Hafta Sonu Yapılacak Eğlenceli Aktiviteler

Author

Categories

Share

Hafta Sonu Yapılacak Eğlenceli Aktiviteler

 

hafta-sonu-yapilacak-eglenceli-aktiviteler

Hafta sonları iş hayatında veya okul hayatında durgunluğa geçildiğinde tatilin verdiği tatlı bir can sıkıntısı vardır. Bu can sıkıntısını geçirmek için basit ama sevimli aktiviteleri sizler için derledik. Arkadaşlıklar her zaman iyidir. Buluşa bileceğiniz arkadaşlarınız yanı sıra uzakta yaşayan arkadaşlarınız da vardır elbet. Arkadaşınızla skype’ta görüntülü sohbet gerçekleştirin veya aynı anda bir filme başlayın. Film bittikten sonra film hakkında konuşmanız devam edecektir ve böylece saatlerinizi eğlenerek geçirebilirsiniz.

Mağazalardan kendiniz kurabileceğiniz basit ürünler alın. Kitaplık veya katlanabilir masa tarzı ürünler satın alın fakat kurulumunu kendiniz yapın. Vidaları kendiniz sıkın tornavida kullanmakla uğraşın ve kendi emeğiniz le bir kütüphane kurun veya herhangi bir şey. Sonuç olarak kendi uğraşlarınızla yaptığınız bir ürününüz olur ve eğlenceli vakit geçirmiş olursunuz. Hava yağmurlu ve bu havada ne yapılır diye mi düşünüyorsunuz? Kitap okumanın tam vaktidir! Kitabınızı alın ve sakin bir kafe de kendinize güzel bir yer bulun. Veya evde cam kenarında yağmur sesini dinlerken ve yağmur damlalarını izlerken kitabınızı okuyun. Bir de yanında kahve varsa… Mutfakla uğraşmayı seviyorsanız bilmediğiniz tarifleri deneyin. Çok zor pişen ve yapımı çok zor olan yemekleri deneyin. Kötü sonuçtan korkmayın. Yemek kötü olursa da önemli değil. Kimse bu yemeği neden kötü yaptın diye size kızamaz, sadece deneyin. Eğer güzel olursa da yemeğin tadına varın!

Hava çok güzel fakat gezebileceğiniz bir arkadaşınız yok mu? Sokak hayvanları her zaman dostumuzdur! Kalkıp marketten bir kedi maması alın ve sokak sokak dolaşın. Hangi sokaklar olduğu önemli değil minik dostlarımız her zaman bizimledir. Kedileri besleyip onlarla vakit geçirebilirsiniz. Hem gezmiş hem de bir sürü dost edinmiş olursunuz. İnternet üzerinde hiç bilmediğiniz konularda araştırmalar yapın. Örneğin “İnekler sütü nasıl üretir?” veya “Asansörlerin çalışma mantığı nedir?” Bu tarz ilginç bilgiler sizin hem edebi yönünüzü geliştirir ve eğlenceli vakit geçirirken yeni şeyler öğrenmiş olursunuz. Bilmediğiniz filmleri izleyin. Bir de yanına mısır patlatın fakat mısırı öyle ateşe koyup bırakmayın. Tek tek patlayışını görün. Bu eğlenceli olacaktır!

Author

Share