Hamile Kalmak İçin Hangi Dualar Edilmeli | Hanımların Dünyası

loading...

Hamile Kalmak İçin Hangi Dualar Edilmeli

Hamile Kalmak İçin Hangi Dualar Edilmeli

Hamile Kalmak İçin Hangi Dualar Edilmeli

Rahman ve Rahim olan Allah kullarına devasız dert vermemiştir. Zira verdiği her dert kulunun sabrını ve ona olan sevgisini sınamak içindir. Sabredenler onun sevdiği kullarıdır. Çocuk sahibi olamamak da bu dertlerden bir tanesidir. Allah bu kullarına anne ve baba olmaya layık görmediği için değil, onları sevdiği ve sabırlarını denemek istediği için derman peşinde koşturmaktadır. Allah’ ın kullarına derman olarak bahşettiği sayısız duası vardır. Borçtan kurtulmak, eşi ile iyi geçinmek, kimseye muhtaç olmamak için yüzlerce dua olduğu gibi anne ve baba olmak için de dualar vardır. Bu duaları okurken unutulmaması gereken en önemli şey gidilen her yolun, edilen her duanın sonunda Allah’ ın olduğudur. Bu nedenle dua etmeden önce abdest almak, Allah’ ın istediği gibi giyinmek farzdır. Peki, hamile kalmak için hangi dualar edilmelidir? İnne Rabbeke Hüve’ l Hallaku’ l Amin; anlamı muhakkak ki Rabbin her çeşit yaratma şeklini bilir. Bu duayı özellikle dua kapılarının her kese ardına kadar açık olduğu sabah namazı veya akşam namazı vakitlerinde tekrarlamanız inşallah yararınıza olur. Ayrıca bu duayı geceleri iki rekat tövbe namazı kıldıktan sonra 1267 kere okumalısınız. Duayı okumaya üç ay boyunca devam etmeniz gerekiyor. Üç ay sonra inşallah yaratan size de bir evlat nasip eder.

• Fallahü hüve’ l veliyyü ve hüve yuhyi; muhakkak ki Allah dosttur ve yaratan odur. Ayeti kerimesini eşiniz ile birlikte olmadan önce 289 defa okuyun. Faydasını görmeniz muhtemeldir. Hamile kalmak için hangi dualar edilmelidir? Tıbbi bir sorun olmadığı halde hamile kalamıyorsanız yapmanız gereken sadece dua etmektir. Anne olmak isteyen kadın adet dönemi bitiminden üç gün sonra öğle saatlerine girmeden temiz bir kağıt üzerine yüz on defa Bismillahirrahmanirrahim yazmalı ve bu kağıdı göğsü üzerinde taşımalıdır. Eşi ile birlikte olduktan sonra Allah’ ın izni ile hamile kalacaktır. Yazdığınız kağıdı hamile kalıncaya kadar üzerinizde taşıyın. Okuduğunuz tüm dualar sizi çocuk sahibi olmaya bir adım daha yaklaştırır. Ama dua ederken dikkatli olun. Söyleyeceğiniz bir yanlış kelime hayatınız boyunca sıkıntı yaşamanıza neden olabilir. Örneğin sabrı kalmayıp Allah’ tan bir evlat istiyorum artık hayırlı olsun olmasın, yeter ki benim olsun gibi cümleler kuranlar gaflete düşenlerdir. Onlar için duanın nasıl kabul olacağını bir tek Allah bilir. Hamile kalmak için hangi dualar edilmeli? Nasıl dua edilmeli?

• Hamile kalmak için en çok okunan dualardan bir tanesi Meryem Suresidir. Abdestli bir şekilde her ayın ilk Çarşamba günü okunması gereken ayet hamile kalana kadar bu şekilde okunmaya devam edilmelidir.

• Fe hebli min ledünke veliyya yerisüni ve yerisü min ali yakup. Yuhricüküm tiflen sümme li tebluğu eşüddekküm. Bana senin tarafından bir evlat nasip et ki bana varis olsun. Yakup hanedanının mirasçısı olsun. Daha sonra bebek çıkaran, sizi güçlü kuvvetli çağa erişmeniz için yaratan. Rabbine bu şekilde dua eden Zekeriya A. S. Gibi siz de bu şekilde dua ederek muradınıza erişebilirsiniz. • Vellesine yekulune Rabbena heb lena mn ezvacina va zürriyyatina kurrate a’ yüniv vec’ alna lil müttekiyne imama. Ve onlar yüce Rabbimiz bize eşimizden ve soyumuzdan, göz aydınlığı olan çocuklar armağan et ve bizleri takva sahiplerine lider yap. Diye dua edenlerdir. Yukarıda bahsi geçen duaların hepsini okuyabilirsiniz. Fakat okumadan önce işlediğiniz günahlardan ötürü Allah’ tan özür dilemeli tövbe etmelisiniz. Allah kullarını affetmek için her zaman bir bahane yaratıyor. Bu bahanelerden mahrum kalmayın. Belki de bebek sahibi olamamak Allah’ ın sizi affetmesi için verilmiş bir ödüldür. Bu yol ile ondan istekte bulunurken dua ederek ona daha fazla yakınlaşma fırsatı bulacaksınız. Ayrıca Allah mucizelerini sadece dualar ile sınırlı da kılmamış. Vereceğiniz bir sadaka, edeceğiniz bir yardım, okuyacağınız Esma’ ül Hüsna bir vesile olabilir.

Peki, hamile kalmak için okunacak Allah’ ın isimleri hangileridir? Hamile Kalmak İçin Okunması Gereken Allah’ ın İsimleri Allahümme ya Evvelü: her gün akşam namazından sonra yüz defa okunması gerekir. Allahümme ya Mübdiu: Allah’ ın bu mübarek ismini düşük tehlikesi olanlar günde 99 defa abdest alıp okumalıdırlar. Allahümme ya rakib: doğumu zahmetsiz olarak yapmak için doğuma gitmeden önce 312 defa okumak gerekir. Allahümme ya Mücib: hamile kalmak için ettiğiniz bütün duaların kabul olmasını sağlar. 60 defa okumanız kafi gelecektir. Allahümme ya Semiu: hiç konuşmadan 100 kere okunursa Allah’ ın izni ile tüm dilekleriniz kabul olur. Allahümme ya Varis: 707 defa okunduğunda Allah’ ın izni ile hayırlı bir evlat sahibi olursunuz. Rabbim tüm isteyenlere hayırlı bir evlat nasip etsin. Amin. Bebek Sahibi Olmak İçin Başka Hangi Dualar Okunmalı ve Ne Yapılmalı? Bebek sahibi olmak isteyip de bir türlü hamile kalamayan kadın, yedi gün boyunca oruç tutmalı. Her iftar vaktinde Allah’ ın Ya Musavvir, Ya Bari, Ya Halık isimlerini suya yirmi bir kere okuyup üfledikten sonra o su ile orucunu açmalı. Yüce Allah bu isimlerinin hürmetine o kadına inşallah hayırlı bir evlat nasip eder. Eğer bir duanın menfaatiniz lehinde yol almasını istiyorsanız dua vakitlerinde dua etmeye özen gösterin. Bu vakitler daha önce de yukarıda bahsedilen namaz sonraları, sabah ve akşam namazları, Cuma vakitleridir.

Hamile Kalmak İsteyen Kadın İstiğfar Okumalı Malı mülkü çok olup Da çocuk sahibi olamayanlar bolca istiğfar etmeli. Fakir olup mal isteyenler, dertten ve hastalıktan kurtulmak isteyenler için de böyle. Çünkü Kur’ an-ı Kerim’ de böyle yazar. Allah istiğfar edenin sıkıntısını hemen giderir. Eğer hamile kalmak isteyen kadın günde yedi yüz defa istiğfar ederse çocukları olur. Allah onu bu dünyada inşallah yalnız bırakmayacaktır. Çocuklarına güzel ahlak vermek isteyenler de ( Estağfirullah min külli makerihallah, Estağfiirullah elazimellezi la ilahe illa hüvel hayyel kayyume ve etubü ileyh) diyerek günde yüz defa istiğfar etmeli. Peygamber efendimiz A. S. ‘ da sıkıntıda olan kullara istiğfar etmelerini ve kendisinin de günde yüz defa istiğar ettiğini söylemiştir. Dileği Namazdan Sonra Okumak ve Hediye Etmek Gerek Hamile kalmak isteyen kadın önce abdest alıp iki rekat nama kıldıktan sonra duasını etmelidir. Ettiği duanın kabul olması için kıldığı namazın sevabını ve hayrını Silsile-i Aliyye alimlerinin ruhuna hediye etmelidir. Dua ederken Silsile-i Aliyye alimlerinin hürmetine denmelidir. Böylelikle Allah’ ın izni ile çocuk sahibi olabilirsiniz. Özellikle sabah ve yatsı namazından sonra Silsile-i Aliyye alimlerinin isimlerini okuyup ruhlarına Fatiha göndermek ve onları vesile ederek dua etmek çok faydalı olup, tecrübe edilmiştir. Duayı yazıp yanınızda taşımak istiyorsanız, usulüne uygun olarak Ayeti Hırz okuyup yanınızda da taşıyabilirsiniz. Ayrıca belirtmek gerekirse duayı okuduktan sonra adakta bulunursanız duanız daha çabuk hasıl olur. Fakat dua hasıl olduktan hemen sonra adak yerine getirilmelidir. Böylelikle duanın hayrı da yerine gelmiş olur.

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

BENZER YAZILAR

Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb