Hamilelikte Bebeğe Kilo Aldıran Yiyecekler | Hanımların Dünyası

loading...

Hamilelikte Bebeğe Kilo Aldıran Yiyecekler

Hamilelikte Bebeğe Kilo Aldıran Yiyecekler

Hamilelikte Bebeğe Kilo Aldıran Yiyecekler

 

Hamilelik süreci kişiden kişiye değişim gösteren bir fizyolojik değişimlerden birisidir. Anne karnında bir bebek taşır ve onun gelişimini an an izler. Bebeğin gelişimi annenin beslenmesi ile sürdürülür. Anne kendine ne kadar sağlıklı bir şekilde bakıyor ise bebek anneden aldığı doğal vitaminler ile beslenir. Gelişimini en iyi şekilde tamamlama hakkına sahip olur. Bazı bebekler doğumdan sonra zayıf doğar ve anneler bu duruma oldukça üzülür. Bebeğin daha toplu olması erken doğmadan gününü tamamlaması ile de alakalıdır. Bununla beraber bebeğin direk olarak anneden aldığı besinler ile kilo alması ve toplu doğmasına vesile olur. Eğer hamilelik döngüsünde iseniz ve bebeğiniz karnınızda kilo alsın istiyorsanız size vereceğimiz tavsiyelere uymanız gerekir.

Peki, nedir bu hamilelikte bebeğe kilo aldıran yiyecekler, isterseniz bunlar hakkında en doğru ve net bilgileri sizler ile paylaşalım. Hamilelikte Bebeğe Kilo Aldıran Yardımcı Besinler Bebeğin iyi bir gelişim tablosunun içinde yer alması annenin kendine verdiği değer ile alakalıdır. Bu nedenle anne kuvvetli besinler tüketerek bebeğin daha dolgun olmasına aracı olur. Bunun için hem dikkatli beslenmeye hem de bebeğe kilo aldıracak besinleri özenle tüketmeye dikkat etmesi gerekir. Hamilelikte bebeğe kilo aldıran yardımcı besinler hakkında birkaç tavsiye de sizlere bulunmak istiyoruz. Bakalım bebek için son derece önemli olan bu temel besinler neler şimdi sizlere bu konu hakkında detaylı bilgileri sunalım.

Yumurta: Proteini yüksek gıdalardan biri olarak bilinen temel besin öğelerimizden birisidir. Özellikle beyin gelişimi ve zekâ gelişimine olumlu katkıları bulunmaktadır. Yumurtanın yüksek protein ve vitaminlere sahip olması âdeta mucizevi bir iksirdir bebek için. Omega 6 ve omega 3 değerlerini temsil eden bu protein zengin kaynaklı bir besin olarak bilinir ve gebelikte anne adaylarına ilk olarak tavsiye edilir. Yumurtayı taze köy yumurtası olarak tükettiğiniz sürece bebek daha iyi gelişecek ve anne karnında yavaş yavaş kilo almaya başlayacaktır. Yumurta gelişim bozuklukları ve zekâ geriliğinin de önüne geçer. Bununda altını buradan çizmek sizlere hatırlatmak istiyoruz. Bebeğin günlük olarak kolin ihtiyacını karşılar. Yeteneğini ve zekâsını geliştirerek katkıda bulunur.

Kuru Yemişler Ceviz, Badem Fındık: Folat bakımından oldukça zengin değerlere sahip olan kuruyemişlerin günlük yaşantımızda da çok faydalı besinler olduğunu unutmayınız. Günlük ihtiyacınız her ne kadar ise karşılamanızda yara göreceksiniz. Sadece hamilelikte değil bir de normal yaşantımızda da eksik etmemeliyiz. Unutkanlığa oldukça iyi gelir. Algı sistemi için son derece değerli bir besindir. Anne karnındayken bebeğin kilo almasına üstelik zeki olmasına yardımcı olur. Eğer bir bebek taşıyor iseniz ve onun toplu ve sağlıklı bir şekilde doğmasını arzuluyorsanız mutlaka kuru yemişlerden günlük ihtiyacınız ne kadar ise o kadar tüketmelisiniz. Çok fazla enerji ve hareket verdiğinden her ihtimale karşı yarım avuç tüketmeniz yeterli olacaktır. Fazlası bebeğin hızlı kilo almasına ana rahminde hareketlenmesine neden olabilir. Özellikle omega ve E vitamini içerdiğinden çok önemli gıdalar listesinde yerini korumaktadır.

Süt-Yoğurt-Peynir: Kalsiyum bakımından oldukça zengin olan süt ürünleri anne karnında bebeğin daha sağlıklı gelişmesi ve sağlıklı kemiklere sahip olması için son derece önem taşımaktadır. Özellikle süt kilo yapan bir besindir. Bebeğin anne karnında iken kilo almasını sağlar. Bununla beraber diğer kilo yapan besinler tahıllar, meyveler, vitaminler, ekmek et türleri ve benzeri zengin gıdalar tüketildiği sürece bebek anne karnında hızlı bir şekilde gelişecek ve kilo alacaktır. Hamilelikte bebeğe kilo aldıran yiyecekleri sizler ile paylaştık. Sağlıklı doğumlar dileği ile.

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

BENZER YAZILAR

Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb