi); kremin içeriğinde bulunan kortizon sayesinde şişliği ile kaşıntıyı azaltılmasında oldukça etkilidir. İçerdiği kortizondan dolayı fazla kullanımı tavsiye edilmiyor.

• Pruzon basur kremi; Herhangi bir yan etkiye sebep olmadan basur kaşıntısını gidermek için kullanabileceğiniz bir krem türüdür. Vücudunuzda bulunan başka yaralarında kaşıntının giderilmesinde de oldukça etkili bir yapısı vardır. Kesin bir tedavi yöntemi olmasa da hastayı oldukça rahatlatlanır.

• Anestol Pomat kremi; bu kremin içeriğinde bulunan uyuşturucu etkisiyle makat çatlağı, cilt yanığı, boğulmuş basur ile ağrılı her türlü yara üzerine uygulayabileceğiniz ağrı kesici bir krem türüdür. Hastada uzun süre ve etkili bir rahatlama sağlıyor. Fakat basur tedavisinde her hangi bir tedavi edici etkisi olmaz.

 

• Hedansa Anal Kremi; İçeriğinde ise; mentol özelliği bulunan bu krem bölgesel olarak ağrıyı kaşıntıyı ile şişlik hissini azaltmaya yardımcı olur. Makat ile çevresinin gerek içine gerekse de dışına uygulanmasında bir sakınca olmaz.

• Procto Glivenol Anal Kremi; öte yandan Hemoroid Kremi de basur’un genel etkileri olan, şişkinlik, kaşıntı ile ağrıyı azaltmakta etkili bir yoldur. Tedavi edici hiç bir etkisi yoktur ve bilinen bir yan etkisi bulunmaz.

• Proctolog Kremi; Yan etkisi bulunmayan şişkinlik ile kaşıntı hissinden kurtulmanız da etkili olacak bir krem türüdür. Uzun süre kullanmanızda bir sakınca olmuyor.

• Hemoralgine Anal Krem; bu kremin bulunan kanal büzücüler ile basur kanamalarını kesmekte etkili bir durumdur. Özellikle basurun diğer etkileri olan ağrı, yanma ile kaşıntı hissini azaltır. Makat içine ve dışına rahatlıkla uygulamaktadır. Bilinen bir yan etkisi de bulunmaz.

Yukarıda belirmiş olduğumuz basur kremleri sizinde okuduğunuz üzere basur üzerinde hiç bir tedavi edici etki göstermemektedir. Basurdan kaynaklanan şikayetleri azaltmaktan başka hiç bir işe yaramaz. Basurdan tam manasıyla kurtulmak için doktorunuzun önereceği tedavi yöntemini en kısa sürede faaliyete geçirir. O zaman bütün bu kremlere olan ihtiyaçlar ortadan kalkacaktır. Toplumuzca basur hastalığı olarak bilinen hemoroid hastalığı toplardamarların genişleyip dışarı çıkması sonucunda oluşuyor. Bu hastalığa yakalanan kişiler eğer hastalık ileri boyutlarda değil ise kontrol altına alınacaktır. İlerlemediği durumlarda hemoroit kremi ve basur ilaçları hastalığın tedavisinde yeterince etkili olacaktır. Basit hastalıklara bile yakalandığımızda iyileşmek için bazı ilaçlar kullanırız ve çoğu da etkili olacak ve iyileşmemizi sağlar. Basur hastalığında kullanılan ilaçlar hastalığın ağrı, kanama ile kaşıntı durumuna göre etkili oluyor.

Hemoroid fitili kremi ile basur tedavisi ilaçları rahatsızlığın etkilerini en aza indirmemektedir. Ancak hastalığın tamamen iyileşmesi hastalığın şiddetine göre değişiklik gösteriyor. Basur ilaçları doktorunuzun tavsiye etmemesi durumunda kullanılmaması gerekir. Bu ilaçlar sadece hastalığın hafifletilmesinde etkili olur. Basur olarak düşündüğünüz rahatsızlık başka bir hastalığın sebebi olabilir. Bu sebepten uzmana danışmalısınız. Çünkü basur olduğunu düşündüğünüz farklı bir hastalığa yakalanmış olma durumunuz vardır. Örneğin makatta çatlak gibi hastalıklar basur rahatsızlığı ile karıştırılabiliyor. Bu sebepten doktora danışmadan olasılıklara göre ilaç kullanmanız vakit kaybına ve başka rahatsızlıkların ilerlemesine yol açacaktır. Basurun tedavisi için kullanılan krem ve yahut ilaçları işe yaramaktadır. Bunların hafifletilmesi hastalığı tamamen iyileştirmiyor. Bu yüzden hastanın bu tür ilaçları kullanırken fazla beklenti içerisine girmemesi ve hekime danışması gerekmektedir.

loading...
Etiketler:

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

BENZER YAZILAR

Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb