Halıdaki Çay Lekesi

Author

Categories

Share

Halıdaki Çay Lekesi

Bir çok insanın evinde halıdaki çay lekesi rahatsız etmektedir. Sizlere bir takım talimatlar vereceğiz. Herkes bu soruyu çok merak etmektedir. Halıdaki çay lekesi nasıl çıkar? Halıya çay döküldüğü zaman ilk yapılan işlem halıdaki çok çayın emmesi için ıslak bir başka çay dökülen bölge temizlenmelidir. Halıya çay döküldükten sonra zaman kaybetmeden ve çay lekesinin çok halıda bekletmeden silmelisiniz. Zira halıdaki çay lekesini bekletirseniz ve çay lekesini çıkarmak zor olacaktır. Halıdaki çay lekesinin çıkarmak için kuvvetlice çay lekesini silmeyin ve asla ovalamayın. Böyle yaptığınız zaman halıdaki çay lekesini halıya daha çok emmesini sağlamış olursunuz. Böyle yanlış yolla sildiğiniz zaman çay lekesi silinmiş gibi görünse de bir kaç gün sonra tekrar çay lekesi görünmeye başlayacaktır. Bunu sakın unutmayınız. Çay lekesini mutlaka sıcak bir suyla silmelisiniz. Ama daha zorlu çay lekesini çıkarmak için de sizlere yine bilgi vereceğiz.

Ne yapsan da yine halıdaki çay lekesi bir türlü çıkmıyorsa o zaman bir bardağa yarım su bardağına sirke ve sonraki kısmına da su ile doldurunuz. Temiz bir bez ile bu bardağın içine değdirip hem halıdaki çay lekesini ve koltuklardaki çay lekesini çıkarmış olursunuz. Bundan kesinlikle emin olabilirsiniz. Sonrasında da kuru bir bez ile çay lekesini siliniz. Yine de çay lekesi halıdan çıkmadıysa o zaman profesyonel bir şekilde halı yıkayan halı firmasına halınızı yıkatın. Çay lekesi zor çıkan lekelerden bir tanesidir. Mutlaka halıya dökülen çay lekesini bir kağıt havlu ile silin derim. Bu sayede çay lekesini daha da azaltmış olursunuz. Bundan hiç şüpheniz olmasın. Çay lekesi de kahve lekesi gibi çok zor çıkmaktadır. Çay lekesini silenler asla yanlara ve yukarı doğru dahi dağıtmamaları önerilir. Çay lekesini sıcak su ile temizlemelisiniz. Sıcak su ile çay lekesinin üzerine bezi bastırıp bekletmelisiniz. Çoğu insan çay lekesinden çok usanmış durumdadır. Çay lekesini çıkarmak için kesinlikle yanlış yolla yapmayınız. İnsanlar hayatında çok fazla çay tükettikleri için çay lekesi inatçı lekelerden bir tanesi olmaktadır.

Halıdaki çay lekelerini çıkarmak için sitemize girip çay lekelerini nasıl çıkaracağınız hakkında püf noktalar bulunmaktadır. Bazı halılara çok çay döküldüğü zaman sadece sabunlu su ile halıdaki çay lekesi ve buna benzer inatçı lekeler çıkmayabilir. Bunun için de ilk olarak bu sabunlu suyu uygulayıp daha sonra sirke ve karbonat uygulayabilirsiniz. Halıdaki çay lekesini çıkarmak için bez alıp halıyı çitilemeyiniz. Bu hareket kesinlikle çok yanlış bir harekettir. Bu yaptığınız hareket çay lekesini daha çok halıya yedirmiş olacaksınız. Sirkeli suya bez batırıp ve halıya bastırarak halıdaki çay lekesinin hemen kaybolduğunu sizlerde göreceksiniz. Ama halınız çok yünlü ve kalın ise o zaman çok yayılan çay lekesini çıkarmak bazen mümkün olmayabilir. Halıdaki çay lekesini çıkarmak için ilk öneri sirke ikinci öneri ise toz karbonattır. Halıdaki çay lekesini nasıl çıkaracağınızı bilmiyorsanız sitemize girip nasıl çay lekesi çıkaracağınız konusunda bilgi alabilirsiniz. Bir çok insan halıdaki çay lekelerinin nasıl çıkaracağı konusunda kararsız kalmaktadır.

Çay lekesi halıya döküldüğü zaman hemen müdahale edilmelidir. Bunu sakın unutmayınız. Yoksa çay lekesi uzun süre boyunca halınızda kalacaktır. Çay lekesi halıya yerleşmeden halıdaki çay lekesini yumuşatıp lekeyi kolayca çıkarabilirsiniz. Halıdaki çay lekesini sirkeyle çıkarabileceğinizi anlattık. Sirkeli su hazırlayıp sonra da sıcak su ile halıyı silip çay lekesi işte bu şekilde çıkabilir. Halıdaki çay lekesini çıkarmak için bir başka püf noktası da karbonattır. Toz karbonatı halıya serperek daha sonra da yarım saat kadar bekletiniz. Halıyı süpürge makinesi ile süpürerek halıdaki inatçı lekeleri bu şekilde de çıkarabilirsiniz. İnatçı lekeleri silerken sağa, sola yaymayın. Sadece sıcak bir bez ile o inatçı lekelere bastırarak silin.

Author

Share