Hamilelikte Çarpıntı | Hanımların Dünyası

loading...

Hamilelikte Çarpıntı

Hamilelikte Çarpıntı

Hamilelikte Çarpıntı

Hamilelikte çarpıntılar yaşanabilir. Hamile bayanların göğüs altında çarpıntı ve çalkalanma gibi kalp düzensiz atabilir. Bu durum da hamile bayanlara hem paniğe hem de nefeslerin daralmasına sebep olmaktadır. Bazı hamile bayanlarda çarpıntı yaşamaları normaldir. Ama bazı hamile bayanlarda bu çarpıntı normal değildir. Bunu sakın unutmayınız. Hamile bayanlar bu konuda asla telaşlanmasın. Hamile bayanların çarpıntının nedenleri egzersiz yaparken çarpıntı yaşanabilir. Hamilelerin çoğu egzersiz yaparken nefesleri kesilmektedir. Hamilelikte kan miktarı daha da artış göstermektedir. Hamilelikte annelerin kalbi hamile olmadan öncesinde daha fazla çalışmaktadır. Hamile bayanlara kafeinli ürünler çarpıntılarına neden olmaktadır. Ayrıca çok tatlı ve hamur işi de çarpıntılar yaşanmaktadır. Bu yüzden de kafeinli içeceklerden ve tatlı yiyeceklerden uzak durmanızda fayda vardır.

Hamilelikte bayanların duygularında da değişiklikler olmaktadır. Yani hamile bayanlar üzüntü ve mutluluk yaşadıkları zaman kalp çarpıntısı yaşanır. Strest yaşarken bile çarpıntı yaşanabilir. Hamile bayanlar böyle bir durum yaşadıkları zaman ortamdan uzaklaşmaları gerekmektedir. Hamile bayanlar böyle durumlarda derin ve sakin nefes almaları gerekir. Böyle durumlarda doğum öncesi masaj ve yoga çok faydalı olmaktadır. Hamile bayanlar çok çarpıntı yaşadıkları ve sık çarpıntı yaşadıkları zaman bunun bebeklere de zararı vardır. Bu durumun belirtisi de nefes darlığıdır. Bazı hamile bayanlar da belirtisi baş dönmesi olarak da gösterilmektedir. Mutlaka doktor muayenesi olmalı ve mutlaka bir takım testlerden de geçmenizi tavsiye ederim. Gece olan kalp çarpıntıları hiç iyi bir durum değildir. Bu yüzden de bu kalp çarpıntısını gece yaşayan hamile bayanlar acil doktora gitmelerini öneririm.Sadece hamile bayanlar değil hamile bayanların aileleri de onların sağlığını takip etmeleri lazımdır. Hamile bayanların kalp ritminde sorun varsa o zaman sık aralıklarla çarpıntı yaşamaktadırlar.

Çarpıntılar bazı insanın yaşamını da oldukça etkiler. Hamile bayanlar kendilerini her zaman sakin, seri kanlı ve mutlu hissetmektedirler. Bu şekilde davranmak her zaman bayanların sağlıklı olmasına destek olmaktadır. Hamile bayanların yakınları ve aileleri de her zaman onlara sıcak kanlı davranmalıdır. Bu durumda tıbbi müdahalelerin edilmesi şart koşulmaktadır. Göğüste acı, ağrı ve terlemeler sık görülmektedir. Telaş yapmamalı ve sakin olmalısınız. Tedavi yöntemini soracak olursanız tedaviler çarpıntıya göre değişim göstermektedir. Bazı çarpıntılar zamanla geçmektedir. Doktorlar mutlaka başka bir sağlık sorununun olup olmadığını anlaması gerekmektedir. Hamilelikte kalp çarpıntının bir diğer adı da kalp sıkışması olarak da bilinmektedir. Kalp çarpıntı hamilelikte normal olarak kabul edilse de yine de doktor kontrolünden geçmekte fayda vardır.

Hamilelikte çok sık yaşanan kalp çarpıntısı artış gösterdiği zaman hemen acile gitmelisiniz. Hamilelikte kalp çarpıntısının nedeni ise kansızlıktır. Kansızlık yaşayan hamile bayanların büyük bir bölümünde çarpıntı yaşamaktadır. Hamilelikte çarpıntı hakkında detaylı bilgiler için sitemize giriniz. Kan oranı ve demir oranı ile aynı olması gerekmektedir. Hamilelik çarpıntısı ilk aylarda ve ya hamileliğin son aylarında da çarpıntı yaşanmaktadır. Hamile bayanlarda kan dolaşımı artması sebebiyle çarpıntı yaşamaya başlanır. Çünkü bebek anne karnında oksijen alır ve böyle olduğu zaman anneye daha çok yükler. Bu da hamile bayanlara nefes darlığı yaratmaktadır. Anne adayları böyle olduğu zaman çarpıntının başladığını hisseder. Bundan kesinlikle emin olabilirsiniz. Hamile bayanlar kesinlikle strest yaşamasınlar. Yoksa tansiyonları iner ya da tansiyonları çıkabilir.

Hamilelikte  çarpıntı başladığı zaman hormonların da etkisi vardır. Bu yüzden de hormonlar hızlı bir şekilde yükselir. Hormonlarda yükseldiği zaman hamile bayanlarda kalplerinde bozulma olmaktadır. Bundan dolayı da anne adayları fiziksel olarak ve ruhsal olarak kendilerini çok iyi hissetmeleri gerekmektedir. Aksi takdirde kalp çarpıntısını sık, sık tekrarlanmaya başlayıp anne adaylarını rahatsız etmektedir. Hamilelikte çarpıntıyı  mutlaka dikkate alın. Doğumdan sonra sıkıntı ve çarpıntı rahatsızlıkları yaşanması için hamilelikte yaşanılan çarpıntılar dikkate alınıp muayene edilmelidir. Tiroid bezlerinde sıkıntı olan hamile bayanlarda çarpıntı yaşamaktadır. Hamilelik boyunca yediklerini de dikkatli bir şekilde beslenmeleri gerektiğini sakın unutmayınız. Hamilelik çarpıntısı hakkında bilmediğiniz ne varsa bu siteden öğrenebilirsiniz.

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

BENZER YAZILAR

Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb