Harbiye Al Basha Lebanese Restaurant İstanbul | Hanımların Dünyası

loading...

Harbiye Al Basha Lebanese Restaurant İstanbul

Harbiye Al Basha Lebanese Restaurant İstanbul

Al Basha Lebanese Restaurant

AL BASHA Lebenase Restoranı ilk olarak kurulduğu 1985 yılından bu yana sırasıyla; Lübnan, Dubai, Abu Dhabi ve Suudi Arabistan’dan sonra şimdide İstanbul’un kalbi sayılabilecek bir noktada Harbiye de, siz İstanbulluları, Ortadoğu lezzetleriyle buluşturuyor. Kurucusu Nabil SINNO, 20 yılı aşkın bir sürede sürekli ziyaret amaçlı geldiği Türkiye’de özellikle, İstanbul’a hayranlığı, Türk insanının misafirperverliği ve nezaketi karşısında çok köklü ve lezzetli Lübnan mutfağını tüm orijinalliğini ile damak zevkinize sunar.

Mutfakta çalışan şefinden salondaki komisine kadar genç, dinamik ve geleneği sürdürmeyi ilke edinmiş personeli sizleri kendi evinde ağırlıyormuş havası yaratılan, samimi ve elit bir yer olan AL BASHA Lebanese Restaurant Türkiye de ilk şubesi ile Taksim-Harbiye’de.

Lübnan mutfağını daha önce denememiş olanlar için kısaca özetlemek gerekirse, daha çok mezeleri yoğun olan mutfak, meze ve ara sıcaklarıyla ünlü bir mutfaktır. A’la Carte (çoktan seçmeli) servis yapılan AL BASHA Lebanese Restaurant’ta ana yemekten önce damak zevkinize sunulan yaklaşık 30 çeşit birbirinden lezzetli meze tabakları, bunun yanında bir o kadarda ara sıcakları ile tüm yemekler Lübnan usulü hazırlanıp, yemekten önce gelen aperatiflere kadar Lübnan ezgileri ön planda. Ana yemek seçiminde de çok fazla zorlanmayacağınız bir menü sunan AL BAHA Lebanese Restaurant, daha çok ızgaralarıyla ünlüdür.

Tabi ki Çukurova sofrasına (daha çok Hatay) benzemekle beraber, daha öncede belirtildiği gibi bu yemekleri farklı kılan içinde kullanılan tüm malzeme ve baharatların Lübnan’dan getiriliyor olması ve şeflerin bir türlü paylaşmadıkları kendi sırları.

Humusundan (zeytinyağı ve tahin ile lezzetlendirilmiş nohut ezmesi) Tabbouleh Salatasına (ince bulgurlu nane-maydanoz salatası), Baba gannoush’udan (közlenmiş patlıcan ve sebze püresi), Arap kıtır ekmekli Fattoush Salatasına, Falafel’inden (kızartılmış bulgurlu nohut köftesi) Lübnan baharatları, tarçın vekakule ile lezzetlendirişmiş Lübnan Köftesine, pirzolasında Jumbo karidesine ve hatta Orta Doğu usulü günlük yemek çeşitlerine (kuzu dolması, etli tavuk, kapseh pilavi v.b) kadar ve daha bir çok lezzeti ile AL BASHA Lebanese Restaurant zengin menüsü ile farklı damak tadı arayanların vazgeçilmez adresi olacak. Beytur sofrasını sizlere tüm orijinalliği ile sunmaktan onur duyarız.

Al Basha Lebanese Restaurant

Adres: Ergenekon Mah. Cumhuriyet Cad. No: 179/A Harbiye/İstanbul

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb