Hamileyken Adet Olunur mu | Hanımların Dünyası

loading...

Hamileyken Adet Olunur mu

Hamileyken Adet Olunur mu

Hamileyken Adet Olunur mu

hamile-iken-adet-olunur-mu

Kadınlar hamilelik dönemlerinde adet görebilmektedir. Çoğu kadın, normal süreçte en son âdetini görerek, daha sonra yumurtlaması ile birlikte hamile kalır. Bu durumdan sonra hamilelik dönemlerinde adet görmez. Bazı kadınlar bu durumun aksine hamilelik dönemlerinde adet görebilmektedir. Kadın yumurtlaması gerçekleşip hamile olduğu zaman dahi adet olmaya devam edebilmektedir. Bu durum hamilelik döneminde istisnai bir durum halini alabilmektedir. Kadınlar hamilelik dönemlerinde eğer ki adet görüyor ise; bu daha önceki süreçte olduğu gibi düzenli devam etmez. Bazı dönemlerde görülebilmektedir. Bütün hamilelik dönemleri içerisinde bir iki defa görme ihtimali vardır. Bu neden yüzünden pek çok kadın hamile olduğunu geç fark etmektedir. Hamile olduğunu geç fark eden anne adayı bu gerçekle biraz geç olsa da yüzleşmektedir.

hamile-iken-adet-olunurmu

Genetik bir yapı gösteren bir istisnai durum, ailede olan başka kadınların bu ihtimali yaşaması, diğer kadınlarında karşılaşma ihtimali artırmaktadır. Bu nedenden ötürü istenmeyen hamilelikler için tedbir alınması gerektiğini, regl olan kadınların dahi korunmasız ilişkilerden kaçınması gerektiğini uzmanlar sıkça dile getirmektedir. İstenmeyen hamilelikler ortaya çıkmaktadır. Hamile olamayı isteyen veya hamile olmaktan korkan kadınlar bazen düzensiz bir adet yaşadıkları zaman hamile oldukları endişesi yaşamaktadırlar. Meydana gelen bir kanamayı period çerçevesinde değerlendirip dikkate almamaktadırlar. Üstüne adet olma, üstüne adet görme, üste regl olma gibi ifadelerle dile getirmektedirler. Hamile olmayı istemeyen çoğu kadın adet düzensizliklerinde paniğe kapılarak hamile olma korkusunu yaşamaktadırlar. İstenmeyen bu durumların ortaya çıkmasını engellemek için doğum kontrol hapları kullanılmalı veya korunmasız cinsel ilişkiye girmemeleri önerilmektedir.

hamile-iken-adet-olmak

Hamile oldukları halde hamilelik ile meydana gelen kanamaları- yerleşme kanamaları, düşük tehlikesi kanamaları, yara ile alakalı kanamaları- adet olarak algılamakta ve hamileliklerini fark edememektedirler. Her Kanama Adet Kanaması Değildir Bazı kadınlar karınlarında olan büyümeler, bebek hareketleri ile hamile oldukları anlamaktadırlar. Üstüne görme ve üste görme olarak ifade edilen bu durum ki kanamanın yapısı farklılık göstermektedir. Daha çok beklenen ve olması gereken günde olmayıp rengi değişik daha çok koyu veya siyaha yakın ve miktarı adetlerine göre farklılık göstermektedir. Dikkatli olan bir kadının daha önceki adetlerinden farklı olduğu hemen gözlemlemektedir. Bu nedenlerden dolayı, bütün anormal ve olması gereken durumlarda hamilelik testinin yapılması önerilmektedir. Adet döngüsünün dışındaki anormal kanamalarda test uygulanmalıdır. Eczaneden alınan hamilelik testi ile kolayca sonuca varılabilmektedir.

hamile-iken-adet-olma

İhmal edilmemesi şiddetle önerilir. Kadınlar korunmasız ilişkilerden kesinlikle kaçınmalıdır. Kontrol eşliğinde cinsel ilişkiye girilmeli, istenmeyen durumlardan kaçınmak için önlemler alınmalıdır. Her kanamanın adet kanaması olmadığı bilinmelidir. Hamilelik esnasında bazı sorunlardan veya sebeplerden kanamalar ortaya çıkmaktadır. Fakat bu durumlar normal seyrindeki adet kanamaları değildir. Bunun yansıra hamile olmayan kadınlarda görülen her kanama adet kanaması değildir. Hamile olan veya olmayan kadınlarda rahim ağzındaki bir rahatsızlıktan ötürü kanamalar meydana gelebilmektedir. Bu durum adet kanaması olmadığı bilinmelidir. Hamileyken adet olunurmu sorusuna yanıt;Her hamile kadın adet görmez bilgisi kesinlikle yanlış olduğu bilinmelidir. Kadının dönemsel değişimleri kanamaları etkilemekte veya tetiklemektedir. Her kanamanın adet kanaması olmadığı bilinmelidir. Anormal durumlarda mutlak bir uzmana başvurulması gerektiği insan hayatı için yadsınamaz bir gerçekliktir.

hamile-iken-adet-olma

Hamileyken Adet Olunur mu Resimleri

 

hamileyken-adet-olunur-muhamile-iken-adet-ollunurmuhamileyken-adet-olunur-muhamileyken-adet-olunurmuhamile-iken-adet-olunur-muhamilelikte-adet-olmakhamileyken-adet-olunurmuhamilelikte-adet-olmahamilelikte-adet-olmakhamilelikte-adet-olma

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb