Hamilelerin Yazın Serinlemesi için Tavsiyeler | Hanımların Dünyası

loading...

Hamilelerin Yazın Serinlemesi için Tavsiyeler

Hamilelerin Yazın Serinlemesi için Tavsiyeler

Sıcak havalarda hamile takipçilerimiz için serinleten öneriler adlı bir makale yayınlama gereği duyduk. Öncelikle yaz aylarında serinlemek için bol bol su içmenizi tavsiye ediyoruz.  Yaz aylarında nasıl serinlenir sorusunun cevabını içeriğimiz’de okuyabilirsiniz.

Sıcak hava, hamileler için rahatsız edici olsa da özellikle de daha büyük bir başka çocuğu olanlar ya da dışarıda bulunmak zorunda olanlar için güneşten kaçış yok. Peki, sıcaktan en az seviyede etkilenmek için hamileler nelere dikkat etmeliler?

Bol su için: Evet, çok su içmek, sizi her zamankinden daha fazla tuvalete taşıyacaktır ama yazın vücudunuzun susuz kalmamasını sağlamak çok önemli. Su içmeyi çok sevmiyor ya da su içerken zorlanıyorsanız, suyu tatlandırmak için içine çok ince bir dilim portakal, limon, çilek, salatalık ya da bir miktar nane atabilirsiniz. Ayrıca kavun, salatalık, kereviz gibi su oranı yüksek yiyeceklerden bol tüketerek de vücudunuzun su miktarını koruyabilirsiniz.

Tuzdan uzak durun: Fazla tuz tüketmek, vücudunuzun su toplamasına, bu da ayak bileklerinizin şişmesine ve size rahatsızlık vermesine yol açar. Yiyeceklere fazladan tuz dökmekten vazgeçin.

Öğlen dışarı çıkmaktan kaçının: Çalışıyorsanız ve ilgilenmeniz gereken başka bir çocuğunuz varsa bu, pek gerçekçi gelmeyebilir ama dışarıda halletmeniz gereken işleri sabah ya da akşam saatlerine bırakmaya çalışırsanız, dışarıda olmak sizin için daha tolere edilebilir bir şey olur.

Duş alın: Sıcağı yenmek için düzenli bir şekilde duş almak önemli. Evden çıkmanız gerekiyorsa, dışarıdaki sıcağa karşı kendinizi serinletmek için sprey özelliği olan bir şişeyi soğuk suyla doldurun ve çantanıza atın. Sıcakladıkça ellerinize yüzünüze sıkın. Havuza, denize girme fırsatı bulduğunuzda, şemsiye altında sandalyede oturmaktansa mutlaka suya girip serinleyin.

Yardım alın ve gerçekçi olun: Kendiniz için yapabileceğiniz en iyi şey, sınırlarınızı bilmek. Her işi kendiniz halledemezsiniz. Dışarıdaki işlerin yapılması, çocuğun bakımı gibi işler için yakınlarınızdan yardım alın. Size kalan zamanda da dinlenebilir, belki biraz şekerleme yapabilirsiniz.

Kalın tabaka halinde güneş koruyucu sürün: Şapka ile bir ağaç ya da şemsiye gölgesinde durmanın yanı sıra cildinize kalın bir tabaka halinde güneş koruyucu sürmek, en güvenli güneşe çıkma yoludur. Güneş yanığı, hamile bir kadının en son ihtiyacı olan şeydir.

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

BENZER YAZILAR

Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb