Hamilelik Belirtileri

Author

Categories

Share

Hamilelik Belirtileri

hamilelik-belirtileri

Hamilelik belirtileri olarak hissedilenler dışında testler sonucunda da ortaya çıkan sonuçlar daha net bilgiler vermektedir. Hamilelik konusunda en belirgin işaret olarak adet görülmemesi erken belirtilerden olmaktadır. Fakat hamilelik belirtileri acısından adet gecikmesi bazen yanıltıcı olabilmektedir. Çünkü bayanlarda çevresel faktörler, stres, kullanılan ilaçlar, yemek düzensizliği, hava değişimi, hormon bozuklukları ve çeşitli ruhsal sıkıntılar olması gereken günde adet görülmeyerek şüpheler uyandırsa da bu konuda en kesin çözüm yapılacak testler olmaktadır. Bu testlerde kadınlar arasında farklılık göstererek idrarda bulunan maddelerin farklılığı testlerin farklı çıkmasını etkileyici faktörler olmaktadır. Hamilelik belirtileri bazen istenmediği anda ortaya çıkarak şaşırtıcı etkiler yaratabilmektedir. Bu tür durumlar doğum kontrol hapı kullanımlarında ortaya çıkabildiği gibi düzensiz cinsel ilişkilerde de ortaya çıkan durunlar olmaktadır.

Bu gibi durumlarda şüpheli durumu ortadan kaldırmak için yapılacak en güzel davranış sakin ve sabırlı davranarak eczaneden alacağınız hamilelik testi olacaktır. Hamilelik belirtileri yorgunlukla ortaya çıkan adet gecikmesinin ortaya çıkaracağı şüpheler olmakla birlikte bu şekilde olan bir durum test yapılarak çözümlenir. Hamile kaldığınızda Hamilelik belirtileri yorgunluk olabileceği gibi bu yorgunluğun ortaya çıkış sebepleri hamile kaldığınızdan vücut metabolizmanızın bebek gelişimine yönlenmesinden olmaktadır. Hamile kaldığınızın farkına varmadan bazen üstüne görme olabileceği için gelen kanamanın adet kanaması olduğunu zannedeceğinizden hamileliğiniz ileri seviyelere ulaştığında yorgunluk hissi daha da artacaktır.

Burada belirttiğimiz üstüne görme çatlayan yumurtanın rahim duvarına olan etkisi sonucu hafif bir kanamanın ortaya çıkmasıdır. Bu tür durumlardaki şüphelerde yorgunluk hissinin sonucunda bunu hamilelik belirtileri olarak kabul ederek test ile kesin sonuç almanız uygun olacaktır. Hamilelik belirtileri maddeler halinde sayacak olursak Aşırı yorgunluk hissi Memelerde ortaya çıkan hassasiyet ve büyüme Herhangi bir sıkıntı olmaksızın mide bulantısı ile gelen kusma Aşırı iştah açılması bunun yanında bazı yiyeceklere karşı tiksinme Normal tuvalet alışkanlıkları dışında sık idrara çıkma Ani baş dönmeleri Sinirlilik hali ve davranış değişiklikleri Vajina bölgesinde hafif kanama Saydığımız hususlardan Hamilelik belirtileri olarak iştah açılması ve mide bulantısı günlük yaşantısı içerisinde geçmiş zamanlarda normal davrandığı yiyeceklere karşı anormal davranışlar olarak genelleme yapılabilir.

Bunların en belirgin özelliği Hamilelik belirtileri olarak hormon seviyelerinin değişime uğramasından dolayı özellikle sabah bulantıları ilk sıraya alınabilir. İştah açılması olarak ise ekşi veya tatlı besinlere normal tüketiminden aşırı istek duyması hatta ani iştah açılmaları ile gecenin yarısında mevsiminde olmayan sebze ve meyvelere karşı ilgi duyması olarak belirtilir. Ayrıca Hamilelik belirtileri olarak baş dönmesi nedeni ise kan dolaşımının hamilelik döneminde farklılaşacağından dolayı damarlarda ortaya çıkan genişleme sonucu tansiyonun düşmesine sebep olacağından ani hareketler baş dönmesini ortaya çıkaracaktır. Hamilelik belirtileri içinde sayılan ruhsal ve kişisel değişimler vücut yapısındaki hormon dengesinin farklı bir yapı alması duygusal dalgalanmayı tetikleyeceğinden ani stresli durumlar gülünecek durumlarda ağlayan ağlanacak durumlarda ise gülen bir kişiliğin ortaya çıkması olarak nitelendirilir.

Author

Share

Önceki İçerikSaç Uzatma
Sonraki İçerikCipralex Kullananlar Mutlaka Okumalı