Hassas Ciltler İçin Maske Önerileri | Hanımların Dünyası

loading...

Hassas Ciltler İçin Maske Önerileri

Hassas Ciltler İçin Maske Önerileri

Hassas Ciltler İçin Maske Önerileri

Hassas cilde sahip olan bayanların işi, diğer cilt tiplerine göre çok daha zorludur. Çünkü herhangi bir ürünün kullanımı dahi büyük sorunlara yol açmaktadır. Cildin güneşi fazla alması, soğukta fazla kalması ve buna benzer nedenlerden dolayı yaşanan problemleri daha da azaltabilmek amacıyla hassas ciltler için maske önerilerini ve  hangi maskelere ihtiyaç duyacaklarını bu yazımızda paylaşacağız.

Yoğurtlu Maske: Kuru ve hassas bir cilde sahipseniz, 1 kaşık balın içerisine 3 kaşık yoğurdu ve 2 kaşık yulaf ezmesini eklemelisiniz. Eğer cildiniz yağlı ise bal yerine limonu tercih ederek kullanabilirsiniz. Haftada 1 kez kullanarak 15 dakika beklemeniz halinde sizler de muhteşem bir cilde sahip olabilirsiniz.

Ballı Muz Maskesi: 1 çorba kaşığı balın içerisine püre hale getirilmiş 1 tane muzu eklemelisiniz. Sonrasında karıştırmalı ve yüzünüzde bir süre beklettikten sonra ılık su ile durulamalısınız.

Yumurta Beyazı ile Yulaf Ezmesi: 1 kaşık yulaf ezmesi ile 1 adet yumurta beyazını karıştırdıktan sonra cildinize sürmeniz halinde, hassas ciltleriniz için maske önerilerin de en doğal çözümlerden birisini bulmuş olacaksınız. 15 dakikanın ardından cildinizi ılık suda temizleyebilirsiniz.

Tüm bu maske önerileri ile birlikte hassas bir cildiniz varsa gül suyu da çok etkilidir. Gül suyu hem cildiniz PH dengesini ayarlar hem de cildinizin kurumasını engeller. Ayrıca gül suyunun hiçbir yan etkisi olmadığı gibi cilt enfeksiyonlarına da sebep olmaz. Düzenli olarak gül suyu kullandığınızda kırışıklıklarda kurtulup cildinizin doğal parlaklığını sağlamış olabilirsiniz. Yatmadan önce yüzünüze gül suyu sürebilir ayrıca makyajınızı da gül suyu ile temizleyebilirsiniz.

Hassas ciltler için çiğ süt kullanmakta etkili formüllerden biridir. Hassas cildinizin temizliğini süt ile yaptığınızda cilt sağlığınıza faydalı olur ve cildinizi nemli tutar. Ayrıca kaşıntılı ve kuru cilt gibi şikâyetleriniz varsa, cildinizi sütle temizleyerek tüm bu sorunlardan kurtulabilirsiniz. Sütü cilt temizliği için kullanacağınız zaman, temiz bir pamuğu süte batırıp daha sonra yüzünüze sürmeniz yeterlidir. Yaklaşık olarak 15 dakika bekleyip ılık suyla yıkadığınızda yumuşacık bir cilde kavuştuğunuzu göreceksiniz.

Hassas Ciltler İçin Maske Önerileri Resimleri

 

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

BENZER YAZILAR

Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb