Hem Motosiklet Hem Araba C-1 | Lit Motors | Hanımların Dünyası

loading...

Hem Motosiklet Hem Araba C-1 | Lit Motors

Hem Motosiklet Hem Araba C-1 | Lit Motors

Şehirlerde trafik sorununa çok iyi bir çözüm hazırlanıyor. Yapım aşamasında sona yaklaşılan C-1 model araç hem motosiklet kadar az yer kaplayıp hemde otomobil kadar güvenli. C-1 Lit Motors’un çok önemli bir özelliği asla yıkılmıyor, devrilmiyor olması. Park halinde bile dengesini koruyan, kazaya karıştığında devrilmeyip en fazla yalpalayan motosiklet ve araba C-1 Lit Motors çağımızın önemli bir ihtiyacı olacak gibi görünüyor.

6 sn’de 100 km/s
LIT Motors’un ilk defa 2012 yılında gündeme getirdiği C1 projesinde sona gelindi. Firma elektrik motoruyla çalışan ve an itibariyle 320 km kadar da menzili olan iki tekerlekli üstü kapalı aracı 2014’ün ikinci yarısında satmaya hazırlanıyor. 0-100 km/s hıza sadece 6 saniyede çıkabilen aracın ön sipariş alımları şimdiden başladı bile.


Düşmeyen İki Tekerlekli

C-1  Lit Motors Hem Otomobil Araba hemde Motosiklet - Üstelik asla devrilmiyor (2)“2 tekerlekli olur da nasıl düşmez” sorusu insanın aklına geliyor: malum motosikletler ayaklıklarını açmayıp bırakırsanız oldukları yere boylu boyunca uzanıverirler. Hatta bazen uzun yolculuklar sonrası bir otomobilmişçesine motosikletten inip makinanın yerle noksan olmasını izleyerek kendine gelen gezgin motosikletçi çoktur. C-1  Lit Motors Hem Otomobil Araba hemde Motosiklet - Üstelik asla devrilmiyor (1)Ancak C1 de bu durum biraz farklı. Şöyle ki C1 içerisinde bulunan elektronik balans motoru sayesinde siz onu sarssanız bile düşmeyecek teknolojiye sahip. Bu sayede trafik ışığında durduğunuzda ayağınızı yere koymanız gerekmiyor ya da araçtan indiğinizde onu öylece bırakıp gidebiliyorsunuz. Elektrik harcamasın derseniz de tıpkı bir motosiklet gibi park ayaklığının üzerine park edip elektrik sarfiyatını sıfırlayabiliyorsunuz. Enerji sarfiyatını sıfırlayabilmek daha uzun menzil açısından önemli. Rüzgârdan, yağmurdan etkilenmeyen bir motosiklet ya da motosiklet kıvraklığında bir otomobil adını ne koyarsanız koyun, büyük bir tur motoruyla aynı genişliğe sahip C1 geleceğin ta kendisi.

Hem Motosiklet Hem Araba C-1 Lit Motors Resimleri

Hem Motor Hem Araba C-1 | Lit Motors Tanıtım Videosu

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb