Hamilelikte Bebeğe Kilo Aldıran Yiyecekler | Hanımların Dünyası

loading...

Hamilelikte Bebeğe Kilo Aldıran Yiyecekler

Hamilelikte Bebeğe Kilo Aldıran Yiyecekler

Hamilelikte Bebeğe Kilo Aldıran Yiyecekler

Gebelik sürecinde bebeğin gelişimi, oldukça önemli bir durumdur. Bebek anne karnında iken beslenir ve gelişir. Bu durumda anne adayının sağlıklı bir şekilde beslenerek bebeğin gelişimine yardımcı olması gerekir. Özellikle ilk üç ayda anne beslenme düzenine çok dikkat etmelidir. Çünkü bebek gelişimini bu ilk üç ay içinde gerçekleştirir. Sağlıklı bir bebek dünya’ya getirmek istiyorsanız yediklerinize kıymet vermeyi de bilmeniz ve yerken bunun en çok bebeğe yarayacağını düşünerek hareket etmeniz gerekir. Bebek anne kordonu ile beslenir. Anne ne yerse bebekte annenin kordonundan gelen vitaminleri alır. Böylece bebek beslenmesini bu şekilde sürdürmüş olur. Hamilelikte bebeğe kilo aldıracak yiyecekler hakkında size yeterli bilgileri sunmak istiyoruz. Hamilelikte Bebeğe Kilo Aldıran yiyecekler Gebeliğin ilk üç ayında annenin çok iyi beslenmesi gerekir. Bu nedenle aldığı her vitamin doğal yollar ile bebeğe geçecek ve bebek en iyi şekilde vitamini anneden alarak gelişimini tamamlayacaktır. Hamilelikte bebeğe iyi gelen besinler hakkında sizlere en önemli besinlerin ne olduğunu anlatacağız.

hamilelikte-bebege-kilo-aldiran-yiyecekler

Bunlar:

• Yumurta: İçerdiği protein ve yüksek mineral sayesinde, bebekte beyin gelişimi için son derece önemli bir besindir. Yumurtayı her kahvaltı öğününde yemeniz gerekir. Özellikle haşlanmış yumurtanın bebeğe verdiği besin değeri yağda kavrulmuş yumurtadan daha fazladır. Ayrıca yumurta bebeğin daha fazla zeki olmasına katkıda bulunur. Zekâ gelişimine faydalıdır. Öğrendiklerini kavrama yetisi daha hızlı gelişir.

• Ceviz: İçinde yoğun miktara A,B,D B12,B16,C,E omega3 omeg 6 mineral, bakır, çinko elementleri bulunmaktadır. Bu nedenle eviz bebeğin anne karnında iken aldığı en hakiki besindir. Beyin gelişimine olumlu etkileri bulunmaktadır. Ayrıca diğer kuruyemişlerde hamilelikte kilo aldıran sağlıklı besinlerdir. Bebeğin sağlıklı bir şekilde kilo almasına katkıda bulunmak istiyorsanız mutlaka kuruyemişi her öğün sonrası yemeği ihmal etmeyiz. Özellikle ceviz başta olmak üzere, fındık, fıstık, badem, kestane, çekirdek, leblebi mutlaka yemeniz gerekir.

• Balık: Bebeğin müthiş bir şekilde zekâsını geliştiren, bebeğin zeki olmasını sağlayan bir gıdadır. Çocuğunuza balık yiyerek daha zeki olmasını sağlayın. Dünya’ya gelen her 1000 bebekten birinde zekâ geriliği oluşmaktadır. Bu nedenle gerekli testleri ve gerekli besinleri almanız önemlidir.

• Süt ve süt ürünleri: Yüksek protein ve kalsiyum açısından yararlı olan, süt ve süt ürünleri gebeliğin ilk üç ayında iyice tüketmesi gerekir. Bebeğin gelişimine katkıda bulunur. Özellikle diş ve kemik gelişimi için ideal olan süt ürünlerini mutlaka tüketmeniz gerekir. Süt, yoğurt, ayran, peynir tüketimi düzenli sağlanmalıdır.

• Zeytin: Sadece 4 siyah zeytinde 120 kalori olduğunu biliyor muydunuz? Her sabah kahvaltıda en az 4 zeytini yemeniz bebeğin kilo almasını hızlandırır.

• Reçel, bal, pekmez: Bu birbirinden farklı 3 ana tatlıyı her kahvaltıda yemenizi öneriyoruz. Besin açısından zengin vitamin ve minerallere sahiptir. Bu nedenle bebeğin hızlı kilo almasına katkıda bulunur. Ayrıca et ve et ürünlerini mutlaka tüketmelisiniz.

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb