Hamile Kalma Pozisyonları | Hanımların Dünyası

loading...

Hamile Kalma Pozisyonları

Hamile Kalma Pozisyonları

Hamile Kalma Pozisyonları

 

Hamile kalma pozisyonları açısından tıbbi konuda yapılan açıklamalarda en belirgin olan davranışlar olarak hamilelik için uygun zamanın bulunmasıdır. Hamile kalmak için her türlü pozisyonda ilişkiye girilerek bunu yapmak mümkün olabilmektedir. Çünkü spermlerin yumurtalar ile buluşması hamileliğin başlangıcı için atılan ilk adım olmaktadır. bu aşamada öncelikle bayanların yaş bakımından 20 ile 30 yaş arasında doğurganlığının daha fazla olması hamile kalma hızını da artıracaktır. Bu yaşlarda girilecek cinsel ilişki her pozisyonda hamileliği başlangıç sağlayacaktır. Hamile kalma pozisyonları açısından öncelikle her iki tarafında istekli olması sperm ve yumurtaların buluşmasında imkan sağlayacaktır. Vajinanın açılması ve girilen ilişkide spermlerin fazla yol almadan yumurtaları döllemesi hamilelik için kolay yol olmaktadır. bu konuda bir diğer konu ise spermlerin kuvvetli yaşama gücünün yüksek olması ve bayanlar açısından yumurtaların yeterli olması bu aşamada önem kazanmaktadır. Hamile kalma pozisyonları açısından değerlendirecek ilişki pozisyonları yer çekişimi faktörünün göz önüne alındığı yöntemleri içermelidir. Çünkü ayakta girilen ilişkilerde spermler yumurtalık bölgesine gitme yerine geri akarak etkisiz hale gelebileceklerdir. Bu nedenle hamile kalma pozisyonları açısından ele alınacak olursa öncelikle kadınlar altta olacak pozisyonlar tercih edilmelidir.

Hamile kalma pozisyonları olarak bilimsel yöntemler olarak öncelikle misyoner pozisyonu tercih edilmesi uygun olan yöntemlerdendir. Bu pozisyonda kadın sırt üstü yere yatmış durumda erkek üstte penis vajinaya yatay bir giriş yaparak yumurtaların bulunduğu bölgeye yakın bir durumda spermleri bırakması hamilelik için etkili bir yöntem olmaktadır. Bunun yanında misyoner pozisyonunda kadının kalçasının altına bir yastıkla desteklenmesi spermlerin yumurtalar ile daha kolay buluşmasını sağlayacaktır. Hamile kalma pozisyonları olarak kullanılan misyoner pozisyonunun ikinci yöntemi olan parlayan üçgen pozisyonu kullanılan en uygun yöntemlerdendir. Bu pozisyonda bayan kalçayı havaya kaldırarak daha derin bir giriş sağlamaktadır. Bu aşamada spermler ile yumurtaların buluşması kolaylaşmaktadır. Hamile kalma pozisyonlarından misyoner pozisyonunun üçüncü yönteminde kadın dizlerini çekerek giriş derinliğini daha fazla arttırarak spermlerin doğrudan yumurtaların üzerine gelmesini kolaylaştırmaktadır. En çok kullanılan yöntem olmaktadır.

Hamile kalma pozisyonları aşamasında yer alan doggy style kadın misyoner pozisyonlarına göre daha uygun bir şekil alarak erkeğin yumurtalık bölgesine ulaşımını kolaylaştırmaktadır. Bu pozisyonda kadın bank vaziyeti alarak dizlerinin ve ellerinin üzerine pozisyon almaktadır. Erkek kadının arkasından vajina ile temas ederek açılmış durumda olan yumurtalık bölgesine spermleri kolaylıkla ulaştırmaktadır. Fakat bu pozisyonda ilişkiye girdikten sonra kadın hemen doğrulmadan bir süre sperm ve yumurtaların buluşması için beklemelidir. Aksi takdirde spermlerin dışarı çıkmasına neden olabilmektedir. Hamile kalma pozisyonları açısından doggy style olarak ikinci yöntemde romantik bir pozisyon olmasa da erkeğin yumurtalara göndereceği spermlerin kolay bir şekilde akışına yön verecektir. Hamile kalmak için en uygun yöntemlerden birisi olarak değerlendirilmektedir. Çünkü bu pozisyonda kadının yastıklar yardımı ile rahat pozisyon sağlaması yorulmadan ilişkiye girmesi ve ilişki sonrasında bir süre bu pozisyonda kalabilmesi için yastıklardan destek sağlaması spermlerin canlılığını korumasına destek sağlayacaktır. Bunun yanında doggy style 3 pozisyonda hamilelik için kullanılan yöntemlerden olmaktadır.

Hamile kalma pozisyonları olarak yan yatış pozisyonu hamile kalma konusunda etkisiz gibi görünse de aslında yan yatan bayanın yumurtalıklarına spermlerin ulaşımı uygun pozisyonu bulmaktadır. Bu yöntem sayesinde erkeğin kadını arkadan sarması ilişkinin daha etkili olmasının yanında kadının rahat nefes alışına da imkan sağlamaktadır. Hamile kalma pozisyonlarından bir diğeri olan yan yana pozisyonunda çiftlerin yüz yüze olması daha fazla rahatlama sağlayarak fantezi olarak ta romantizm olarak ta doyuma ulaşarak etkili bir ilişki yaşamalarının yanında hamile kalmak içinde ortamı oluşturmalarına olanak sağlamaktadır.

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

BENZER YAZILAR

Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb