Hamileliğin 9. Ayı | Hanımların Dünyası

loading...

Hamileliğin 9. Ayı

Hamileliğin 9. Ayı

Hamileliğin 9. Ayı

Etiketler:Hamileliğin 9. Ayı, Hamilelik, Dokuzuncu Ay Hamilelik, Hamilelik Dokuzuncu Ay, Hamile Bayan Dokuzuncu Ayı, Hamilelikte Dokuzuncu Ay

Kadın-hamile-görünüm
Hamilelik döneminin neticelendiği bu ay oldukça önemlidir. Hamileliğin 9’uncu ayında anne adayı oldukça ağırlaşmaya başlamıştır. Bebek ağırlığı düzenli olarak artış gösterir ve bu durumunda anneyi sürekli istirahat etme haline sevk eder. Bu dönemde anne adayı beslenmesine oldukça dikkat etmeli ve bu dönemde oldukça fazla sıvı tüketmelidir. Kalsiyum ve omega3 yönünden zengin besinler tüketmeye özen göstermelidir. Anne adayı kan dolaşımı sorunları yaşamamak adına sol tarafına yatması oldukça rahatlatıcı etki yaratacaktır.

Bebeğin Gelişimi

Bu dönemde bebeğin artık gelişim evreleri tamamlanarak dünyaya gelişine hazır hale gelir. Kütle artışı hızlanarak dünyaya geldiğinde aramızda yaşayacak kadar olmuştur. Solunum sistemi son halini alan bebeğin solunum kasları oldukça hızlı gelişir. Bebek beyin ve göz gelişimini tamamlamaya başlar ve ardından doğum kanalına doğru yol alır. Genellikle bebeklerin başı aşağı doğru bakar ve bazı kişilerde bebeğin başı yıkarı doğru bakabilir.

Annenin Değişimi

Son ayını yaşayan gebe sık sık uyku problemleri yaşabilir. Artan bebek kütlesi annede nefes darlığı gibi sorunlar oluşturabilir. Gebe hareketleri kısıtlanır ve gebe bu dönemde oldukça dinlenmelidir. Son başlayınca gebelerde yoğun sancılar başlayabilir ancak her sancı doğum göstergesi değildir. Hamilelikte kasılmalar ilk başlardan beri mevcuttur ancak son ayda daha çok hissedilir bir hale gelir. Gebede su gelirse veya kama başlarsa zaman kaybetmeden doktora başvurulmalıdır.

Hamileliğin 9. Ayı Resimleri

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

BENZER YAZILAR

Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Edanur diyor ki; 28 Şubat 2016 - 19:42

Yeşil montunuzun cok begendim nasil siparis verebilirim acaba

CEVAPLA

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb