Hamilelikte Ağrı Kesici Mutlaka Okuyun | Hanımların Dünyası

loading...

Hamilelikte Ağrı Kesici Mutlaka Okuyun

Hamilelikte Ağrı Kesici Mutlaka Okuyun

Hamilelikte Ağrı Kesici Mutlaka Okuyun

Hamilelikte Ağrı Kesici Mutlaka Okuyun. Hamilelik dönemi boyunca gerek kalmadıkça vitamin türevi kabul edilen ilaçlar dışında, hiçbir ağrı kesici olarak değerlendirilen ilaçlardan ya da başka çeşit bir ilaç önerilmemektedir. Fakat bunun yanında Hamilelik döneminde ortay çıkan migren belirtileri, baş ağrısı belirtileri ve diş ağrısı hissi, bel ağrısı rahatsızlıkları, fıtık sendromları, travma öngörülmesi ve ameliyat oluşumları gibi nedenlerden dolayı Hamilelikte Ağrı Kesici ve bazı gelişen durumlar için gerekli ilaçların alınmasına zorunluluk durumları gelişebilir. Ağrı kesici olarak değerlendirilen ilaçlar halk arasında bazı durumlarda basit ilaçlar gibi değerlendirmeye alınsa da böyle düşünülmesi yanlış bir düşünce tarzı olmaktadır. Hamilelikte Ağrı Kesici Mutlaka Okuyun bilinçsizce alınmış olan ağrı kesici ilaçlar diğer tüm rahatsızlık durumlarında kullanılan ilaçlar gibi ortaya çıkan etkileri annenin ve bebeğin zarar görmesine sebep olabilecek maddeleri bünyelerinde ihtiva edebilirler. Hamilelikte Ağrı Kesici Mutlaka Okuyun.

hamilelikte-agri-kesici-mutlaka-okuyun

Hamileliğin başladığı ilk zamanlarında, bunu kesin başlangıç olarak belirlenen özellikle ilk 3 aylık dönemde aspirin ve perasetamol benzeri ilaçların kesinlikle kullanılmaması gerekmektedir. Gelişen ağrılı durumların karşısında dayanılmaz ve çok gerekli ve zorunluluk arz ediyorsa ancak bu alanda uzman doktorun tavsiye ettiği ya da tarafından uygun gördüğü ağrı kesiciler kullanılır. Hamileliğin devamında 34. haftasından sonra kullanılan ilaçlardan olan non-steroid antienflamatuar ağrı kesici niteliğindeki ilaçlar, anne karnında bulunan bebeğin suyunun azalma göstermesine, damarlarda da kapanma gibi yan etkileri gösterebilmektedir. Hamilelikte Ağrı Kesici Mutlaka Okuyun. Hamilelik devam ettiği sırada kullanılmasında sakınca olmayan en zararsız ağrı kesiciler olarak değerlendirilen türleri Parol ağrı kesici, tamol ağrı dindirici, minoset ve vermidon gibi ağrı kesicilerin yanında parasetamol ve ya asetominofen eşdeğerinde ilaçlar olmaktadır. Fakat her durumu düşünerek bu tür ilaçları kullanmadan önce doktora danışmak ve yine de bu ilaçlar doktor kontrolünde alınması gereklidir. Hamilelikte Ağrı Kesici Mutlaka Okuyun.

Hamilelik döneminde aspirin çok düşük dozlarda yani 80mg olacak şekilde tekrarlayan düşük tehlikeleri gibi sürekli gelişen durumlarda kullanımı gerçekleşmektedir. Ancak daha fazla dozlarda alınması annenin sağlığına ve bebeğin sağlığına zarar verebilmektedir. Aspirin ağrı kesici olarak doğumun yaklaştığı zamanlarda alınması durumunda, trombosit agregasyonunu dengesini bozduğundan kanama riskine sebep olması muhtemel olacağından dolayı, doğum sırasında aşırı kanama oluşumuna sebebiyet verebilir. Hamilelikte Ağrı Kesici Mutlaka Okuyun Gebelik dönemi dahilinde ağrı kesici etkileri olduğu bilinen bitkisel çayların ve yiyecek türlerinin tüketilmesi kesinlikle tavsiye edilmemektedir. Çünkü bu tür yiyecekler ve içecekler içeriğinde bulunan maddeler ilaç yapımlarında kullanılan türler olduğu için ilaçların gösterdiği etkileri göstereceklerdir. Bunun yanında bilinmeyen komplikasyonlara sebep olması muhtemel kabul edildiğinden ve bunun sonucunda hamileliğe zarar verebileceğinden dolayı kullanılmaması gereklidir. Bunun yanında, migren rahatsızlığı olan bayanların hamilelik öncesi nöroloji uzmanına muayene olarak, mevcut uygulanacak tedavilerinin ve kullanacağı ilaçlarının hamilelik sürecine göre düzenlenmesi faydalı olacaktır.

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb