Hamilelik Belirtileri İnanılmaz Sonuçlar | Hanımların Dünyası

loading...

Hamilelik Belirtileri İnanılmaz Sonuçlar

Hamilelik Belirtileri İnanılmaz Sonuçlar

Hamilelik Belirtileri İnanılmaz Sonuçlar

hamilelik-belirtileri-nelerdir-1

Hamileliğin en kesin belirtisi adetten kesilmektir. Ancak adetten kesilme gerçekleşmeden önce oluşan hamilelik belirtileri de vardır. Bu hamilelik belirtileri inanılmaz sonuçlar  ve bunların şiddeti kişiden kişiye değişmektedir. Yani bu belirtilerden bir ya da birkaçının sizde görülüyor olması kesin olarak hamile olduğunuz anlamına gelmediği gibi hiçbir belirti göstermeyişiniz hatta adetiniz devam etmesi bile kesin olarak hamile olmadığınızı göstermez. Hamile olup olmadığınızı öğrenmenin en kolay yolu marketlerden ve eczanelerden alabileceğiniz idrar testleridir. İdrar testlerinde kontrolü sağlanan Bu testlerin markalarına ve üretim standartlarına göre fiyatları çeşitli olsa da piyasadaki tüm testlerde düşük de olsa hata payı olduğu bilinmektedir. En doğru sonucu veren gebelik testi ise hastaneler ya da diğer sağlık kuruluşlarında yaptırabileceğiniz kan testidir. Bu testlerde idrar testlerinde olduğu gibi yanılma payı yoktur yani alacağınız sonuç kesindir.

inanilmaz-sonuc-hamilelik-belirtileri

Hamileliğin en erken belirtilerinden biri normalin dışındaki yorgunluk hissidir. Hamilelik belirtileri inanılmaz sonuçlar sürecinin ilk başladığı anlardan itibaren vücudunuz hem bebeğiniz gelişimini hem de sizin hayati fonksiyonlarınızı sürdürmek için daha fazla çalışır. Ayrıca progesteron adı verilen hormon da hamileliğin ilk anlarından itibaren salgılanmaya başlar ve bu hormonun yatıştırıcı etkisiyle kendinizi daha halsiz ve yorgun hissetmeniz normaldir. Ayrıca bu dönemde uyku ihtiyacınızda da artış görülmesi mümkündür. Bir çok kadın için hamileliğin ilk belirtilerinden biri mide bulantısıdır. Halk arasında sabah bulantıları olarak bilinen bu bulantıların sebebi vücutta değişen hormon dengesidir. Bulantıların olduğu dönemde ayrıca kokulara karşı aşırı hassasiyet de gözlenebilir. Hatta kimi gebeliklerde normalde çok sevilen bir yiyeceğe karşı tiksinti ve kokusundan rahatsızlık duyma yaşanabilir. Bunun yanında bir çok gebelikte anne adayının iştahında artış görülür. Aşerme diye bildiğimiz belirli tatlara (ekşi, tatlı, acı vs.) aşırı düşkünlük görülebilir. Adet döneminde olduğu gibi memelerde büyüme ve hassasiyet görülebilir. Bazı anne adayları memelerde ağrı, meme ucun renginde değişiklik meme ucunda kuruluk gibi belirtiler gösterebilir.

hamilelik-belirtisi

Vücudunuzda meydana gelen bir diğer değişiklik de idrara çıkma sıklığınızın artmasıdır. Hamileliğin ilk haftalarından itibaren mesaneye yapılan baskı gün geçtikçe artacağından bu belirti hamileliğin son dönemlerine kadar artarak görülmeye devam edebilir. Vücudunuzda değişen hormon dengesi ruh halinizi de etkileyebilir. Normalde olduğunuzdan çok daha duygusal hissetmeniz normaldir. Aynı zamanda sık sık ruh halinizde değişimler, çok küçük uyarıcılara karşı büyük ve ani tepkiler, ruh halinde dalgalanmalar da görülebilir. Hamilelik dönemi boyunca yükselen progesteron seviyesi kabızlığa sebep olabilir. Bol su ve sıvı tüketerek ve bol lifli gıdalar yiyerek bunun önüne geçilebilir. Döllenmeden yaklaşık olarak iki hafta sonra adet kanamasına benzer bir kanama görülebilir. Bu kanama genelde adet kanaması ile karıştırılır ve hamile olunmadığı yanılgısına sebep olur. Bu kanamanın sebebi döllenmiş yumurtanın rahim duvarına yerleşmesidir. Kanama adet kanamasına göre çok daha az miktarda ve genelde açık renkte olur. Ayrıca vücut ısısında artış da hamileliğin önemli belirtileri arasındadır. Normalde yumurtlama döneminde vücut ısınız düşer ancak döllenme gerçekleştiği taktirde vücut ısısı artmaya başlar

hamilelik-belirtileri-tam-sonuc

Hamileliğin ilk haftalarında görülen bu belirtilerin ana sebebi hormonal değişiminizdir. Evde kullanılan hamilelik belirtileri inanılmaz sonuçlar testlerinin hamileliğinizin üçüncü haftasından sonra yanılma payları daha azdır. Çünkü bu testlerde temelde ölçümü yapılan progesteron hormonu artık yeterli miktarda üretilmeye başlamıştır. Hamileliğin ikinci ayında bebeğiniz yaklaşık olarak on milimetre civarındadır ve sinir sistemi perdeli olarak parmak oluşumları başlamıştır. Bu aşamada karnınıza dokunarak bebeğiniz uyarabilir ve tepki alabilirsiniz. Bu bebeğinizin sinir sisteminin oluştuğunu gösteren sağlıklı bir belirtidir. Bu dönemde bulantılarınız fazlaysa fazla yağlı yiyeceklerden uzak durarak önlem alabilirsiniz. Hamileliğinizin on ikinci haftasında bebeğinizin ağırlığı yaklaşık olarak sekiz ila on beş gram arasındadır. Bu dönemde tırnak yataklarında bebeğinizin tırnakları ve göz kapakları oluşmaya başlar. Bu dönemde oluşan göz kapakları doğuma kadar kapalı kalacaktır. Bu dönemde bebeğin tüm hayatsal organları hatta genital organlar da oluşur. Bu dönemde annede diş etlerinde hassasiyet ve diş fırçalama sırasında zaman zaman kanama görülebilir. Aynı zamanda iştahın en çok arttığı hamilelik dönemi de bu dönemdir.

hamilelik-belirtisi

Protein açısından zengin sağlıklı ve dengeli bir beslenme düzeni izlemeniz hem sizin hem bebeğiniz sağlığı için oldukça önemlidir. Hamileliğin dördüncü ayına girildiğinde karındaki büyüme genelde annenin yüz üstü yatmasına imkan vermeyecek şekildedir. Sırt üstü uyuma pozisyonu da dolaşımın sağlıklı bir şekilde devam etmesi için önerilmemektedir. Bu aşamada en doğru uyku pozisyonu sol tarafa dönerek uyumaktır. Bu poziyon hem bebeğin hem annenin rahat olacağı ve dolaşımın da engellenmediği poziyondur. Bu dönemde bebeğiniz yaklaşık olarak bir yumruk büyüklüğünde olsa da oldukça hareketlidir. Gelişen omurgayla birlikte anne karnındaki eğik pozisyonu düzeltmeye çalışabilir. Bu dönemde anne için gebeliğin sıkıntılı belirtilerinin ortadan kaybolduğu dönemdir. Sabah bulantıları ya da aşırı yorgunluk görülmez. Bu dönemde daha hareketli olabilir günlük yürüyüşler ya da hafif egzersizler yapılabilir.

Hamilelik Belirtileri Resimleri

hamilelik-belirtileri-nelerdirhamilelik-belirtileri-kusmahamilelik-belirtilerinde-kesin-sonuchamilelik-belirtileri-nedirhamilelik-belirtileri-kontroluhamilelik-belirtileri-kesin-sonuc

Tüp Bebek Tedavisinde Hamilelik Belirtileri

hamilelik-belirtileri-bulantihamilelik-belirtilerierken-hamilelik-belirtileri

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb