Hamilelik Belirtileri En Erken Ne Zaman Belli Olur

Author

Categories

Share

Hamilelik Belirtileri En Erken Ne Zaman Belli Olur

 

Son zamanlarda sıklıkla duyduğumuz Hamilelik belirtileri en erken ne zaman belli olur, Hamilelik belirtisi cinsel ilişkiden kaç gün sonra ortaya çıkar işte tüm sorularınızın yanıtını bu makalemizde bulabilirsiniz. Hamile Olduğunuzu İlişkiden Kaç Gün Sonra Anlaşıyor? Pek çok kadın hamile kalabilmek için hemen her bulguyu takip ederken aynı zamanda da hamilelik belirtileri cinsel ilişkiden kaç gün sonra Hamilelik belirtileri en erken ne zaman belli olur? Sorusuna da cevap aranmaktadır. Aslında bu durum birçok kadının aklını meşgul eden bir sorulardandır. Her şeyden önce bilinçli bir şekilde hamile kalmak isterseniz yumurtlama tarihlerinizi iyi takip ediyor olmanız gerekir. Düzenli adet gören kadınlar zaten bunu iyi biliyor ve 28 günce bir adet görüyorlar demek oluyor. Adetinizin birinci gününde diğer adetinizin birinci gününe kadar geçen süreye siklus denir ki 28 günde bir adet gören kadınlar için yumurtlama tarihi bu siklusun tam ortasına dek gelmektedir. Yumurtlama olarak tabir edilen o döneme aynı zamanda ovulasyon deniyor ve ovulasyonun 5 gün öncesi ve ya sonrası hamile kalmak için en uygun dönem olduğu anlamına gelmektedir.

Aslında tıbben bakıldığında yani teorik olarak kadınlar adet gördükleri dönem boyunca her gün hamile kalma ihtimali taşımaktadır. Bu dönemde ilişkiye girilmesi halinde adet gecikmesini beklemeden Hamilelik belirtileri en erken ne zaman belli olur? kolaylıkla anlanabilir. Nasıl mı? Tabi ki kanınıza beta HCG testi yapılarak gerçekleşir. Bunu adetinizin ortalama olarak başlamasını beklediğiniz tarihine 3 ve ya 5 gün kala yaptırılabilir. Bu testin yüksek çıkması halinde adet gecikmesi bile yaşamadan hamile kaldığınızı öğrenmeniz mümkündür. Yumurtlama Günlerinizi Düzenli ve Doğru Şekilde Takip Edilmeli Yumurtlama dönemlerinizi takip etmeniz ve özellikle de o dönemlerde ilişkiye girmeye özen göstermeniz halinde hamile kalma ihtimalinizi oldukça arttırdığınız gibi aynı zamanda ise ilişki sonrası bir sonraki adet dönemine kadar hamilelik belirtilerini yaşıyorsunuzdur. Adetiniz gecikmeden önce bile hamileliğin en belirgin özelliklerinden olan yorgunluk hissi, vajinal akıntı, bulantı, midede ve göğüslerde hissedilen hassasiyet size erken haber vermektedir. Bütün bunları ilişki sonrasındaki 3 hafta içinde yaşanabilir. Hatta bazı kadınlar çok daha erken yaşayabildikleri gibi işaretleri doğru takip ettikleri takdirde erkenden öğrenmemeleri için hiçbir sebep bulunmaz.

Hamilelik Belirtileri Nelerdir Ne Zaman Başlar? Nefes Darlığı Merdivenleri çıkarken aniden soluksuz mu kalmalar yaşıyorsunuz? Bu sizin Hamile olduğunuz anlamına gelebilmektedir. Büyüyen cenin oksijene ihtiyaç duyar ve size çok kullanabilmeniz için çok az Oksijen bırakıyor. Bunu söylerken üzgünüz ancak bu durum özellikle büyüyen bebeğiniz akciğerlerinize ve diyaframınıza bağlıdır. Ağrılı Göğüsler Göğüslerinizin büyüdüğünü düşünüyor ya da bunu fark mı ediyorsunuz? Hassas ve ya Ağrılı göğüsler, göğüs uçlarınızın renginin koyulaşması ve hatta göğsünüzün üstündeki damarların daha belirgin bir hal alması hamile olduğunuzun ilk belirtilerinden biridir. Rahatsızlıktan kurtulabilmeniz için en destekleyici sutyeninizi gerekirse yatarken bile giymelisiniz. Yorgunluk Eğer çok ani bir şekilde birden kendinizi bitkin hissediyorsanız bu vücudunuzun artan Hormon seviyelerine verdiği bir tepkilerdendir. Pek çok kadın için yorgunluk ilk üç aylık dönem boyunca sürece ve ikinci üç aylık döneme geldiğinde yavaş yavaş yok olmaktadır. Mide Bulantısı Pek çok hamile kadın henüz daha 6 haftalık hamile iken mide bulantıları hissetmeye başlayabilir ama bazıları ise daha erken bir dönemde sabah yaşamaya başlamaktadır.

İkinci üç aylık döneme girdiğinizde bu bulantılar büyük olasılıkla azalmalar yaşanacaktır. Bu süreç boyunca midenizi yatıştıracak kraker veya zencefilli içecekler gibi gıdalar tüketmeye çalışmalısınız. Sık İdrara Çıkma Eğer ki, kendinizi tuvalete gitmeden tüm gece boyunca deliksiz bir uyku çekemediğiniz bir durumda buluyorsanız bu bir işaret olabiliyor. Gebelik süresi boyunca bedeniniz fazladan sıvılar üretecektir ki bu da mesanenizin fazladan mesai yapması ve ya olduğundan daha sık olarak tuvaleti kullanma ihtiyacınız olacağı anlamına gelir. Baş Ağrısı Gebeliğin en erken belirtilerinden biri de değişen hormon seviyelerinden ötürü ağrıyan baş ağrısıdır. Kesinlikle hamile olduğunuzu düşünerek ağrılarla başa çıkmak için bildiğiniz ilaçları kullanmaktansa doktorunuza başvurarak ağrı kesici yazdırınız. Sırt Ağrısı Sırtınızın alt kısmı mı ağrı mı yaşıyorsunuz? Genelde sırt ağrısından muzdarip olmayan biri iseniz bu sırtınızdaki bağların gevşediği anlamına geliyor. Üzgünüz ancak bu sorun tüm hamileliğiniz boyunca siz kilo aldıkça ve ağırlık merkeziniz değiştikçe devam etmektedir.

Aşerme ya da Yemeye Karşı İsteksizlik Aniden yeterli miktarda narenciye tüketmediğinizi mi düşünüyorsunuz? Ya da mideniz birden zil mi çalıyor? Eğer daha önceden yaşamadığınız gıda ile ilgili sorunlar yaşıyorsanız bunun nedeni bedeninizin size hamile olduğunu anlatmaya çalışıyor olabilir. Ruh Hali Çalkantıları 2. Dünya Savaşı kocanızın çoraplarını sepete doğru bir şekilde yerleştirememesinden ötürü mü patlak veriyor? Çok mu hissiyatlı davranıyorsunuz? Eğer biraz değişken bir ruh haliniz var ise bunun sebebi bedeninizin salgılanan yeni hormonlara göre kendisini ayarlamaya çalışıyor olduğundan dolayıdır. Kocanızı bu çalkantılı ruh halinin geçeceği konusunda ikna etmeniz gerekir. Koku Duyunuzun Artması Çöpünüz artık öğürmenize neden olur ve artık bu işi üstünüzden atmanız gerekir. Eğer ki, belirli kokulara katlanamıyorsanız ya da belirli kokulara karşı artan bir duyarlılığınız varsa bunun nedeni mercimeği fırına çoktan vermiş olursunuz.

Author

Share