Hande Yener Hayatı ve Şarkıları | Hanımların Dünyası

loading...

Hande Yener Hayatı ve Şarkıları

Hande Yener Hayatı ve Şarkıları

Hande Yener Hayatı ve Şarkıları

 

Hande Yener hayatı ve şarkıları incelendiğinde ilk göze çarpan gerçek ismi ve soy ismi olmaktadır. Birçok sanatçıda olduğu gibi kendisine sahne adı bulan şarkıcı isminde fazla bir değişim yapmadan sadece hem isminde hem de soy isminde kısaltma yaparak kendini tanıtmıştır. Türk pop müziği dünyasında ani çıkışlar yapan sanatçı söz yazarı ve beste yaparak müzikle olan bağını herkese açıkça göstermiştir. Hande Yener hayatı ve şarkıları her genç kızın ve müzikseverin imrenerek baktığı bir yaşantıya sahip bir kişiliğe sahiptir. Gazete haberlerinde veya gündemin içinden seçilen ilgi çekici haberlerin arasında sürekli yer almayı başaran söz yazarı ve besteciliği ile göz dolduran Hande Yener olmuştur. Son zamanlarda bu kadar başarıyı birlikte yürütmeyi becerebilen sanatçı kendini sürekli yararlı faaliyetler ile tanıtmayı amaçlamıştır.

Hande Yener Hayat Hikayesi Hande Yener’in asıl adı ve soyadı Makbule Hande Özyener’dir. 12 Ocak 1973 yılında dünyaya gelmiştir. Lise öğrenimini İstanbul’da tamamlayan sanatçı evlilik hayatına erken yaşta atılmıştır. Fakat yolunda gitmeyen birliktelik boşanma ile sonuçlanmıştır. 1994 yılında ilk eşinden boşanmıştır. Bu evliliğinden Çağın adında bir oğlu dünyaya gelmiştir. Evliliği döneminde Hülya Avşar ile tanışması ile hayatında çok büyük derişiklikler ortaya çıkmıştır. Hülya Avşar başarılı sanatçının sesini keşfetmesi ve daha başarılı ses sanatçısı Sezen Aksu ile tanıştırması ile ses sanatçılığı kimliğinin ilk başlangıç sayfasını açmıştır. İlk dönemlerde Sezen Aksu ile birlikte konsere çıkan Hande Yener Minik Serçenin vokalistliğini yapmıştır. 40 konserde başarılı çalışmalar sergileyen ikili ‘’Deli Kızın Türküsü’’ albümünde birlikte şarkı söylemeleri ile düet yeteneğini de ortaya koymayı başarmıştır Hande Yener.

Hande Yener Hayatı ve Şarkıları bu aşamadan sonra başarılı bir çalışma ile ortaya çıkmaya başlamıştır. Sezen Aksu ile birlikteki çalışmalarının ardından Cem Özer tarafından sunulan programda şarkı söyleyerek ses sanatçılığı becerisini daha da geliştirmiştir. Bu çalışmalarının ardından Antalya’da değişik mekanlarda ve barlarda 3 yıl süren ses sanatçılığı çalışmalarını sürdürmüştür. Antalya’daki çalışmalarının ardından ses sanatçılığı ve sanatsal yaşantısına İstanbul’da devam etmeye karar vererek mega şehre dönüş yapmıştır. İstanbul’a gelmesinin ardından burada kendi çabaları ile 2 yıllık bir repertuvar çalışması yapmıştır. Yaptığı araştırmaların ve değerlendirmelerin sonucunda Altan Çetin’le birlikte 8 aylık stüdyo çalışması yapmıştır. Stüdyodaki eşsiz başarılı çalışmaları sonucunda ilk albümünü ortaya çıkarmıştır.

İlk albümü ‘’senden ibaret’’ 200 yılında piyasaya çıktı. Hande Yener hayatı ve şarkıları incelendiğinde konservatuar eğitiminin olmadığı kendi ayaklarının üzerinde durarak belirli bir seviyeye geldiği görülmektedir. Fakat ses sanatçılığına karar vermesinin ardından İstanbul’daki stüdyo çalışmaları ve albüm çıkartma uğraşıları arasında Erdem Siyavuşgil’den ses sanatçılığı ile ilgili özel dersler alarak başarılarını katlamıştır. Yaptığı albümü sırasında Altan Çetin, Hakan Altun, Ercüment Vural gibi başarılı sanatçılar ile birlikte çalışmalar yapmıştır. Ses sanatçılığı kimliğinin yanında söz yazarlığında yapan Hande Yener disko pop akımında öncü olmayı başarmıştır. Şarkılarındaki bas tonlamalar ve hareketli ritimler şarkıları eşliğinde özellikle gençliğin coşmasına ve şarkılarına olan ilgiyi arttırmıştır. 2002 yılında ‘’Sen Yoluna Ben Yoluma’’ albümünü çıkartarak pop müziği alanında kalıcı olduğunu kanıtlamıştır. Bu çalışmalarının ardından daha değişik tarzlar ortaya koyarak gençliğin ilgi odağı olmuştur.

2006 yılında aldığı bir karar ile ‘’Hande Mix’’albümü ile elektronik müzik alanında çalışmalar sergilemiştir. Bu çalışmalar sonucunda Maxi Single’i ortaya çıkarmıştır. Bütün bu başarılı çalışmalarının ürünü olan Hande Yener Hayatı ve Şarkıları başarılarına son derece emin adımlarla ilerleyişi sayesinde seyircilerinin ve dinleyicilerinin daha fazla ilgi odağı olmasında kaynak teşkil etmiştir. Hande yener ses sanatçılığı alanındaki bu başarılarının ürünü olarak ortaya koyduğu albümler ve şarkılar en eski tarihli eserinden en sıcak en son ortaya çıkmış parçası kadar tazeliğini korumayı başarmıştır. Bunu da farklı ritimleri ve bas teknolojisini şarkılarında kulanması sayesinde gerçekleşmiştir. Hande Yener Şarkı Listesi Benden Sonra, Seviyorsun, Acı Veriyor, Naber . Acele Etme, Ya Ya Ya Ya, Bakıcaz, Mor, Deli Bile. Emrine Amade, Haberi Var mı, Alt Dudak, Hasta Yalanın Batsın, Aşkın Ateşi, Şimdi Hayat, Kırmızı. İki Deli, Romeo, Havaalanı, Söyle, Hani Bana. Sokak Kedisi, Kışkışşş, Vah Vah, Biri Var, Yoksa Mani Bir Kış Masalı, Bodrum, Bir Bela, Armağan Gibi başarılı albümlere ve parçalara imza atmıştır.

Hande Yener Hayatı ve Şarkıları Resimleri

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb