HANGİ VÜCUT TİPİNE GÖRE HANGİ TAKILAR TAKILMALI? | Hanımların Dünyası

loading...

HANGİ VÜCUT TİPİNE GÖRE HANGİ TAKILAR TAKILMALI?

HANGİ VÜCUT TİPİNE GÖRE HANGİ TAKILAR TAKILMALI?

HANGİ VÜCUT TİPİNE GÖRE HANGİ TAKILAR TAKILMALI?

Takı takmak, giyinmeyi bilmek kadar önemli bir sanattır aslında. Sokakta yürürken endamlı ve ince zevk sahibi, bir kadın gördüğümüzde nasıl da yakıştırmış diye düşünüyorsak, takı da olayı tamamlayan, ya da nasıl desek… son vuruşu yapan olgudur. Zaten moda, zarafet, ince zevk, doğru kombin, tarz sahibi kelimeleri de hemen hemen aynı kapıya çıkarak, bize aynı mesajı vermekte. Sonuçta giyim-kuşam-takıp-takıştırmak algısı, doğru ve tamamlanmış bir bütünden oluşmalıdır.

Her zaman tavsiye ettiğimiz gibi vücut tipini tanımak diye başlayacağız söze. -Yahu bu vücut tipi de ne kadar önemli bir şeymiş, iki de bir de karşımıza çıkıyor, herkes istediği takıyı takmakta özgürdür !!!… diye düşünenleriniz olabilir. Tabii ki herkes dilediği takıyı takmakta özgürdür aslında ama biz sadece komik durumlara düşmememiz ya da farklı takılarla daha güzel görünebileceğimiz fikirlerinden yola çıkarak sizlere fikirler vermek amacındayız.YÜZÜKLER

BİLEZİKLER

Her şeyden önce, kısa kollara ve dolayısıyla kısa bileklere sahipseniz (ki bunlar boyla da orantılıdır), kelepçeli Mısır bileziklerinden takmamanız gerekiri Bu kollarınızın iyice kısa görünmesini sağlayacaktır. Ayrıca sıra sıra bol çeşit bileziklerden de takamazsınız. Kolları kısa hanımlar, tek bir ince bilezik, ya da yanında çok çok bir bilek zinciri, yani bileklikte takabilir. Bu ikisini birbiriyle uyumlu renklerde, kıyafetinize göre kombin edebilirsiniz. Bu arada kuğu gibi uzun boya ve kollara sahipseniz, özellikle gece siyah abiyelerinde iki kolunuza taktığınız kalın altın kelepçeler harika olacaktır. Ya da günlük bir kombinde, tek bir kolunuzu çeşit çeşit kombin bileziklerle de doldurabilirsiniz., Yanı sıra istediğiniz renklerde ahşap halkalar, kehribar bilezikler de kullanabilirsiniz.

Yalnız küçük bir hatırlatma: Eğer çalışan bir bayansanız, banka, ofis çalışanı gibi veya toplantı ya da sunum gibi önemli ortamlarda bulunacaksanız şayet, sarkıtlı ve ses çıkaran bilekliklerden takmamanız gerektiğini hatırlatırız.

KÜPELER

Küpe konusu da, aslında saç biçimiyle ve en önemlisi boyun uzunluğu ve de boyun-göğüz hizası uzunluğuyla ilintilidir. Yanı sıra giydiğiniz kıyafetle doğru orantıda işlenebilecek bir konudur. Zira bunların hepsi birbirini etkiler. Şöyle ki, kuğu gibi bir boyuna sahip olmak Allah vergisi bir konudur. Bazen öyle bir olabiliyor ki, up-uzun boylu bir kadının, başı boynuna yapışık olabiliyor. Yani boyun ölçüsü vücuduna oranla kısa oluyor. Yanı sıra bazen aynı görünüm, büyük göğüslü bayanlarda da yaşanabiliyor. Peki bu gibi durumlarda ne yapmamız gerekiyor? Bu gibi durumlarda, kesinlikle sarkıtlı, up-uzun sallantılı küpeler takmamamız gerekiyor. Tek taşlar, çiçek vesaire figürlerde kulağımıza bitişik olanlardan, veya klipslilerden takabiliriz. Çok çok minik sallantılı bir inci, ya da sallanan mini bir taş olabilir. Ama sarkıt zincirler olamaz mesela.

Uzun boyuna sahip olanlar bayanlarsa, özellikle saçlarını atkuyruğu ve topuz yaptıklarında, bir de derin dekolte giydilerse, istedikleri uzunluktaki sallantılı küpeyi takabilirler. Başka bir fikirde, sırt dekoltesi bulunan gece elbiselerinden giyerek, sırt zinciri takmalarıdır. Arkalarını döndüklerinde enfes bir görüntü sergilenecektir.

Bunun dışında uzun boyunlu bayanlara boyun tasmaları, broşlu cobochan boyun bağları çok ama çok yakışacaktır.KOLYELER

Kolye konusu, küpeye benzer oranlar taşıyor. Yine kısa ve kalın boyunlu bayanlar, boyunlarını saran tasma tarzı kolyelerden kaçınmalıdır. Yoksa basık görünürler. Biraz daha göğüslerinin üzerine dökülebilen, orta boy ebatlarda kolyelerden takmalıdırlar.GENEL VÜCUT TİPİNE GÖRE TOPARLAYACAK OLURSAK

Enine boyuna, iri -kıyım hatlara sahip bayanlar: iri takılar, büyük boncuklu, iri objeli, büyük-büyük kolyeler, küpelerden oluşan bedenlerine göre, göz dolduran takılardan takmalı.

Ufak tefek, tip-top minyon tipli bayanlar: İnce ve ufak tefek boncuklu, taşlı, objeli ve ince zincirli orta uzunluklarda zarif objeler kullanmalı.

Kilolu ve kısa boylu bayanlar: Çok iri olmayan, orta boylarda ebatlara sahip boncuklar, taşları barındıran takılardan, çok ta göze batmayan ama çok ta mini minnacık takılardan takmamalılar.

UZUN BOYLU İNCE HATLI BAYANLAR

İstedikleri takıları istedikleri bollukta ve ebatlarda takabilirler

HANGİ VÜCUT TİPİNE GÖRE HANGİ TAKILAR TAKILMALI? KONUSU RESİMLERİ

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb