Haftada 5 Kilo Nasıl Verilir

Author

Categories

Share

Haftada 5 Kilo Nasıl Verilir?

 

Kilo vermek hem bayanların hem de erkeklerin en büyük sorunlarından bir tanesidir. Her ne kadar önemsenmese de ya da göz ardı edilse de fazla kilo zamanla insanların sağlığını kaybetmesine neden olabilmektedir. Bu nedenle kilo kontrolünün yapılması ve dikkat edilmesi gerekir. Bu anlamda kişisel bir uzmandan yardım almak yapabileceğiniz en kolay uygulamadır. Ancak kendinize bir yaşam koçu ya da diyetisyen bulmak için ekonomik durumunuz yeterli değilse kendiniz de kilo takibi yapabilirsiniz. Bu sayede size kilo aldıran etmenleri farketmeniz de daha kolay hale gelir. Yediklerinize dikkat etmeniz halinde normal kilo ölçüsüne yaklaşmanız da son derece kolay olacaktır.

Haftada 5 kilo nasıl verilir dendiğinde verebileceğiniz en iyi yanıt bu olabilir. Haftada 5 kilo nasıl verilir? Kilo vermek istediğinizde öncelikle yaşam düzeninizi gözden geçirmeniz gerekir. Çünkü günümüzde kilo alımının en büyük nedenlerinden bir tanesi düzensiz yaşamaktır. Eğer yaşamınızı düzene sokarsanız ideal kilonuza ulaşmayı da daha kolay hale getirirsiniz. Yemek saatlerinizin belli olması, akşam saatlerinde çok fazla yemekten kaçınmak, gün içinde bol su tüketmek, doğal beslenmek öncelikle kilo vermenize büyük katkısa bulunacak şeylerdir. Bu şekilde bir yaşam tarzında doğal olarak zaten normal kilonuzun üzerine çıkmanız imkansızdır. Ancak yemek saatleriniz belli değilse, akşam saatlerinde çok fazla abur cubur tüketiyorsanız, uyku düzeniniz belli değilse kilo alımı kaçınılmazdır.

Kilo vermek istediğinizde öncelikle tükettiğiniz sağlıksız gıdalardan uzak durmanız gerekir. Paketlenmiş ürünler, fazla yağlı besinler, kızartmalar, hamur işi gıdalar sağlık için zararlı olduğu gibi aşırı kilo alımına da neden olan etkenlerdir. Bunun yerine sebze ve meyve tüketimini arttırabilir, fırınlanmış ya da haşlama gıdalar kullanabilirsiniz. Bir hafta boyunca bu şekilde beslenmeniz halinde elbette haftada 5 kilo nasıl verilir sorunun da yanıtını bulmuş olacaksınız. Vücudunuza giren gıda maddeleri ne kadar az yağ içeriyor ve ne kadar çabuk sindirilebiliyorsa kilo alımınız da o kadar hızlı şekilde durur. Bu durumda hem vücudunuz rahatlar hem de kendinizi daha hafif hissedersiniz. Kendiniz için belli bir program oluşturmanız halinde yapmanız gerekenleri daha net görebilirsiniz.

Haftada 5 kilo nasıl verilir konusunda dikkat edilmesi gereken konulardan bir tanesi de yemek saatleridir. Sabah yapacağınız bir kahvaltı ne kadar zengin olursa gün içinde enerjiniz de o kadar yüksek olacaktır. Bu anlamda sabah kahvaltınızda protein, karbonhidrat ve yağ dengesini koruyarak uygun besinlerden tüketebilirsiniz. Genelde yumurta, peynir, salatalık, domatesi ve bir çay kaşığı bal şeklinde yapacağınız bir kahvaltı gün içinde ihtiyaç duyacağınız tüm enerjiyi sağlamak için yeterli olacaktır. Eğer ekmek tüketiyorsanız bir dilim tam buğday ekmeği de tüketebilirsiniz. Bunun yanı sıra çay tüketiyorsanız şekersiz olarak tercih edebilirsiniz. Öğlen saatleri en rahat yemek yiyebileceğiniz saatlerdir. Bu nedenle öğlen menüsünde et yemeklerine yer verebilirsiniz.

Eğer et tüketiyorsanız daha çok öğlen saatlerini tercih etmeye özen göstermenizde yarar var. Bu sayede sindirim daha kolay olacağı için kilo vermenize de yardımcı olur. Akşam saatleri yemek menüsü en sade tutmanız gereken saatlerdir. Erken yapmak ve genelde çorba salata yoğurt şeklinde bir menü tercih etmek ertesi yarım kilo vermenizi de sağlar. Elbette kilo verme sürecinde bol su tüketimi ve hafif egzersizler de kilo verme hızınızı arttıracaktır. Bu nedenle bu süreçte hareket etmeyi unutmamanız ve hafif yürüyüşler yapmanızda yarar var. Bunun dışında kendinizi kontrol etmeniz ve sağlıklı besinler tüketmeniz de haftada 5 kilo nasıl verilir sorusuna cevap bulmanızı sağlar.

Author

Share