Hard Rock Cafe İstanbul, Taksim Şubesi Açıldı | Hanımların Dünyası

loading...

Hard Rock Cafe İstanbul, Taksim Şubesi Açıldı

Hard Rock Cafe İstanbul, Taksim Şubesi Açıldı

İstanbul Taksim’de açılan İstanbul Hard Rock Cafe tarihi ‘Sponeck Birahanesi’nin yerinde bulunuyor. Sponeck Birahanesi ise 1896 yılında ilk Türk sinema filminin gösterildiği yer olarak biliniyor. İstanbul’da açılan Hard Rock Cafe’de 3 adet bar bulunuyor. 300 kişiden fazla kapasiteye sahip olan İstanbul Hard Rock Cafe’nin partiler için özel odaları da var. Cafe aynı zamanda terasıyla da dikkat çekiyor.

31 Aralık tarihinde İstanbul’da açılan Hard Rock Cafe’ye Büyük Hendek Cad. No: 21/2 Galata Kuledibi, Beyoğlu adresinden ulaşılabiliyor. Hard Rock Cafe’nin İstanbul’da 120 kişiyi istihdam etmesi bekleniyor.

MÜZE GİBİ

Hard Rock Cafe ilk olarak 1971 yılında Londra’da açıldı. Cafe’nin bu kadar popüler olmasının nedeni ise dünyaca ünlü müzik yıldızlarının sahnelerinde kullandıkları özel eşyaların mekanların dört bir tarafına asılmış olması. Restorana gelenler yemeklerini yerken bir yandan duvarda asılı olan Micheal Jackson, Jon Bonjovi gibi yıldızların kişisel eşyalarını görebiliyorlar. Hard Rock Cafe bu bakıma bir müze kimliği de taşıyor.

Hard Rock Cafe’nin dünya genelinde 36 ülkede 143 mekanı bulunuyor.

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb